Połącz się z nami

Powiat kluczborski – trasa „drewniana”

PODRÓŻE

Powiat kluczborski – trasa „drewniana”

Kluczbork i okolice – miejsce, które raczej nie kojarzy się z atrakcjami turystycznymi. Znacie jakieś ciekawe miejsca w powiecie kluczborskim? Nie martwcie się, my do niedawna też nie znaliśmy. Ale to nie znaczy, że ich tam nie ma! Otóż miejsc wartych odwiedzenia jest w tych okolicach naprawdę dużo. Na naszej roboczej liście znalazło się ich około czterdziestu! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dwie trasy wzdłuż obiektów, które najbardziej nas zainteresowały.

Pierwszą trasę, którą dziś prezentujemy, nazwaliśmy „drewnianą”. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna: podczas przejazdu napotkacie na swej drodze wiele drewnianych kościołów 😉 Nie da się ukryć – powiat kluczborski to ich królestwo. Natrafia się na nie niemal na każdym kroku. Na początku wszystkie mogą wydawać się prawie identyczne, ale im więcej ich zobaczycie, tym większe dostrzeżecie różnice.

Ale wybraliśmy tę trasę nie tylko ze względu na zabytki. Cała droga jest ciekawa i urozmaicona. Poruszamy się głównie terenami wiejskimi, często w otoczeniu pól, łąk i lasów; z reguły asfaltem, choć różnej jakości 😉 Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadnie Wam do gustu.

Wołczyn – Gierałcice – Smardy Górne – Unieszów – Brzezinki – Wołczyn – Krzywiczyny – Komorzno – Miechowa – Kostów – Gołkowice – Byczyna – Proślice – Rożnów – Krzywizna

Ruszamy!

Przeczytaj cały opis wycieczki na: http://szerokadroga.pl/kluczbork-drewniane-koscioly/

Autorka bloga Szeroką Drogą (www.szerokadroga.pl). Z wykształcenia politolog, ze specjalizacją dziennikarską. Mieszkanka Opola od 8 lat. Członkini Opolskiej Grupy Podróżniczej, która m. in. organizuje Opolski Festiwal Podróżniczy. Inicjatorka wielu kampanii społecznych. Miłośniczka motocykli, dobrej kuchni i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Więcej w PODRÓŻE

Do góry