Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Koronawirus a zawody mniej potrzebne czyli #koronawirus a stosunek pracodawcy w innych zawodach. Pracodawcy, szefowie zostańcie w domu!

BIZNES

Koronawirus a zawody mniej potrzebne czyli #koronawirus a stosunek pracodawcy w innych zawodach. Pracodawcy, szefowie zostańcie w domu!

Obecna sytuacja jest bardzo napięta i niespokojna. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego zdają sprawę. Co z zawodami, które są mniej istotnie i obecność takiego pracownika nie zmieni za bardzo świata?

To zależy od pracodawców, którzy często ignorują sytuację i ludzi pracujących traktując ich z góry. Jako ludzkość chronimy siebie wszyscy. Mam nie wychodzić z domu ale muszę wyjść do pracy czyli narażać innych.

Sytuacja dotyczy pracy Spółdzielni, Domów Kultury czy Castoramy i innych marketów budowlanych.Pracodawca bedzie mówił, że przecież pracownicy przestrzegają zasad. Tylko to żaden argument w obliczu sytuacji. Nie dla każdego jest praca zdalna. Pracownik jest właściwie w kropce. Zostaje tylko:

Art. 220. Narażenie życia albo zdrowia pracownika


Dz.U.2019.0.1950 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny§ 1. Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Nie podlega karze sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo.

Warto żeby pomyśleli pracodawcy trochę o innych. Przychodzenie do miejsc dla zasady też nie jest wskazane. Jest to trudna sytuacja dla każdego i warto ją uszanować, zrozumieć. Warto by pracodawcy dostali empatii. To jest sytuacja wyjątkowa. Apelują do pracodawców o dbanie o pracowników niezależnie w jakim zawodzie oni pracują. Podstawy higieny ok ale ktoś może złapać w drodze do pracy. Wszyscy jesteśmy narażeni i dbanie o higienę pracy to również nie przychodzenie do pracy jeśli nie ma takiej potrzeby.

Apeluję o zdrowy rozsądek dla ludzi wykonujących mniej potrzebne w tej sytuacji pracę!

Pracodawcy także zostańcie w domu! Szanujcie zdrowie swoje i innych. Ta sytuacja bardzo zmieni nasz świat także z ekonomicznego punktu widzenia. Warto ją zrozumieć!

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content