Połącz się z nami

Innowacyjne metody leczenia otyłości w opolskiej Medin Klinice

overweight

BEZ KATEGORII

Innowacyjne metody leczenia otyłości w opolskiej Medin Klinice

Innowacyjne metody leczenia otyłości w opolskiej Medin Klinice

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia otyłość oraz choroby niezakaźne będące jej konsekwencją przyczyniły się do około 2,8 mln zgonów na całym świecie. Można zatem stwierdzić, że nadwaga jest powszechnie występującą chorobą cywilizacyjną, z którą zmagają się coraz częściej także osoby młode. 24 października to Światowy Dzień Walki z Otyłością, jest to czas, w którym należy skupić się na możliwościach leczenia pacjentów zmagających się z tym problemem.

Kiedy nadwaga staje się niebezpieczna?

Nie każdy dodatkowy kilogram powinien być powodem do zmartwień. Jedną z podstawowych metod pozwalającą ocenić masę ciała u osób dorosłych jest wskaźnik BMI (body mass index). Wskaźnik ten oblicza się dzieląc, masę ciała (wyrażoną w kg) przez wzrost (wyrażony w m) do kwadratu. Otrzymany wynik można zinterpretować na postawie tabeli klasyfikacji wskaźnika.

Do kogo należy zgłosić się po pomoc?

Osoby, u których występuje nadwaga bądź otyłość powinny zgłosić się po pomoc do bariatry – specjalisty z zakresu diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki nadwagi i otyłości, który na podstawie wyników badań oraz rozszerzonego wywiadu z pacjentem, ustali plan działania oraz sklasyfikuje pacjenta, pod kątem wybrania odpowiedniej metody leczenia.

Metody leczenia otyłości w Medin Klinice

W Medin Klinice każdy, zmagający się z nadwagą i dodatkowymi kilogramami, znajdzie pomoc. Placówka oferuje leczenie za pomocą dwóch nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezabiegowych metod leczenia.

Dr n. med. Dariusz Sokołowski to specjalista z zakresu bariatrii, chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej, który przeprowadza konsultacje specjalistyczne w Medin Klinice oraz kwalifikuje pacjentów i wykonuje zabiegi, wspierające leczenie nadwagi oraz otyłości.

Implantacja balonu żołądkowego na okres 6 lub 12 miesięcy

Balon żołądkowy to w pełni odwracalna i niewymagająca interwencji chirurgicznej metoda leczenia otyłości. Działanie balonu polega na wypełnieniu objętości żołądka, przez co pacjent odczuwa sytość już po zjedzeniu niewielkiego posiłku. Wpływa to na zmniejszenie ilości przyjmowanych pokarmów oraz dostarczanych kalorii, w konsekwencji czego pacjent traci kilogramy.

Balon żołądkowy jest polecany pacjentom, u których dieta, zwiększona aktywność fizyczna oraz farmakoterapia nie przynoszą spodziewanych efektów oraz osobom z BMI powyżej 27.

Efekty leczenia widoczne są już w trzech pierwszych miesiącach, po wykonaniu zabiegu, kiedy następuje gwałtowny spadek masy ciała. Kolejne miesiące, w liczbie zależnej od wyboru wariantu leczenia, pozwalają pacjentowi na utrwalenie nowego stylu życia, w tym zmian żywieniowych oraz pomagają w utrzymaniu pożądanej masy ciała.

Endoskopowa plastyka żołądka przy pomocy OverStitch

Endoskopowa plastyka żołądka to nieoperacyjna i w pełni odwracalna metoda leczenia otyłości, umożliwiająca zmniejszenie objętości żołądka, nawet o 70%, w konsekwencji czego pacjent spożywa mniej pokarmów i dostarcza do organizmu mniejszą ilość kalorii, dzięki czemu pozbywa się zbędnych kilogramów. Zabieg ten jest alternatywą dla wykonywanej tradycyjnie operacji rękawowej resekcji żołądka. ESG jest metodą bezpieczniejszą dla pacjenta oraz pozwalającą uniknąć blizn na ciele i zmian anatomicznych w obrębie przewodu pokarmowego.

Endoskopowa plastyka żołądka to metoda zalecana pacjentom, u których wartość wskaźnika BMI przekracza 30.

Efekty leczenia widoczne są już po kilku tygodniach od wykonania zabiegu. Uzależnione są one jednak w dużej mierze od działań podejmowanych przez pacjenta oraz stosowania się do zaleceń bariatry i dietetyka. Zmiana stylu życia, w tym spożywanie odpowiedniej ilości zbilansowanych i wartościowych posiłków oraz podejmowanie aktywności fizycznej, są kluczem w walce z dodatkowymi kilogramami.

Medin Klinika w Opolu to wielospecjalistyczna klinika medyczna świadcząca kompleksową opiekę zdrowotną, która współpracuje z licznym zespołem specjalistów z wielu dziedzin medycyny, wykorzystujących najnowocześniejszy sprzęt i metody leczenia. Motto Medin Kliniki ,,u nas poczujesz się jak w domu” nawiązuje do prywatnych pokojów wybudzeń, przyjaznej atmosfery oraz dbałości o komfort pacjenta.

Strona internetowa: medinklinika.com

Facebook: facebook.com/medin.klinika.opole

Instagram: instagram.com/medin_klinika/

LinkedIn: linkedin.com/company/medin-klinika/

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Więcej w BEZ KATEGORII

Do góry
Skip to content