Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Gorące nowości w kinach Helios!

KULTURA

Gorące nowości w kinach Helios!

Ostatni piątek w roku 2022 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pełen hitów repertuar Heliosa, wśród których każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie. Dziecięcą publiczność ucieszy animacja „Kot w butach. Ostatnie życzenie”, na fanów muzyki czekają seanse filmowej biografii „Whitney Houston. I Wanna Dance with Somebody” oraz pokazy „Andre Rieu w Dublinie. Dobry koncert na Nowy Rok”, miłośników twórczości Jamesa Camerona zachwyci jego najnowsza produkcja – „Avatar: Istota wody”. A to oczywiście nie wszystko!

Do kin powraca nieustraszony bohater. Oto zuchwały złodziejaszek – Kot w butach – odkrywa, że jego pasja do ryzyka i lekceważenie zasad bezpieczeństwa są tragiczne w skutkach. Kot zmarnował już osiem ze swoich dziewięciu żyć! Wyrusza więc w niezwykłą wyprawę do Czarnego Lasu, by znaleźć mityczną Gwiazdkę z nieba, która spełnia życzenia. Kot chce ją prosić, o przywrócenie utraconych żyć. Wyprawa jest niebezpieczna, więc mając już tylko jedno życie, Kot musi upokorzyć się i poprosić o pomoc Kitty Kociłapkę. Sequel nominowanego do Oscara hitu z 2011 roku będzie prezentowany na ekranach Heliosa przedpremierowo podczas najbliższego weekendu, w dniach 30 grudnia – 1 stycznia

„Whitney Houston. I wanna dance with somebody.” Jest to historia wielkiej gwiazdy współczesnej muzyki. Ten film jest portretem wielowymiarowej kobiety: od chórzystki z New Jersey, do jednej z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek wszechczasów. Widzowie zostaną zabrani w inspirującą, przejmującą i pełną emocji podróż przez wyjątkowe życie i karierę Houston, z zapierającymi dech w piersiach występami i ścieżką dźwiękową zawierającą ikoniczne przeboje. Kinomani usłyszą głos, który dobrze znają i odkryją historię, o której jeszcze nie słyszeli!

Piątkowa nowość – „Fabelmanowie” – to autobiograficzna opowieść Stevena Spielberga o dorastaniu w powojennej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych. To historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym, który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy. I choć Sammy’ego wychowują kreatywni rodzice: pianistka Mitzi i naukowiec Burt, czasem ich wizje świata mocno się różnią… Steven Spielberg zawarł w „Fabelmanach” cząstkę własnych wspomnień z dzieciństwa, relacje z rodzicami i opowiada o swojej pasji do kina, którą rozwijał od wczesnych lat. Film chciał zrealizować od dawna, ale potrzebował blisko szesnastu lat, by przepracować własne wspomnienia i przekuć je w doskonały scenariusz.

W Nowy Rok oraz 5 stycznia Helios zaprosi swoich widzów na przedpremierowe pokazy komedii „Na Twoim miejscu”. Film opowiada o młodym, atrakcyjnym małżeństwie. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu nie miało pojęcia! Czy to sprawi, że spojrzą na siebie inaczej i nauczą się empatii?

Fani produkcji Jamesa Camerona wciąż mogą się delektować jego najnowszym dziełem na wielkich kinowych ekranach! Kontynuacja wielkiego światowego hitu – „Avatar: Istota wody” – bije bowiem rekordy popularności w całej Polsce. Akcja filmu rozgrywa się ponad 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie
i swoim dzieciom, mimo tragedii, których doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć…

Wszyscy fani rozrywki, która może przyprawić o palpitację serca, powinni zobaczyć film „Terrifier 2. Masakra w Święta”. Maniakalny zabójca klaun Art wrócił, by ponownie karmić się strachem swoich ofiar i budzić grozę. Akcja rozgrywa się w Halloween. Tym razem klaun Art na swoje ofiary upatrzy Siennę, jej najbliższych, oraz przyjaciół nastolatki. Maniakalny zabójca znowu pokaże swoją prawdziwą bezlitosną twarz i udowodni, że jego okrucieństwo nie zna granic…

W niedzielę, 1 stycznia, Helios zaprasza na muzyczne pokazy „Andre Rieu w Dublinie. Dobry koncert na Nowy Rok”. Ceniony przez miłośników muzyki z całego świata maestro zaprasza tym razem do pięknego Dublina. Przed widzami kochającymi muzyczne seanse wielkie emocje. Helios zaprasza bowiem do wspólnego rozpoczęcia 2023 roku przy pięknych dźwiękach walczyków, marszy, słynnych operowych i operetkowych arii oraz największych przebojów muzyki popularnej.

Już dzień później, 2 stycznia, w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie dokument „Katedra”. Dla jednych idealista wiedziony żarliwą wiarą, dla innych szaleniec i człowiek grzeszący pychą – 60 lat temu Justo Gallego Martínez rozpoczął wznoszenie katedry w hiszpańskim Mejorada del Campo. Wielu trudno zrozumieć to przedsięwzięcie – zwłaszcza w dzisiejszym świecie…

Bilety na grudniowe seanse dostępne są na stronie www.helios.pl, w kasach kin oraz w mobilnej aplikacji. Przy zakupie warto pamiętać o ofercie „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”, gwarantującej wybór najlepszych miejsc, a także korzystne ceny biletów.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content