Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 05 – 11.04

Shazam

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 05 – 11.04

„Shazam!” science-fiction, akcja, reż. David F. Sandberg, wys. Zachary Levi, Mark Strong, Jack Dylan Grazer .Wersja z napisami i dubbingiem.

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo —SHAZAM. Wówczas ten cwany nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dra Thaddeusa Sivanę (Strong).

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14880/Shazam%21

„Manu. Bądź sobą” anicmacja, reż. Andrea Block, Christian Haas wys. Adam Zdrójkowski, Czesław Mozil

Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gwiazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14886/Manu–Badz-soba

„Impostor” horror reż. Lee Cronin wys. Seana Kerslake, James Quinn Markey, Simone Kirby

Sarah, chcąc uciec przed przeszłością, przeprowadza się ze swoim synkiem Chrisem do domu na wsi i ma nadzieję, że tu uda im się rozpocząć nowe życie. Pewnej nocy Chris znika w lesie, a gdy się odnajduje, nie jest do końca sobą. Z dnia na dzień jego zachowanie staje się coraz bardziej dziwne, a Sarah zaczyna podejrzewać że chłopiec, który wrócił do domu, może wcale nie być jej synem…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14952/Impostor

Piątek 05.04. godz. 23:00

„Maraton grozy”

Już 5 kwietnia, specjalnie z myślą o wszystkich kochających się bać, zagramy zestaw filmów, w których groza gra pierwsze skrzypce. W ciągu jednej nocy pokażemy cztery horrory, w tym jeden premierowo i aż dwa to przedpremiery! Opętania, mroczne legendy, nawiedzone domy – to wszystko tylko wstęp do grozy jaką niosą ze sobą te filmy. Na początek długo wyczekiwany, premierowy IMPOSTOR. Następnie przedpremierowo – BELZEBUB i po krótkiej przerwie inspirowany mitologią ludową – HEX. Na zakończenie mroczny i tajemniczy DARK HOUSE.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14996/Maraton-grozy

Sobota – niedziela godz. 10:30 i 12:00

„Basia 2” – SEANSE Z KONKURSAMI

W weekend 6 i 7 kwietnia zaprezentujemy zestaw bajek:
• Basia i taniec,
• Basia i pieniądze,
• Basia i gotowanie,
• Basia i telewizor.
W ramach ciekawostki, przed seansem zaprezentujemy krótki film ukazujący kulisy powstawania bajeczek o Basi. Seanse rozpoczną konkursy z nagrodami, a w holach kin na dzieci będą czekały dodatkowe atrakcje.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14929/Basia-2

Poniedziałek 8 kwietnia

KINO KONESERA OSCAROWE PONIEDZIAŁKI

„Vice” dokument reż. Adam McKay wys. Christian Bale, Alison Pill, Amy Adams, Steve Carell

„Vice” – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14329/Vice

Wtorek 9 kwietnia

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Liga Mistrzów UEFA: Liverpool FC – FC Porto – godz. 20:45

Transmisja meczu ćwierćfinałowego UEFA Champions League pomiędzy Liverpool FC a FC Porto.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14887/Liga-Mistrzow-UEFA%3A-Liverpool-FC—FC-Porto

Środa 10 kwietnia

KINO KOBIET

„Przemytnik” kryminał, reż. Clint Eastwood wys. Taissa Farmiga, Bradley Cooper , Clint Eastwood

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 90 letni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

http://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14897/Przemytnik

Liga Mistrzów UEFA: Manchester United – FC Barcelona – godz. 20:45

Transmisja meczu ćwierćfinałowego UEFA Champions League pomiędzy Manchester United a FC Barcelona.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14887/Liga-Mistrzow-UEFA%3A-Liverpool-FC—FC-Porto

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content