Połącz się z nami

Ludzie z Pasją: Julia Ende, muzyka i śpiew.

KULTURA

Ludzie z Pasją: Julia Ende, muzyka i śpiew.

Śpiew i muzyka to w trakcie koronawirusa jedna z terapii. Dziś przedstawiamy Wam kolejną osobę pełną pasji, zdolną i utalentowaną.

JULIA ENDE- Uwielbia śpiewać, czytać, rysować i pisać ale to ze względu na muzykę spotykamy się z nią dziś. Doświadczenie sceniczne zdobyła w żeńskim zespole INDYGO śpiewający a capella. Koncertowała w Polsce (Warszawa, Łódż, Kraków i Wrocław) oraz za granicą Holandia (Appingedam), Niemcy (Bremen) czy Francji (Paimpol) gdzie zajęły wysokie miejsca. Julia ukończyła teologię katechetyczno-pastoralną oraz kulturę śródziemnomorską na Uniwersytecie Opolskim. Była nauczycielem religii oraz nauczycielem przedszkolnym (wychowawca trzylatków), uczyła także wokalu. Obecnie śpiewa wraz z Justyną Kozubek, która jest lektorem języka angielskiego. Dodatkowo pracuje jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu oraz jest trenerem wokalnym.

Podczas konkursu w Krakowie


  1. Jak zaczęła się u Ciebie Twoja pasja muzyczna, kiedy ją rozpoznałaś?

Przede wszystkim w szkole podstawowej na akademiach i na tych zespołach wokalnych u p. Dominiki Płonki .Nie pamiętam dokładnie od czego się zaczęło, ale utkwiło mi w pamięci to, że z ogromnym zainteresowaniem śledziłam odcinki „Od przedszkola do Opola” i zawsze prosiłam mamę żeby pozwoliła mi tam wystąpić jednak nie doszło to do skutku;) Później zaczęłam śpiewać na akademiach szkolnych i czułam, że robię to co kocham : )

2. Jak śpiew pomaga w czasie koronawirusa?

Pomaga się rozluźnić , poczuć trochę wolności

🙂

3. Skąd pomysł by studiować kulturę śródziemnomorską?

Kiedy studiowałam teologię jeden z profesorów zachęcał mnie do podjęcia tego kierunku. Kraje śródziemnomorskie zawsze mnie zachwycały. Interesowałam się ich kulturą i obyczajami. Miałam możliwość zgłębiać wiedzę u naprawdę wybitnych profesorów, studia okazały się bardzo ciekawe.

Z Justyną Kozubek , obie dziewczyny są bardzo utalentowane. Sami posłuchajcie!

4. Jak radzisz sobie z obecną sytuacją?

Myślę , że z obecną sytuacją radzę sobie dobrze. Staram się zachowywać wszystkie zalecane środki ostrożności. Nie tracę pogody ducha i w ramach możliwości twórczo wykorzystuję czas spędzony w domu.

5. Jakie są Twoja marzenia na przyszłość?

Moim marzeniem jest dzielić się z innymi swoim śpiewem. Bardzo chciałabym nagrać płytę. Poprzez teksty piosenek chciałabym zarażać innych chęcią do życia, motywacją do podejmowania działań oraz do walki o swoje marzenia zależy mi na tym, aby moja muzyka nie była dla innych przygnębiająca, skłaniająca do poddania się, ale budująca i dodająca odwagi w świecie pełnym zawirowań i lęku. Mam też marzenie by tworzyć rękodzieła, nigdy nie zajmowałam się tym na poważnie, ale ta myśl często do mnie wraca. Wraz z mężem chcielibyśmy swój własny domek a najbardziej to szczęścia moich najbliższych.

6. Jak zaczęła się Twoja współpraca z Justyną Kozubek?

To spotkalysmy się podczas jednego z występów w 2016 roku .Chciałam przedstawić się Justynie. Ona powiedziała: Ja Cię znam!

I zorientowałysmy się , że się znamy.Planem jest dluższa współpraca. Ja piszę teksty a Justyna tłumaczy na angielski. Lubimy śpiewać razem podczas ślubów i imprez.

Dziewczyny przed występem
🙂
Pełnia radości

6. Dziękuję za rozmowę

🙂

Zapraszam na Youtube Julki i już za tydzień kolejny ciekawy gość.

I znowu z Justyną Kozubek

Czy dziewczyny będą zespołem/duetem?/Czekamy

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w KULTURA

Do góry