Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Jak spędzić dzień kobiet w Opolu?

źródło: https://pixabay.com/pl/illustrations/mi%c4%99dzynarodowy-dzie%c5%84-kobiet-8-marca-4887650/

KULTURA

Jak spędzić dzień kobiet w Opolu?

Już 8-go marca dzień kobiet, w związku z tym czeka nas dużo różnych atrakcji! Między innymi takich, jak koncert czy wystawa muzealna.

Tydzień kobiet w Opolu

Organizowany jest on przez Radę Kobiet Miasta Opola. Będzie to pierwsza edycja tego typu wydarzenia. Będzie skupiał się przede wszystkim na uczczeniu i celebrowania roli kobiet w społeczeństwie. W program wchodzą między innymi spotkania, wystawy, spacery czy koncerty. Celem tego wydarzenia jest pokazanie, jak ważne i cenione są kobiety w naszym społeczeństwie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, ale na niektóre z nich będą obowiązkowe zapisy.

Koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki

O godzinie 17:00 odbędzie się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Będą grane piosenki znane i lubiane. Będą one wykonywane przez zespół Metronom

Muzeum Śląska Opolskiego

Przygotowało dla nas wystawę, którą można oglądać już od 1-go marca. Natomiast 8-go marca o godzinie 17:00 będzie oprowadzenie tematyczne pt. Śląska kobieta na przełomie wieków. Po zakończeniu oprowadzania odbędzie się koncert Zespołu Wokalno-Instrumentalnego CAMERTON Towarzystwa Przyjaciół Opola. Wydarzeniu towarzyszyć konkursy z nagrodami.

Helios Opole

Natomiast sieć kin Helios organizuje cykliczne wydarzenie, jakim jest kino kobiet. W repertuarze będzie film Plan na miłość – więcej o tym wydarzeniu tutaj Marcowe propozycje na ekranach kin Helios – Magazyn Opolski

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content