Połącz się z nami

Magazyn Opolski

W oczekiwaniu na serial HBO naciesz się THE LAST OF US PART II

KULTURA

W oczekiwaniu na serial HBO naciesz się THE LAST OF US PART II

Gra „The Last of Us” part II miała premierę 19 czerwca (Decyzję przeniesiona z powodu koronawirusa). Fabuła gry jest idealna na nasze czasy. Oto trwa epidemia. Każdy zarażony zamienia się w ZOMBIE. Wirus nie działa tylko na Ellie, główną bohaterkę.

HBO szykuje prawdziwy rarytas. W realizacji serialu

Akcja oryginalnej produkcji toczy się w 2033 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych 20 lat po wybuchu epidemii. Główną postacią gry jest Joel, który podejmuje się zadania eskorty nastoletniej dziewczynki o imieniu Ellie do grupy ludzi z organizacji Świetlików. Bohaterom w wyprawie przeszkadzają zarówno zainfekowani, jak i ocalali ludzie, którzy zatracili człowieczeństwo i za wszelką cenę próbują przetrwać. Jest oczywiście muzyka. Przyznam, że gry w dzisiejszym świecie są jak filmy tylko to my jesteśmy bohaterami. Jeśli chodzi o grafikę to jest zbliżona ale ciekawostką jest zaprewne, że kiedy bohaterki gry są nad wodospadem to uciekają żeby się nie zmoczyć. W grze jest dużo zagadek.


https://www.ppe.pl/news/147074/the-last-of-us-2-porownane-z-rzeczywistoscia-seattle.html?fbclid=IwAR2aVlHx2bXMtQTMalA-siW-m8FlRaJF-9Gq4Qhts1AKSm9GuieiF5_gPfo

W grze znajdziemy także polski wątek.

Głównodowodzący w Seattle zorganizował rabinowi oraz jego rodzinie możliwość ucieczki z otoczonego murami miasta. W podzięce za ten akt kapłan zostawił porucznikowi Torresowi dziękczynny list. Rabbi Zivah wspominał w nim, że to nie pierwsza ucieczka zapisana na kartach historii jego rodziny. Jak możecie się domyślać, właśnie w tym miejscu twórcy The Last of US Part II przemycili drobną wzmiankę dotyczącą Polski.

https://spidersweb.pl/2020/06/w-the-last-of-us-part-ii-polski-watek.html

Ja jestem podekscytowana serialem , który wkrotce ma się pojawić na HBO. Recenzja już wkrótce. Tymczasem fani Joela i Elllie na pewno nie bedą rozczarowani Last of us part. II jak i fani PLAYSTATION. No i jest to idealna gra na te czasy. Czasy koronawirusa. Jaka czeka nas przyszłość?

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content