Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Grudniowe nowości na ekranach kin Helios!

KULTURA

Grudniowe nowości na ekranach kin Helios!

Mimo zbliżającego się końca roku, filmowa machina z nowościami nie zatrzymuje się nawet na chwilę. W kinach Helios, gdzie w każdy piątek na kinomanów czeka nowa porcja premier, ekranami zawładnie druga część wielkiego światowego hitu w reżyserii Jamesa Camerona. Repertuar uzupełniają familijne hity, polska komedia w gwiazdorskiej obsadzie oraz cenione przez widzów cykliczne seanse specjalne. Nie zabraknie także filmowego konkursu!

16 grudnia przyniesie fanom produkcji Jamesa Camerona moc emocji na najwyższym poziomie. Tego dnia będzie miała bowiem miejsce premiera kontynuacji wielkiego światowego hitu. Akcja porywającego filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć… W zjawiskowej produkcji występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

Przy okazji tej premiery Helios zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem „Pokaż nam kolory swojej rodziny”. Każda rodzina, także ta filmowa z megaprodukcji „Avatar: Istota wody”, to mieszanka wybuchowa charakterów, temperamentów i nastrojów. Aby wziąć udział w zabawie, należy w kreatywny sposób zinterpretować konkursowe hasło i uwiecznić je na fotografii, a następnie przesłać zgłoszenie pod adresem https://konkursy.helios.pl/landing/avatar2 do 8 stycznia włącznie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oryginalnymi zestawami gadżetów filmowych oraz paletą cieni do oczu NYX Professional Makeup z limitowanej kolekcji inspirowanej filmem „Avatar: Istota wody”.

Miłośników animacji ucieszą z pewnością seanse rozśpiewanego filmu „Wielki zielony krokodyl domowy”. Kiedy rodzina Primmów przeprowadza się do Nowego Jorku, ich syn, Josh z trudem przystosowuje się do nowej szkoły i nowych przyjaciół. Wszystko to zmienia się, kiedy chłopiec poznaje Lyle’a – śpiewającego krokodyla (Shawn Mendes), który uwielbia kąpiele, kawior oraz muzykę i mieszka na strychu ich domu. Dwójka szybko się zaprzyjaźnia, ale kiedy na Lyle’a czycha zły sąsiad, Primmowie muszą połączyć siły z właścicielem Lyle’a, Hectorem P. Valenti (Javier Bardem), aby pokazać światu, że nie ma nic złego w wielkim śpiewającym krokodylu o wspaniałej osobowości!

W niedzielę 18 grudnia, o godzinie 10:30, sieć kin Helios zaprasza na kolejną porcję bajkowych niespodzianek w cyklu Filmowe Poranki z pozytywną animacją dla całej rodziny – „Bing”. Tytułowy bohater jest trzyletnim króliczkiem, który chodzi do przedszkola i jest bardzo ciekawy świata. Jego przygody do złudzenia przypominają codzienność dzieci w podobnym wieku. Projekcję tradycyjnie poprzedzają konkursy i zabawy w sali kinowej.

W najnowszej odsłonie popularnej serii „Listy do M.” widzowie zobaczą kolejne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek. Przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu”? Mel stanie na drodze innego Mikołaja. Słabo znoszący samotność Wojciech pozna sympatycznego oszusta. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie.

Już dzień później, 19 grudnia, w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie film „Amsterdam”. Akcja rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku, opowiadając o trzech przyjaciołach, którzy są świadkami morderstwa, sami stają się podejrzanymi i odkrywają jeden z najbardziej skandalicznych spisków w amerykańskiej historii. W rolach głównych występują same znakomitości światowego kina: Margot Robbie, Christian Bale, Robert De Niro, Chris Rock, Anya Taylor-Joy, Rami Malek, Mike Myers i inni.

W czwartek, 22 grudnia w cyklu Kultura Dostępna na widzów czeka komedia romantyczna „Szczęścia chodzą parami”. Malwina, przebojowa projektantka, zakochuje się w Brunonie, wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans…

Filmowe emocje to świetny pomysł na niezapomniany czas w gronie bliskich. Bilety dostępne są na stronie www.helios.pl oraz w kinowych kasach. Przy zakupie warto pamiętać o ofercie „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”, gwarantującej wybór najlepszych miejsc, a także najbardziej korzystne ceny biletów.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content