Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Mieszkańcy regionu umawiają się na e-wizyty w opolskim ZUS

Mieszkańcy regionu umawiają się na e-wizyty w opolskim ZUS

NEWS

Mieszkańcy regionu umawiają się na e-wizyty w opolskim ZUS

Już prawie 4 tysiące osób skorzystało z rozmowy wideo z ekspertami ZUS w całym kraju. W województwie opolskim, w zaledwie klika roboczych dni, prawie 60 klientów konsultowało się z pracownikami opolskiego oddziału bez wychodzenia z domu.

Od 4 listopada mieszkańcy regionu mogą korzystać z e-wizyt czyli wideorozmów z pracownikami opolskiego oddziału ZUS. Już 60 osób z regionu przeprowadziło 20-minutowe konsultacje w zakresie emerytur i rent, zasiłków oraz kwestii nurtujących przedsiębiorców.

– Z każdym dniem liczba zamówionych e-wizyt rośnie, co oznacza, że ta formuła się przyjęła i wzbudza zaufanie. Ponadto w obliczu obecnej sytuacji epidemicznej rozmowa wideo to bezpieczny i wygodny sposób na to, by sięgnąć po wiedzę w naszej instytucji. Na razie najwięcej przeprowadzonych rozmów notujemy w dużych miastach jak Kraków, Poznań, Wrocław i oczywiście Warszawa – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Do połączenia się z ekspertami ZUS nie trzeba instalować żadnych aplikacji czy programów. Wystarczy dostęp do Internetu, chociażby na urządzeniu mobilnym jak smartfon czy tablet z wbudowaną kamerką i mikrofonem Na internetowej stronie ZUS wystarczy kliknąć zakładkę e-wizyty. Pierwszą rozmowę na każdy dzień można zamówić na godz. 9:00, a ostatnią na 14:05.

ZUS przypomina, że z zamówionej wizyty można zrezygnować. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć w link [Zrezygnuj z e-wizyty]. Link znajduje się w wiadomości potwierdzającej rejestrację.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content