Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Tydzień 29 marca do 4 kwietnia w Kinie Helios

DUMBO

KULTURA

Tydzień 29 marca do 4 kwietnia w Kinie Helios

WEEKEND 29-31.03.

DUMBO reż.Tim Burton, wys. Eva Green, Michael Keaton, Colin Farrell

Max Medici (Danny DeVito) powierza Holtowi Farrierowi (Colin Farrell) oraz jego dzieciom opiekę nad młodym słoniem, który przez swoje za duże uszy stał się pośmiewiskiem upadającego cyrku. Kiedy jednak okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk odzyskuje dawną świetność, a pewien przedsiębiorca, V.A. Vandevere (Michael Keaton), proponuje właścicielowi udział w nowym, gigantycznym przedsięwzięciu rozrywkowym. Wydaje się, że nadeszły lepsze czasy dla Dumbo i całego zespołu Maxa Mediciego. Wtedy Holt odkrywa, że to pozornie idealne nowe miejsce skrywa mroczne tajemnice. Tim Burton przedstawia zupełnie nową historię, która jest rozwinięciem i kontynuacją klasycznej opowieści o Dumbo.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14500/Dumbo

Miłość i miłosierdzie, reż. Michał Kondrat, wys. Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior

Nieujawnione dotąd fakty i odkrycia grupy ekspertów pozwolą nam poznać prawdę o wpływie Bożego Miłosierdzia na losy świata oraz potęgę przesłania, które Jezus przekazał ludzkości za pośrednictwem prostej polskiej zakonnicy, a dziś świętej, siostry Faustyny Kowalskiej.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14704/Milosc-i-milosierdzie

POKAZY PRZEDPREMIEROWE – 30 i 31 marca!

Shazam! reż. David F. Sandberg, wys. Zachary Levi, Mark Strong, Jack Dylan Grazer

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo —SHAZAM. Wówczas ten cwany nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14880/Shazam%21

PONIEDZIAŁEK 01.04. godz. 18:30 Kino Konesera

Free Solo, reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie – wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14962/Free-Solo%3A-ekstremalna-wspinaczka

SUPER WTOREK BILETY TYLKO 14,50ZŁ!

Szczególnie polecamy polski kryminał w reż. Borysa Lankosza Ciemno prawie noc!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14498/Ciemno–prawie-noc

ŚRODA 03.04. godz. 18:30 Kino Konesera

Wszyscy wiedzą, reż, Asghar Farhadi, wys. Penelope Cruz, Javier Bardem

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku całkowicie zmienia nastrój

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14959/Wszyscy-wiedza

CZWARTEK 04.04. godz. 13:00 oraz 18:00 Kultura Dostępna – bilety 10zł!

Eter, reż. K. Zanussi, wys. Jacek Poniedziałek , Andrzej Chyra, Rafał Mohr

Początek XX wieku, Podole. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jej działania pada młoda dziewczyna, lekarz zostaje skazany na śmierć. Niespodziewanie udaje mu się uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez komendanta (Andrzej Chyra). Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14138/Eter

DODATKOWO ZAPRASZAMY JUŻ DO ZAKUPU BILETÓW NA:

5 KWIETNIA GODZ. 23:00 MARATON GROZY

ZAGRAMY:

Impostor (Premiera!)

Belzebub (Przedpremiera!)

Hex (Przedpremiera!)

Dark House

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14996/Maraton-grozy

6 -7 KWIETNIA GODZ. 10:30 I 12:00 BASIA 2

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Seanse rozpoczną konkursy z nagrodami, a w holach kin na dzieci będą czekały dodatkowe atrakcje.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14929/Basia-2

LIGA MISTRZÓW  UEFA na wielkim ekranie!

Zapraszamy na transmisje najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. UEFA Champions League po raz kolejny zagości na ekranach kin Helios.

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content