Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 11.10.2019 – 17.10.2019

Boże Ciało

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 11.10.2019 – 17.10.2019

PREMIERY 11.10.2019

Boże Ciało

„Boże Ciało” Dramat, reż. Jan Komasa

Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu chłopak zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod nieobecność duchownego Daniel wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody ewangelizacji budzą spore kontrowersje wśród mieszkańców, z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza poruszają ludzi.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16522/Boze-Cialo

O Yeti

„O Yeti!” Komedia, Animacja, Przygodowy; reż. Tim Johnson, Todd Wilderman

Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi.

Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara, która pragnie, by Everest wrócił do domu.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16514/O-Yeti%21

Ślicznotki

„Ślicznotki” Komedia, Dramat; reż. Lorene Scafaria

Dziewczyny pracujące w jednym z najmodniejszych klubów go-go w Nowym Jorku tracą wszystkie oszczędności w wyniku krachu finansowego 2008 roku. Cały świat za kryzys wini nadzianych finansistów z Wall Street, którzy są częstymi gośćmi klubu.

Szastają kasąniczym Wilki z Wall Street podczas, gdy ofiary ich machinacji nie mają z czego żyć. Dziewczyny postanawiają wymierzyć im sprawiedliwość i odzyskać stracone pieniądze. Pod wodzą pięknej i znającej życie Ramony organizują błyskotliwy przekręt. Wykorzystując swoje wdzięki i znajomość męskiej psychiki, sprawiają, że rekiny finansjery łykają przynętę jak płotki. Kasa płynie szerokim strumieniem, a dziewczyny rzucają się w wir szalonego i rozrzutnego życia. Wkrótce zachłyśnięte sukcesem i słodkim smakiem zemsty zaczynają tracić czujność…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16518/Slicznotki

Zabawa w pochowanego

„Zabawa w pochowanego” Horror; reż. Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Gdy świeżo poślubiona panna młoda (Samara Weaving) wchodzi do bogatej, ekscentrycznej rodziny (Adam Brody, Henry Czerny, Andie MacDowell) swego męża (Mark O’Brien), zmuszona zostaje do udziału w uświęconej wieloletnią tradycją zabawie, a ta zmienia się w zabójczą grę, w której każdy uczestnik walczy o przetrwanie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16520/Zabawa-w-pochowanego

Niedziela 13 października

Filmowe Poranki Strażak Sam

Filmowe Poranki: Strażak Sam, cz. 13

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Strażak Sam, cz. 13. W niedzielę 13 października o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Czarodziej Wally

Książę w Pontypandy

Z archiwum Zet

Na Dzikim Zachodzie

A kto wypuścił kota?

„Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie Tytułowy bohater, Strażak Sam, razem ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16722/Filmowe-Poranki%3A-Strazak-Sam–cz–13

Poniedziałek 14 października

Pavarotti

„Pavarotti” Biograficzny, Dokument reż. Ron Howard

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich.

W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16386/Pavarotti

Wtorek 15 października

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek

Środa 16 października

KINO KONESERA 18:30

Dzięki Bogu

„Dzięki Bogu” Dramat; reż. François Ozon

Bohaterami filmu są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości. Próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16662/Dzieki-Bogu

Czwartek 17 października

KULTURA DOSTĘPNA 13:00 I 18:00

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” Komedia, REŻ. Kordian Piwowarski

Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15120/Miszmasz-czyli-Kogel-Mogel-3

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content