Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 16.08 – 22.08

Pewnego razu... w Hollywood

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 16.08 – 22.08

PREMIERY 16.08.2019

Pewnego razu... w Hollywood

„Pewnego razu… w Hollywood” Thriller,  Kryminał; reż. Quentin Tarantino

„Pewnego razu… w Hollywood”, nowy film Quentina Tarantino, to wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać. Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata, z trudem go rozpoznając. W dziewiątym filmie scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino zobaczymy niezwykłą obsadę i wiele wątków, które składają się na hołd odchodzącej w przeszłość złotej ery Hollywood.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15855/Pewnego-razu—-w-Hollywood

Na bank się uda

„Na bank się uda” Komedia, Kryminał; reż. Szymon Jakubowski

Komedia kryminalna – szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15801/Na-bank-sie-uda

Poniedziałek 19 sierpnia

KINO KONESERA

Nienawiść, którą dajesz

„Nienawiść, którą dajesz” Dramat, Kryminał; reż. George Tillman Jr.

Starr Carter nieustannie balansuje między dwoma światami: biedną, w przeważającej części czarną dzielnicą, w której mieszka a bogatą, w większości białą szkołą, do której uczęszcza. Chwiejna równowaga między tymi światami zostaje nieodwołalnie zakłócona, gdy Starr staje się świadkiem, jak policjant śmiertelnie rani jej najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, Khalila. W obliczu presji ze strony społeczności, Starr musi odnaleźć swój własny głos i stanąć w obronie wszystkiego, co uważa zasłuszne.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15988/Nienawisc–ktora-dajesz

Wtorek  20 sierpnia

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek

Środa 21 sierpnia

KINO KONESERA

Yuli

„Yuli” Dramat; reż. Icíar Bollaín

Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Powoli ta przykra powinność zamienia się w największą pasję Yulego i otwiera przez nim drzwi do najlepszych zespołów baletowych świata.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15794/Yuli

Czwartek 22 sierpnia

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

Ułaskawienie

„Ułaskawienie” Dramat; reż. Jan Jakub Kolski

Niezwykle osobisty film Jana Jakuba Kolskiego. Historia o rodzicach żołnierza opowiadana z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Wpisana w dramatyczne wydarzenia w powojennej Polsce. Skupia się na sile i odwadze rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15127/Ulaskawienie

ZAPOWIEDZI 23.08.2019

Dora i miasto złota

„Dora i miasto złota” Przygodowy , Familijny; reż. James Bobin

Dorę znają i kochają dzieciaki na całym świecie. Nic dziwnego – jest słodka i ciekawska, a jej przygodami żyje cały świat.

Dora (Isabela Moner) spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami (Eva Longoria, Michael Peña) tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16056/Dora-i-miasto-zlota

Playmobil Film

„Playmobil: Film” Animacja,  Przygodowy; reż. Lino DiSalvo

Charlie wciąż zadręcza swoją siostrę – Marlę opowieściami o fantastycznej krainie, w której podobno żyją ludziki PLAYMOBIL. Oczywiście dziewczynka sądzi, że to tylko wytwór dziecięcej wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy któregoś dnia jej brat znika, a Marla odkrywa tajemniczy portal – wrota do innego wymiaru. Kiedy przez nie przechodzi, w jednej sekundzie sama zamienia się w figurkę PLAYMOBIL. Zwiedzając niezwykłą, zbudowaną z zabawek krainę, dziewczynka odkrywa, że jej brat został porwany i uwięziony przez zdradzieckiego pirata Bloodbonesa. Żeby uratować chłopca, Marla będzie musiała połączyć siły ze zwariowanym kierowcą ciężarówki – Delem oraz odważnym robotem o imieniu Robotitron. W trakcie wędrówki przez zdumiewający świat zestawów PLAYMOBIL nasi bohaterowie przeżyją masę przygód, napotkają wielu przyjaciół i wrogów – od rycerzy w lśniącej zbroi po międzygalaktycznych złoczyńców. A sama Marla odkryje, że aby uratować Charliego i powrócić do domu, będzie musiała przywołać moc własnej, nieco zaniedbanej wyobraźni. Wszystko jest możliwe – trzeba tylko uwierzyć w siebie!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16050/Playmobil%3A-Film

Królowe zbrodni

„Królowe zbrodni”, Dramat  Kryminał; reż. Andrea Berloff

Głównymi bohaterkami odważnego dramatu mafijnego The Kitchen są kobiety. Melissa McCarthy (Druhny), Tiffany Haddish (Girls Trip) oraz Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej) grają żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 r. Kiedy panowie, dzięki działaniom FBI, trafiają za kratki, kobiety, którym nie pozostało wiele ponad osobiste pobudki, przejmują sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce. Radzą sobie nadspodziewanie dobrze w każdym aspekcie mafijnej działalności — od przeprowadzania kolejnych przekrętów po dosłowne wykańczanie konkurencji.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16060/Krolowe-zbrodni

Sługi wojny

„Sługi wojny” Thriller  Sensacja; reż. Mariusz Gawryś

Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego – specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa „Sambor” (Piotr Stramowski). Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą (Maria Kania). Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Wkrótce ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16058/Slugi-wojny

Świat w ogniu

“Świat w ogniu” Thriller, Akcja; reż.  Ric Roman Waugh

 Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcą zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku, dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning. Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny decydujący atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec – unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16059/Swiat-w-ogniu

Najbliższe MARATONY FILMOW

Maraton wakacyjnych strachów

23.08. Maraton wakacyjnych strachów

23 sierpnia Nocne Maratony Filmowe zapraszają na kolejny wakacyjny maraton! Tym razem gwarantujemy noc pełną paraliżującego strachu oraz dużą dawkę humoru i świetnej zabawy!

Start: 23.08.2019 r. godz. 23:00

Zagramy:

UPIORNE OPOWIEŚCI PO ZMROKU

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ

NOC ŻYWEJ DEB

HELLBENDERS: NIECH NAS PIEKŁO POCHŁONIE

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16198/Maraton-wakacyjnych-strachow

Mini Maraton TO

04.09; 06.09. – Mini Maraton TO

Tym razem aż dwa terminy do wyboru: 4 i 6 września kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową, podczas której ekranami naszych kin zawładną adaptacje popularnej powieści Stephena Kinga! Na początek „TO”. Grupa dzieciaków odkrywa tajemnicę zagadkowych zaginięć i stawia czoła swoim największym koszmarom. Po krótkiej przerwie, premierowe „TO: ROZDZIAŁ 2”. Po 27 latach dorośli już bohaterowie powracają do Derry, aby ostatecznie rozprawić się z upiornym klaunem zwanym Pennywise.

Jesteśmy przekonani, że groza płynąca wprost z powieści Mistrza Stephena Kinga jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na TO gotowi?

Start: 04.09.2019, godz. 22:00 oraz 06.09.2019, godz. 22:00

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16294/Mini-Maraton-TO

Najbliższe Filmowe Poranki 25.08.2019

Filmowe Poranki

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Krecik i Panda, cz. 6. W niedzielę 25 sierpnia o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Sztućce, czy pałeczki?

Potwór w jaskini

Pestki arbuza

Panda i nożyce

Konkurs talentów

„Krecik i Panda” to serial animowany, który jest kontynuacją uwielbianej przez dzieci bajki „Krecik”. Tym razem nasz bohater powraca na ekrany w nowej odsłonie. Podróżując po Chinach, swoje przygody Krecik dzieli z sympatyczną pandą.

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

Tego dnia również odbędzie się pożegnanie wakacji w naszym kinie. Zapraszamy wszystkie dzieci przed seansami na skorzystanie z  atrakcji w holu kina.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16144/Filmowe-Poranki%3A-Krecik-i-Panda–cz–6

 Najbliższe KINO KOBIET  28.08. godzina 18:30

Sztuka ścigania się w deszczu

„Sztuka ścigania się w deszczu” Komedia,  Dramat; reż. Simon Curtis

Denny (Milo Ventimiglia) to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu kochającemu, mądremu, przejawiającemu niemal ludzkie cechy psu o imieniu Enzo. Enzo (głos: Kevin Costner) jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem domowym – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve (Amanda Seyfried); jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko. Z pomocą Eve i Enzo Denny uczy się zasad życia rodzinnego, również w czasach kryzysu, korzystając z lekcji, które pobierał się na torze wyścigowym. Wzruszający, chwilami wręcz porywający, ale i bardzo zabawny film ukazuje świat ludzi z perspektywy Enzo, prezentując unikalny punkt widzenia psa na zawiłości życia rodzinnego i problemy współczesnego człowieka. „Sztukę ścigania się w deszczu” wyreżyserował Simon Curtis, na podstawie bestsellera Gartha Steina.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16047/Sztuka-scigania-sie-w-deszczu

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content