Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 13 – 19.12.2019

Osierocony Brooklyn

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 13 – 19.12.2019

Przedpremiera 14.12-15.12.2019

Osierocony Brooklyn

„Osierocony Brooklyn”

 Dramat  Kryminał; reż Edward Norton

Film jest adaptacją książki pt. „Motherless Brooklyn” napisanej przez Jonathana Lethema. Opowiada on historię Lionela Essroga (Edward Norton), detektywa cierpiącego na syndrom Tourette’a (choroba tikowa). Gdy jego mentor zostaje zabity, Lionel zaczyna poszukiwania zabójcy.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16911/Osierocony-Brooklyn

Przedpremiera  18.12.2019

Gwiezdne wojny - Skywalker. Odrodzenie

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Science-Fiction; Reż. J.J. Abrams

Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams raz jeszcze łączą siły, aby zabrać widzów w spektakularną podróż do odległej galaktyki w filmie Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Saga rodziny Skywalkerów dobiega końca. Tego po prostu nie można przegapić! Czym zaskoczą w finale twórcy jednej z najbardziej kultowych serii w historii kina? Jaki będzie finał odwiecznej batalii pomiędzy jasną i ciemną stroną mocy?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16898/Gwiezdne-wojny%3A-Skywalker–Odrodzenie

Premiery 13.12.2019

Czarne święta

„Czarne święta”

Horror; Reż. Sophia Takal

Zbliżają się święta, więc Hawthorne College, jak co roku o tej porze, robi się pusty. Ale nie wszyscy opuszczają kampus. Riley Stone (Imogen Poots) i jej siostry ze stowarzyszenia studenckiego – atletka Marty (Lily Donoughe), rebeliantka Kris (Aleyse Shannon) i smakoszka Jesse (Brittany O’Grady) – przygotowują się do serii przyjęć z okazji świąt.

Tymczasem na terenie kampusu pojawia się tajemniczy, zamaskowany morderca, który zabija młode kobiety jedną po drugiej. Kiedy liczba ofiar rośnie, Riley i jej przyjaciółki zaczynają się zastanawiać, komu mogą ufać. Podejrzani są wszyscy mężczyźni. Chłopak Marty – Nate (Simon Mead), nowy crush Riley – Landon (Caleb Eberhardt), a nawet uznany profesor Gelson (Cary Elwes).

Kimkolwiek jest morderca, wkrótce przyjdzie mu odkryć, że dzisiejsze młode kobiety nie mają najmniejszego zamiaru być niczyimi ofiarami.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17336/Czarne-swieta

Niedziela 15 grudnia

ŚWIĘTO KINA

ŚWIĘTO KINA

Wszystkie bilety w cenie 12 zł

Dodatkowo zagramy filmy:

„Boże ciało” o godzinie 20:30

„(Nie)znajomi” o godzinie 16:00

„Joker” o godzinie 17:20

https://www.helios.pl/17,Opole/Repertuar/

Poniedziałek 16 grudnia

KINO KONESERA 18:30

Parasite

“Parasite”

Komedia  Thriller; reż. Joon-ho Bong

 „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16664/Parasite

Wtorek 17 grudnia

Wtorek 17 grudnia

Środa 18 grudnia

KINO KONESERA 18:30

Serce Jamajki

„Serce Jamajki”

Muzyczny  Dokument; reż. Peter Webber

Na bujnych stokach otaczających Kingston stoi mały domek, a w nim – tysiące starych płyt winylowych. Z okien widać zalany soczystą zielenią ogród oraz wzgórza, w których, jak wierzą Jamajczycy, mieszka duch ich ziemi. Powietrze przecina dźwięk perkusji, szarpanych strun gitarowych, trąbek, pianina. Charakterystyczny rytm reggae wibruje i rozpływa się wśród gór. Jamajka pełna jest dźwięków, które rozsławiły ją na cały świat. Na podwórku natknąć się można na właścicieli najsłynniejszych głosów reggae, a są to między innymi: Ken Boothe, Winston McAnuff, Kiddus I, Marcia Griffiths i słynny frontman zespołu The Congos, Cedric Myton. Muzycy znają się od lat, a Złotej Ery Reggae bez nich po prostu by nie było. „Serce Jamajki” to projekt muzyczny, którego celem jest połączenie legendarnych muzyków z tymi, którzy dopiero zaczynają podbijać serca słuchaczy swoim talentem. Będziemy ich obserwować przez kilka dni, słuchać i patrzeć, jak nagrywają najbardziej znane utwory reggae w akustycznej aranżacji i przygotowują się do światowego tournée. Sceny zarejestrowane podczas sesji nagraniowej nie będą tylko ścieżką dźwiękową filmu, ale przede wszystkim wyznaczą ramy opowieści. Kamera będzie obserwować, jak artyści grają na werandzie lekko zapuszczonego drewnianego domu, przytulonego do wzgórz nad Kingston. Potem posłuchamy opowieści kilku muzyków i odkryjemy ich niesamowite osobowości.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16989/Serce-Jamajki

Czwartek 19 grudnia

KULTURA DOSTĘPNA godziny: 13:00; 18:00, BILETY PO 10 ZŁ

Miłość jest wszystkim

„Miłość jest wszystkim”

Komedia; reż. Michał Kwieciński

Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16399/Milosc-jest-wszystkim

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content