Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Autorzy

Helios Opole

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Sebastian Szczurek

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Anna Czyrska

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Pecha Kucha Night Opole

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Helen Mazanova

Z zawodu grafik - web designer. Z pasji web designer, filmowiec i blogerka. Ostatnie 4-ry lata prowadzę blog o życiu w Polsce. Ostatni rok – vlog o życiu w Opolu. Staram się pokazać to dobre, co mamy w naszym pięknym mieście, I serwować dobrą energią.

Rafał Mielnik

Fotograf, podróżnik. Przez kilkanaście lat pracował jako fotoreporter w opolskim oddziale Gazety Wyborczej. Jego zdjęcia ukazywały się w dziennikach, tygodnikach i miesięcznikach ogólnopolskich: Rzeczpospolita, Polityka, Wprost, Newsweek, Przekrój, Viva, Super Express, Fakt, Business Week… Teraz jest wolnym strzelcem. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej, ślubnej i portretowej. Jego drugą pasją jest podróżowanie. Kocha Azję, w której spędza kilka miesięcy w roku. Prowadzi blog podróżniczy www.dowietnamu.pl

Michał Różański (nomad mifmaf)

Ojciec i mąż. Apolityczny i areligijny nonkonformista. Obywatel świata urodzony w Polsce. Nomad. Zaprasza na https://www.youtube.com/channel/UCkL4N4vnWP4l8vFp7IRTZKQ/videos

Sławomir Milewski

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Mariusz Stachowiak

Muszę czuć to, co robię… Tym czymś jest fotografia. To mój sposób na życie, pasja i wyrażenie siebie. Często fotografuję to, czego nie mogę opisać słowami. Źródłem inspiracji są dla mnie miejsca, wydarzenia i ludzie. Z tymi ostatnimi staram się budować relacje zanim nacisnę spust migawki. Chcę wywołać w ten sposób emocje, które później próbuję uchwycić na zdjęciu . Pasjonuje mnie fotografia reportażowa, ale swoje doświadczenie wykorzystuję również w fotografii ślubnej. Charakter i klimat zdjęć zwykle idzie w parze z osobowością i temperamentem młodej pary. Jeśli zdjęcia mają być szalone – jestem szaleńcem, jeśli poważne – ubieram się w garnitur.

CH Turawa Park

CH Turawa Park jest nowoczesnym obiektem handlowym, łączącym cechy galerii handlowej i retail parku. Na ponad 36 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej znajduje się 50 sklepów i punktów usługowych. Jest wśród nich hipermarket spożywczy Carrefour oraz Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Klienci mogą korzystać z 1400 bezpłatnych miejsc parkingowych. Wśród głównych najemców CH Turawa Park znajdują się m.in.: Reserved, Mohito, Sinsay, Media Expert, Smyk, Calypso Fitness Club, C&A, Martes Sport, KiK, CCC, Super-Pharm, Takko Fashion, Deichmann, Carry, Szachownica, Rossmann, Sephora, Empik. Turawa Park znajduje się przy obwodnicy Opola. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dojazd ponad 200 tys. mieszkańców miasta i okolic. Więcej informacji: www.turawa-park.com.

Iwona Gogulska

Autorka bloga Szeroką Drogą (www.szerokadroga.pl). Z wykształcenia politolog, ze specjalizacją dziennikarską. Mieszkanka Opola od 8 lat. Członkini Opolskiej Grupy Podróżniczej, która m. in. organizuje Opolski Festiwal Podróżniczy. Inicjatorka wielu kampanii społecznych. Miłośniczka motocykli, dobrej kuchni i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Hotel Spałka

Hotel Spałka**** do dyspozycji Gości oddaje 23 wygodne i eleganckie pokoje: 14 pokoi dwuosobowych, 4 pokoje jednoosobowe, 2 pokoje superior, 2 pokoje deluxe, 1 apartament SUITE. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem pokojów dostępnych w Hotelu Spałka**** i wyboru pokoju idealnie dopasowanego do Państwa potrzeb, wymagań i preferencji. Bezpłatne WiFi jest dostępne we wszystkich pokojach, ponadto wszystkie pokoje wyposażone są w minibary.

Jarosław Madzia

Producent filmów i zdjęć marketingowych, pasjonat i promotor siatkówki oraz podróżnik.

Royal School Centrum Języków Obcych

Nauka języka, która sprawia przyjemność to nasza filozofia! :) Wierzymy, że każdy może nauczyć się języka obcego! Co więcej, jesteśmy przekonani, że można się go nauczyć w sposób przyjemny :) Royal School a great place to be!

Karolina Wrona

Park Nauki i Rozrywki Krasiejów

Michał Wojczyszyn

Zawodowo związany z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu, przedstawiciel Fundacji Startup Poland w woj. opolskim. Organizator pierwszego w Polsce hackathonu przemysłowego grupy Danone.

Sandra Murzicz

Założycielka projektu "Opolskie Dziouchy" promującego opolskich artystów i twórców.

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu

PNT w Opolu jest miejscem współpracy i rozwoju nauki oraz biznesu.

Agnieszka Tomczuk

Z wykształcenia pedagog specjalny, terapeuta. Chyba od zawsze zafascynowana psychiką ludzką, pogłębianiem świadomości, a także pochłonięta otaczającym pięknem. Od ponad 15 lat pasjonuje się urodą, oraz wydobywaniem wdzięku, gdyż jest wizażystką i stylistką. Obserwując zmieniający się świat, a w nim rolę oraz miejsce kobiety, poczuła potrzebę, by zadbać również o kobiece wnętrze. Wieloletnie rozmowy i obcowanie z kobietami, jak również osobiste doświadczenia, harmonijnie doprowadziły do zmian. Aby osiągnąć pełnię kobiecości, czy męskości niezbędne jest dostrojenie naszej aparycji z naszym wnętrzem. Seria wywiadów na temat kobiecości, stworzenie wideobloga „Jedność jest Siłą”, oraz liczne wystąpienia na eventach pojawiły się zupełnie naturalnie. Ogromna potrzeba, aby zintegrować panie oraz panów i inspirować się nawzajem, zrodziła zaś spotkania „Kawa w towarzystwie kobiet i mężczyzn aktywnych”, jakie odbywają się od prawie trzech lat w Opolu, oraz warsztatów dla Pań. Uaktywniły one kilka uczestniczek do rozpoczęcia własnej drogi biznesowej. Spotkania inspirują, dodają wiary i udowadniają, iż siła jest w nas. Ukazują, że każdy z nas jest inny, zarazem mając tyle wspólnego. Oczywiście w tej pięknej podróży, do poznania siebie samej, pojawiają się nowe pomysły i projekty. Życie jest pełne niespodzianek i tajemnic, w jakie warto wkroczyć z zaufaniem, iż przeistoczą się w coś pięknego. Marzeniem Agnieszki jest, aby każdy pokochał siebie prawdziwie, dostrzegł swoją moc jaka od zawsze w nim jest. Oczywiście jest rodowitą opolanką, jaka wszędzie gdzie jest promuje miasto i region, jako jeden z najbliższych sercu w Polsce.

Centrum Dialogu Obywatelskiego

Centrum Dialogu Obywatelskiego stanowi miejsce współpracy organizacji pozarządowych, Dzielnic Miasta Opola oraz wszystkich mieszkańców z Urzędem Miasta Opola.

Magdalena Kurowska

Krytyczna obserwatorka rzeczywistości. Twórczyni internetowa. Entuzjastka styku ludzi i nowych technologii. Przedsiębiorczyni z branży marketingowej. Współtwórczyni Babskiego Biznesu, spotkań dla opolskich przedsiebiorczyń, które sieciują, ale także uzbrajają w wiedzę. Feministka, aktywistka i członkini Fundacji Laboratorium Zmiany. Ulubione pytanie: Dlaczego?

Jadwiga Kander

Doradca biznesowy, coach, trener rozwoju osobistego. Przez całe zawodowe życie związana ze sprzedażą. Przez ostatnie 15 lat zarządzała potężnymi Zespołami prowadząc je na szczyt. Sama definiuje się jako kobieta sukcesu, świadomie zarządzająca swoją karierą. W 2015 roku porzuciła lukratywną posadę w korporacji wyjeżdżając na rok do Azji. Podróżowała min. po Tajlandii, Indiach, Wietnamie, Indonezji studiując mindfulness i medytację. Po powrocie do kraju swoje kroki skierowała na Zachód. Dawała wykłady w centrach rozwojowych min. w Miami na Florydzie oraz Los Angeles. Dzisiaj prowadzi Holistyczne Centrum Rozwoju, wspiera ludzi biznesu w tym, jak połączyć zachodnią kulturę sukcesu z dalekowschodnią filozofią życia.

Anna Pabiś

Od lat związana z dużymi wydarzeniami eventowymi. Dawniej na wybiegu jako zawodowa modelka, a dzisiaj na backstage jako organizator i koordynator projektów eventowych m.in. konkursu Miss i Mister Opolszczyzny. Energiczna, precyzyjna i bardzo wymagająca. Specjalizuje się w organizowaniu konkursów piękności, a także pokazów mody. W pracy i poza nią uwielbia adrenalinę, stąd zamiłowanie do kitesurfingu i narciarstwa.

Biznes Backstage

Pomysł zrodził się ok. 6 miesięcy temu. Jego twórcami są: Jarosław Krysztofiak oraz Paweł Dołhańczuk. Mieszkańcy Opola, pasjonaci tematyki biznesowej od wielu lat. Codzienna obserwacja polskiego rynku zachęciła do stworzenia inicjatywy niosącej wsparcie "nowym" właścicielom firm. Biznes Backstage to projekt, głównie skierowany do początkujących przedsiębiorców poszukujących: pomysłów, motywacji, inspiracji, swojej drogi w biznesie. Chcą być również źródłem ciekawych informacji dla biznesmenów działających na rynku wiele lat. BB oferuje wachlarz informacji (zebranych od małych fascynujących firm oraz dużych korporacji) zawartych w przeprowadzonych wywiadach. Każdy wywiad dzieli się na: sferę biznesu, życie prywatne i porady dla młodych biznesman'ów. Przedsięwzięcie poza wywiadami zamierza intrygować swoich fanów rozmaitymi: challenge'ami, akcjami, relacjami z targów biznesowych oraz innymi realizacjami, które na tą chwilę objęte są tajemnicą.

Dominik Szewior

Właściciel firmy DECOLIGHTS

Marta Piotrowska

Psycholożka, terapeutka i trenerka Technik Wolności Emocjonalnej. Pasjonatka szerzenia świadomości i rozwoju. Nałogowa rozkminiaczka. Poszukiwaczka prawd. Podróżniczka po nieodkrytych lądach w głąb siebie i innych. Czuła przewodniczka zmiany.

Anna Plewa

Polonistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury, filmoznawczyni i teatrolożka. W wolnym czasie- czechofilka.

Sebastian Bergiel

Mimo, że nie jest rodowitym opolaninem to Opole traktuje jak swoje miasto na dobre i na złe. Od najmłodszych lat związany z piłką nożną. Początkowo jako zawodnik opolskiej "Odry" w latach 1992-1996 za trenera: Wojciecha Tyca, Leszka Stykały oraz Zygfryda Blauta, następnie jako zawodnik zespołów z okolic Opola. Po zakończeniu przygody z piłką nożną rozpoczął współpracę z czasopismem "Oderka" oraz portalem kibiców "Niebiesko-czerwoni" prowadząc dział historyczny poświęcony "Odrze" Opole. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, mgr historii, specjalność popularyzacji wiedzy historycznej. Autor jedynej strony w internecie poświęconej historii OKS "Odra" Opole oraz miasta Opola. Oprócz prowadzenia strony internetowej o historii klubu, Sebastian Bergiel jest również autorem pracy magisterskiej na temat OKS "Odry" Opole pt. "Opolski Klub Sportowy "Odra" Opole w latach 1974-1979 za kadencji trenera Antoniego Piechniczka". 18 marca 2009 roku opublikował trzecią w historii klubu książkę poświęconą stricte historii "Odry" Opole: "Odra" Opole Antoniego Piechniczka w latach 1975-1979, która z pewnością sprawi radość wielu fanom opolskiego klubu. W 2009 roku zajął trzecie miejsce w pierwszym konkursie Regiopedia organizowanym przez Nową Trybunę Opolską, za wkład w hasła poruszające problematykę historii klubu oraz miasta.

Fundacja Laboratorium Zmiany

Z dziewczynami i kobietami uczymy (się) jak odważnie stawać przed światem, mówić własnym głosem i wspierać się wzajemnie. Wspólnie z mężczyznami szukamy sposobów na partnerskie relacje i świat przyjazny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W ciągu ostatnich czterech lat ponad 650 dziewczyn i chłopaków eksperymentowało w naszym Laboratorium.

Marta Chalimoniuk-Nowak

Z zawodu i pasji – od ponad 20 lat marketer i strateg, publicystka i trener biznesu; zaprzeczenie slow life, niepoprawna miłośniczka górskich eskapad i niespokojny duch, mający na koncie wyprawy do 51 krajów; z pasji – także edukator zdrowia i prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Zdrowia.

Bogumiła Konieczna

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, seksuolog kliniczny. Zawodowo na co dzień zajmuje się psychoterapią zaburzeń psychicznych i seksualnych, terapią seksuologiczną, diagnozą i opiniowaniem psychologiczno-seksuologicznym oraz psychologią odżywiania. Współzałożycielka Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii SESNO.

Marcin Gajos

Kreatywny z BRANDGLOW. Wielbiciel typografii i logicznego projektowania, które rozpoczyna się od eksploracji zagadnienia. Udowadnia, że w działaniach marketingowych istotna jest autentyczność i unikalność projektów. Specjalizuje się w identyfikacji wizualnej i innych aspektach związanych z brandingiem.

Paweł Kochel

Członek zarządu / Dyrektor finansowy Przedsiębiorstwa el12 Sp. z o.o.

Dagmara Gałecka

Współorganizator Fire truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych.

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu jest teatrem dramatycznym, którego historia sięga lat powojennych. Od 1975 roku Teatr funkcjonuje w obecnej siedzibie na placu Teatralnym, dysponując jedną z największych scen w Europie. Dyrektorem Teatru im. Jana Kochanowskiego od września 2015 roku jest Norbert Rakowski. Od ponad czterdziestu lat Teatr organizuje jeden z największych polskich festiwali teatralnych: Opolskie Konfrontacje Teatralne / „Klasyka Żywa", które odbywają się wiosną każdego roku. Podczas Festiwalu na opolskiej scenie można zobaczyć najważniejsze realizacje polskiej klasyki z całego kraju. Teatr posiada również ofertę działań edukacyjnych realizowaną w ramach istniejącego od 2021 roku Centrum Edukacji Kulturalnej.

Sławomir Kusz

Urodzony w Nieledwi gn. Trzeszczany, powiat Hrubieszów. Autor, kompozytor, satyryk, laureat wielu festiwali piosenki literackiej, poezji śpiewanej i autorskiej. Z wykształcenia rolnik, pedagog, muzyk, mediator. Z doświadczenia, animator, dziennikarz, marketingowiec a czasami nawet inseminator. Ojciec dwóch urwisów, wierny mąż. Od 20 lat pisze i śpiewa a od 6 lat wydaje płytę - lepiej późno niż wcale.

Małgorzata Bień

Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska

Anna Karwacka

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o komunikacji społecznej i mediach, absolwentka filologii romańskiej i filologii angielskiej. Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Ekspert ds. mediów, marketingu i komunikacji z 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu działami PR, marketingu i sprzedaży w międzynarodowym środowisku biznesowym.

Katarzyna Łukaniszyn-Domaszewska

Doktor nauk ekonomicznych, koordynator projektów międzynarodowych w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu. Z zamiłowania Instruktor Fitness.

Dominika Holeczek

Będę pisać z Krapkowic, czyli z serca Opolszczyzny. Etatowy grafik. Studentka pierwszego roku kierunku "Media i komunikacja w biznesie" na Uniwersytecie WSB w Opolu. Moją specjalnością jest beton. Tworzę biżuterię z betonu w swojej pracowni.

Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM

Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM to organizacja pożytku publicznego, która powstała w 2016 roku i realizuje szereg projektów społecznych skierowanych głównie do osób młodych.

Justyna Osiecka-Sułek

Mam na imię Justyna, mieszkam w Opolu i jestem zwyczajną mamą dwójki dzieci – 10-letniej Hani i 6-letniego Franka. Gotuję codziennie, jak większość matek – najczęściej potrawy, które wszyscy lubimy, ale zdarzają się też takie dla nas, dorosłych i takie na specjalne życzenie dzieci. Gotuję szybko, lubię dania jednogarnkowe i mało skomplikowane w przygotowaniu, co wcale nie oznacza, że monotonne. Moje kuchenne motto, to "szukam nowych pomysłów na stare przepisy". Testuję nowe smaki i produkty, ale najbardziej cenię tradycyjne, zwłaszcza rodzinne przepisy.

Najnowsze od Justyna Osiecka-Sułek

Marcel Sojka

18 letni przedsiębiorca, inwestor, psycholog i autor książki "UMYSŁ WART MILIONY". Od ponad roku występuje publicznie wygłaszając mowy motywacyjne i prowadząc prelekcje na temat biznesu i psychologii.

Aleksandra Śmierzyńska

Pisząca urzędniczka, pasjonatka Opola.

Przemysław Supernak

Rodowity Opolanin, podróżnik i organizator wypraw, autor bloga SuperGlob, współtwórca i organizator Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, autor przewodników rowerowych po woj. opolskim, a także promotor lokalnej turystyki. Oprócz dalekich podróży pasjonują go wycieczki rowerowe po Opolszczyźnie (i nie tylko) oraz fotografia. O swoich podróżach często opowiada podczas licznych pokazów na festiwalach i w klubach podróżniczych, w domach kultury i szkołach.

Magdalena Merta

Od 2009 roku pracuje w zawodzie fizjoterapeuty. Od 9 lat zajmuje się zaopatrzeniem ortopedycznym. Właścicielka gabinetu diagnostyki fizjoterapeutycznej i rehabilitacji sportowej, w którym jako jedna z pierwszych w Opolu, wprowadziła treningi na platformie stabilometrycznej z użyciem reakcji biofeedback. Na Politechnice Opolskiej jako pracownik dydaktyczny prowadziła m.in anatomię, sport osób niepełnosprawnych, neurologię oraz aktywność ruchową adaptacyjną. Od 4 lat zajmuje się badaniem komputerowym stóp oraz projektowaniem wkładek indywidualnych. W gabinecie S-med zbadała ok 500 osób z problemami chodu. Z tematem pedobarografii jest związana naukowo. Wraz z prof. Ewą Demczuk-Włodarczyk prowadzi badania na ten temat. Prywatnie mama dwójki maluchów oraz wicemistrzyni Polski juniorów w piłce siatkowej kobiet jako Makroregion Śląski. Szczególnie interesuje się fizjologią człowieka, jogą oraz wszelkimi formami ruchu i aktywności fizycznej.

Najnowsze od Magdalena Merta

Małgorzata Adamska

Kobieta o wielu pasjach. Zawodowo urzędniczka i instruktorka fitness, która po godzinach całkowicie oddaje się swoim zainteresowaniom... salsa, fotografia, longboard, kosmetyki naturalne. Zakochana w rodzinie, kocie Dexterze i kuchni roślinnej… wiecznie uśmiechnięta z namiętnością zagłębiająca tajniki psychologii szczęścia.

Najnowsze od Małgorzata Adamska
Najnowsze od Ilona Decandia-Knapik

Opolski Festiwal Fotografii

Opolski Festiwal Fotografii od samego początku opiera swoją wizualną propozycję na szeroko pojętej fotografii dokumentalnej, której elementarnym zadaniem jest skupienie się na tym, co „tu i teraz”. Zapis miejsca, czasu, wizerunków ludzi, społeczeństw, przedmiotów – całej otaczającej nas rzeczywistości, dokonuje się po to, by odzwierciedlić to wszystko na fotografiach w konkretnej chwili historii.

Najnowsze od Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Zostań Aniołem Biznesu”

Monika Ożóg

Historyk sztuki i historyk starożytności. Autorka wielu tekstów naukowych, monografii i edycji źródeł z zakresu architektury dominikańskiej, sztuki Rzymu, barbarzyńców oraz historii Kościoła w starożytności. Lublinianka z pochodzenia. Opolanka z wyboru. Europejka.

Natalia Byrska

Teatr to miejsce, w którym odkrywam nieskończoną ilość światów, książki to moje codzienne towarzystwo, a muzyka jest dla mnie dźwiękowym schronieniem. Zapraszam do mojego świata sztuki.

Fundacja Fabryka Inspiracji Pl

Fundacji Fabryka Inspiracji PL zajmuje się organizacją wielu wydarzeń pożytku publicznego w Opolu. Wśród mieszkańców Opolszczyzny, wielką aprobatą cieszy się organizowany rokrocznie, przez fundacje "Festiwal Książki w Opolu", na który przyjeżdżają najlepsi autorzy książek oraz największe wydawnictwa. Fundacja była również organizatorem "Wielkiego Testu Wiedzy o Opolu" na 800-lecie miasta. Posiada również doświadczenie w organizacji Wielkiego Opolskiego Dyktanda, które towarzyszyło Festiwalowi Książki. Poprzez wykorzystanie projektów unijnych, współpracuje z Ministerstwem organizując konferencje i spotkania branżowe, poświęcone tematyce Funduszy Europejskich.

Józef Franczok

Absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Studiował w Polsce i Hiszpanii. Pracował dla biur projektowych w Polsce i Kolumbii. Od 2012 współzałożyciel pracowni PORT. Prowadzący zajęcia na Uniwersytecie Opolskim. Miłośnik kawy i dalekiego świata.

Najnowsze od Józef Franczok

Studio Działań Kreatywnych

Scena i sala warsztatowa to miejsca, gdzie realizuje się misja Studia Działań Kreatywnych. Naszym celem są działania twórcze w obszarze kultury i edukacji. Rozwój osobisty, edukacja artystyczna, warsztaty, wydarzenia kulturalne, koncerty. Edukacja twórcza i psychoedukacja. "Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." /G.B.Shaw/

Kaminski Foundation

Fundacja Marka Kamińskiego wspiera młodzież w zapobieganiu depresji i budowaniu własnej wartości, poprzez naukę osiągania indywidualnych celów. W tym celu stworzyliśmy program LifePlan Academy, który bazuje na 5 krokach Metody Biegun oraz osobistych doświadczeniach Marka Kamińskiego zdobytych podczas wypraw ekstremalnych. Uczestnicy LifePlan Academy samodzielnie odkrywają swoje mocne strony, opracowują strategię i realizacji własnych planów. LPA daje młodym ludziom narzędzia i techniki, aby w życiu codziennym być pewnym siebie i silnym psychicznie.

Najnowsze od Karolina Hornung

Sławoj Dubiel

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu i Państwowego Studium Kulturalno Oświatowego w Opolu (specjalizacja fotografia i film). Obecnie pracuje jako fotograf w Biurze Prasowym Politechniki Opolskiej. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zdobywając m. in. I nagrodę XV Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze w 2008 roku. Od 2000 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, a od 2011 jest członkiem (współzałożyciel) Fundacji Warsztatów Fotograficznych 2.8.

Maciej Sonik

Starosta Krapkowicki

Najnowsze od Maciej Sonik

Iwona Święch - Olender

Do niedawna urzędniczka na etacie, a od lipca 2018 roku właścicielka wymarzonej własnej firmy - agencji eventowej PROELIO TEAM. Od października 2019 roku także Dyrektor Operacyjny Loży Dolnośląskiej Business Centre Club. Opolanka od urodzenia i z zamiłowania, mama niezwykle żywiołowych (po mamie...) młodych dżentelmenów: Mateusza (2009) i Mikołaja (2012). Lubi gotować, chociaż nikt o tym nie wie, bo zawsze zapomina o zrobieniu zdjęcia przed jedzeniem, i pisać teksty, ale najczęściej tylko do szuflady, żeby nie deprymować świata bogatym doświadczeniem życiowym... Acha! I jeszcze doktor nauk ekonomicznych, ale z bardzo indywidualnym stosunkiem do życiowych badań i odkryć - każdego dnia znajduje szczęście, ale nie jest w stanie precyzyjnie podać w przypisie jego źródła;-)

Najnowsze od Iwona Święch - Olender

Magdalena Górniak-Bardzik

Kurator wystawy "Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera, By człowiek wiedział, na co patrzy, i rozumiał gdzie żyje…"

Najnowsze od Magdalena Górniak-Bardzik

Maria Honka-Biły

Organizator Oktoberfest Malina

Najnowsze od Maria Honka-Biły

Opolska Akademia Capoeira grupy CPPA

Opolska Akademia Capoeira to najlepsze miejsce w Opolu, specjalnie poświęconym praktyce Capoeira i szerzeniu kultury brazylijskiej. Serdecznie zapraszamy na treningi. Poczuj energię i klimat Brazylii już dziś.

Najnowsze od Opolska Akademia Capoeira grupy CPPA

Emilia Łukawska

Pasjonatka literatury, poezji i herbaty z imbirem. Dusza artystyczna, niespełniona poetka i amatorka subiektywnie dobrej muzyki. Znakomita obserwatorka ludzkiej egzystencji.

Najnowsze od Emilia Łukawska

Opolskiego Centrum Onkologii im.Tadeusza Koszarowskiego w Opolu

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych. Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.

Najnowsze od Opolskiego Centrum Onkologii im.Tadeusza Koszarowskiego w Opolu

Katarzyna Sajdych

Chodzę do szkoły średniej na kierunek technik fotografii i multimediów. Interesuję się filmografią, klasyką science-fiction, fotografią oraz historią. W wolnym czasie piszę wiersze, opowiadania oraz oddaję się twórczym sposobom na życie. "Sztuka jest wyrażaniem swych uczuć. W mniej lub więcej konkretny sposób."

Najnowsze od Katarzyna Sajdych

Paweł Nowik

Nauczyciel angielskiego, tłumacz, fanatyk Pink Floyd i Gwiezdnych Wojen! Tańczę, śpiewam, recytuję, krawaty tworzę i wymyślam nowe rzeczy. Lubię nowe pomysły i nie lubię się nudzić!

Najnowsze od Paweł Nowik

Rafał Tańczak

twórca Środowych Inspiracji

Najnowsze od Rafał Tańczak
Najnowsze od Franciszek Posacki

Piotr Ociepa

Dyrektor zarządzający INVESTOR NIERUCHOMOŚCI, jednej z najszybciej rozwijających się sieci biur nieruchomości w Polsce.

Najnowsze od Tomasz Kwiatek
Najnowsze od Fundacja 2.8

Anna Szymańska

Fundacja Na Rzecz Partnerstwa Events Partner to organizacja wspierająca wiele obszarów życia obywatelskiego w szczególności kulturę, sztukę, sport oraz biznes, wykorzystując do tego celu dobre praktyki oraz zawiązując Partnerstwa. Fundacja powstała na podwalinach długoletniej przyjaźni i chęci wyjścia ze strefy komfortu i chęci pokazania naszego potrójnego potencjału. Prezes Fundacji- Katarzyna Święs-Kubara nasze guru od pisania projektów niezwykle pozytywna osoba poznać ją można po zawsze uśmiechniętej twarzy i chęci pomocy wszystkim od seniora po lwa biznesu. Wiceprezes- Anna Szymańska cyferki i obliczenia- co za ile można kupić to jej mocna strona oczywiście zawsze z rabatem:) W Fundacji zajmuje się szeroko rozumianym PR i realizacją. Wiceprezes - Joanna Grabowska to nasz technik i prawdziwy eventowiec potrafi zachować stalowe nerwy nawet jak wszyscy wymiękają.

Najnowsze od Anna Szymańska

Patryk Stasiak

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu

Do góry
Skip to content