Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Chcesz się umówić na wizytę w ZUS? Teraz wystarczy tylko zadzwonić

Chcesz się umówić na wizytę w ZUS Teraz wystarczy tylko zadzwonić

NEWS

Chcesz się umówić na wizytę w ZUS? Teraz wystarczy tylko zadzwonić

Nie trzeba mieć konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, żeby umówić się na wizytę w dowolnej placówce Zakładu. Teraz zrobisz to na telefon. Na konkretny dzień, godzinę i na ustalony temat.

Mieszkańcy województwa opolskiego już od dawna umawiali się na spotkania z pracownikiem wybranej placówki ZUS. Jednak dotychczas, wizytę „poza kolejką” mogli rezerwować tylko użytkownicy portalu PUE ZUS. Obecnie, by umówić się na indywidualne konsultacje z pracownikiem ZUS, wystarczy zadzwonić pod numer 77 45 11 623. Ten sposób zamówienia spotkania może wykorzystać każdy klient, niezależnie od tego czy ma już konto na PUE.

– Wielu osobom, które nie mają jeszcze konta na Platformie Usług Elektronicznych może zależeć na spotkaniu z ekspertem w najbliższej jednostce Zakładu. Stąd pomysł na poszerzenie grona klientów, którzy mogą skorzystać z naszej oferty i uproszczenie sposobu rezerwacji wizyty. Tak po prostu, przez telefon. Teraz wystarczy zadzwonić, podać swoje dane i wskazać placówkę do której planujemy się udać – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

O jakie dane chodzi? Podczas ustalania terminu spotkania przez telefon wystarczy podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Ponadto należy wskazać sprawę, jaką chcemy omówić z ekspertem ZUS, oraz oczywiście dzień i godzinę wizyty. Następnie na podany podczas rozmowy numer telefonu będzie wysłany SMS z datą oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerów w placówce ZUS.

Istotną informacją dla osób, które będą rezerwować terminy wizyt telefonicznie jest to, że na spotkanie w ZUS będzie można umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

– Nowe rozwiązania, jak telefoniczna rezerwacja spotkań w naszych placówkach lub czyli wideokonferencje z pewnością podnoszą bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. To szczególnie ważne w sytuacji epidemicznej. Natomiast przy osobistych wizytach
w placówkach ZUS cały czas uczulamy, że odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu reżimu sanitarnego. To znaczy, że wymagamy zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób, zakrycia maseczką lub przyłbicą ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę obsługi klientów – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w regionie.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content