Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Premierowe seanse w kinach Helios

Premierowe seanse w kinach Helios

KULTURA

Premierowe seanse w kinach Helios

Premierowe seanse najnowszej animacji Disney’a i studia Pixar „Między nami żywiołami” oraz „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1” z Tomem Cruisem w roli głównej w tym tygodniu zagoszczą na ekranach kin Helios. Ponadto sieć zaprasza także na inne znakomite tytuły, liczne projekty specjalne oraz do wzięcia udziału w wakacyjnych konkursach.

Miłośnicy kina akcji z pewnością długo czekali na najnowszą produkcję „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1”. Ethan Hunt i jego zespół IMF wyruszają na najniebezpieczniejszą jak dotąd misję. Gdy stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata, a mroczne siły z przeszłości Ethana są coraz bliżej, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu…

Fani horrorów powinni jeszcze dziś zaopatrzyć się w bilety na seanse filmu „Naznaczony: Czerwone Drzwi”. Aby raz na zawsze pozbyć się demonów, Josh i Dalton, który jest w college’u, muszą zmierzyć się z mroczną przeszłością swojej rodziny oraz mnóstwem nowych i jeszcze bardziej przerażających strachów, które czyhają za czerwonymi drzwiami.

Z kolei wielbiciele przygód będą zachwyceni filmem „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, w którym byli naziści zostają zatrudnieni przez rząd USA i mają zagwarantować Zachodowi zwycięstwo nad Związkiem Radzieckim w wyścigu kosmicznym. Wkrótce okazuje się jednak, że jeden z nich pragnie przemodelować świat według własnej wizji. Powstrzymać może go jedynie Indiana.

Helios zaprasza także na premierowe pokazy najnowszej animacji Disneya i Pixara „Między nami żywiołami” opowiadającej o Mieście Żywiołów, w którym mieszkają obok siebie przedstawiciele czterech nacji – Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. Iskra – twarda, wygadana i wybuchowa dziewczyna, zaprzyjaźnia się z pogodnym, choć nieco ciapowatym i łzawym Wodkiem. Nowa znajomość zmusza ją do zrewidowania poglądów na życie.

Najmłodszych widzów ucieszą również seanse „MISS KRAKEN. Ruby Gillman”, w której Ruby odkrywa, że jest potomkinią wojowniczych Krakenów i jest przeznaczona do odziedziczenia tronu po swojej babci, a także animacji „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film”. Kiedy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi czarną magią, do walki z nim staje Marinette, nastolatka przemieniona w superbohaterkę – Biedronkę. Dziewczyna łączy siły z Czarnym Kotem – charyzmatycznym obrońcą

sprawiedliwości. Helios zachęca widzów do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest voucher na rodzinną wycieczkę do Paryża śladami bohaterów – szczegóły na www.helios.pl/biedronka.

Kolejną nowością na ekranach będą przedpremierowe pokazy ukraińskiej animacji „MAVKA i Strażnicy Lasu”. Wróżka Mavka i muzykant Łukasz stają się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwita jak czarodziejski kwiat. Sielankę burzy próżna i chciwa księżniczka, która postanawia wykraść źródło życia strzeżone przez Mavkę. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu…

Poza regularnym repertuarem sieć serdecznie zaprasza kinomanów na liczne projekty specjalne:

  • w czwartek 13 lipca, w ramach cyklu Kultura Dostępna, wyświetlony zostanie film oparty na autobiograficznej powieści Lecha Majewskiego – „Brigitte Bardot cudowna”;
  • w sobotę 16 lipca, o godzinie 10:30, najmłodsi widzowie będą mogli przeżyć porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie „Filmowe Poranki – Bing”;
  • poniedziałek, 17 lipca będzie dniem z projektem Kino Konesera i filmem „Niezwykła wędrówka Harolda Fry” – opowieścią o celebracji życia, która uświadamia, że porażka i strata – tak samo jak sukces i radość – mogą nas ukształtować;
  • w środę, 19 lipca, wszystkie Panie mogą cudownie bawić się podczas Kina Kobiet i seansu „Barbie”. W lipcu Helios zaprasza w strojach w kolorach neonowych!

Ponadto sieć zachęca widzów do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie „Filmowe lato z nagrodami”. Aby zawalczyć o jedną ze stu nagród, wystarczy wypełnić zgłoszenie konkursowe dostępne na stronie www.helios.pl/lato, załączyć skan biletu oraz w kreatywny sposób opisać swoją wakacyjną przygodę używając przy tym tytułów trzech wybranych filmów. Akcja trwa do końca sierpnia, w każdym tygodniu jury docenia szczególnie najbardziej oryginalne zgłoszenia.

Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze znaleźć można na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz kasach kinowych sieci w całej Polsce. Kupując bilet wcześniej widzowie mogą zaoszczędzić więcej w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content