Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Szara eminencja biznesu czyli czy MLM to zło?

BIZNES

Szara eminencja biznesu czyli czy MLM to zło?

Tysiące osób wokół mnie uprawia biznes MLM, który jest zdecydowanie szarą eminecją biznesu. Paradoksalnie można stwierdzić, że biznes kosmetyczny i zdrowia to biznes ogromny, który się rozprzestrzenił. Ja należę do tych osób, ktore są na NIE. Jednak tym rzem postanowiłam spróbować.

Tymczasem uczono mnie, że jak coś przynosi dochody to znaczy, że to jes biznes. Co ludzie mówią o MLM?

  • To zły biznes
  • Złe produkty lub takie, które są dostępne wszędzie
  • Dobry produkt kupisz tylko w Aptekach lub Sklepach Kosmetycznych

Myślenie biznesowe zakłada elastyczność. Jak postrzegana jest osoba z MLM (Czyli z chorobą zapewne gorszą niż koronawirus)

  • Naiwna
  • Głupia
  • Nie potrafi sama niczego dokonać
  • Ściemnia

Mnóstwo innych rzeczy. Jednak ta osoba zarabia/ Zarabia normalnie. Jest całkiem normalnym obywatelem. Kiedy to piszę myśle o tym,że Wielkie FIrmy i Korporacje też działają na zasadzie MLM. Potrzebują małych firm by się utrzymać. Czy nie jest to wobec tego MLM?

Nie jestem jakąś fanką i mam dystans do tego biznesu. Jednak wiem, że jak widzimy katalog AVON czy ORIFLAME to zamawiamy od naszej koleżanki, która na nas zarabia.

Lepiej jak nas ściemniają inne firmy. Kiedy idziemy do sklepu też kupujemy kłamstwa, iliuzje. Kupujemy produkt.

Teraz ja będę eksperymentem i zamierzam opisywać tu moje doświadczenia. Będę też prowadziła wywiady z osobami z branży MLM.

Czym MLM jest. Przeczytałam artykuł pt: https://liczysiewynik.pl/czy-warto-dzialac-w-biznesie-mlm/

Ludzie oferują nam wokół pełno biznesów i sam produkt zazwyczaj kosmetyki czy magiczne środki muszą być gdzieś wyprodukowane. Bez wątpienia MLM jest konkurencją dla koncernow farmaceutycznych. W artykule jest porównowanie owego biznesu do bycia przedstawicielem handdlowym. Jednak aby osiągnąć sukces trzeba się naprodukować. Ja osobiście posiadam wstyd i jednak chcę mieć poczucie,że nie wciskam ludziom kitu. Biznes opiera się jednak na sprzedaży i przekonaniu, że ten produkt jest najlepszy.

Jeśli chodzi o mnie to zawsze chętnie zamówię coś z AVON lub ORIFLAME ale patrząc na inne firmy, których powstało znacznie więcej jest o wiele gorzej. sama posiadam w sobie lęk przed MLM , przed tym wstydem przed znajomymi, którzy widzą,że sprzedajesz coś. Generalnie każdy coś sprzedaje, Wielkie firmy potrzebują mniejszych firm by przeżżyć i wolą płacić na zasadzie B2B.

fot,PIXIBAY

Powstaje mnóstwo pytań z tym związanych bo kosmetyki każdy kupuje i potrzebuje. Pozotaje tu kwstia zaufania i na pewno produkt z APTEKI może budzić zaufanie o tyle produkt, który wygląda podobnie ale z katalou budzi już mniejsze. Ten biznes budzi dużo pytań ale warto zapytać : Na czym polega inny biznes niż MLM? Liczy się też forma wciskania produktu. Czujemy się natretni, że musimy to zrobić i namawiamy innych. Ludzie uciekają od tej formy marketingu.

Przekonuję Cię,że ten produkt jest cudowny

Jako dziecko farmaceutki wiem,że każdy lek ma swój tańszy odpowiednik. Podobnie jest z kosmetykami. Nikt nie wie jednak gdzie tak naprawdę są produkowane. Dlaczego wobec tego inni ich nie używają i dlaczego tak ciężko namówić ludzi na sprzedaż?

Wielu ludzi zarabia tym sposobem i nie mówię,że jest on gorszy/zły. Jest to walka biznesów tych bardziej sprawiedliwych i oczywistych z może nieoficjalną formą zarobku. Zasada jest taka sama: Załóż firmę. Podobnie wygląda to z formą B2B. Generalnie dziś chodzii oto by kogoś zatrudnić na umowę o pracę. Biznes MLM może być dodatkową opcją jednak nadal nie przekonuje mnie jego forma: Bycia natrętym sprzedawcą, który mówi ci ,że to cudo.

Magiczny aloes można wyhodować samemu, Jest mnóstwo kosmetyków gdzie jest aloes i aloes do picia możesz kupić taniej w sklepie zielarskim. Jednak często te produkty są droższe przez tą formę. Z czego jednak dobrze wybrnął AVON i ORIFLAMe gdzie koszty kosmetyków są porównywalne z cenami w sklepie. Z kolei żyjemy w czasach kiedy mamy w głowach,że jak coś jest tanie to jest złe/gorsze. To dylemat wielu ale warto pamiętać,że większość z nas może wyprodukować krem, mydło w domu bo naprawdę jest to proste i czasochlonne a wychodzi taniej. Poza tym w MLM musisz mieć cały czas jakie ś produkty owej firmy a przedstawiciel handlowy nie musi.

Poza tym jeśli coś się sprzedaje to warto mieć o tym przekonanie (Dlatego musisz wypróbować na sobie) owy cydowny produkt w czasach ogromnej konkurencji na rynku.

Jedno jest pewne, że na pewno posiadasz jakiś produkt z branży MLM w swoim domu lub posiadałeś. Dlatego, że są to produkty dostępne.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content