Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 20.09.2019 – 26.09.2019

(Nie)znajomi

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 20.09.2019 – 26.09.2019

PRZEDPREMIERA 21.09 – 22.09

(Nie)znajomi

„(Nie)znajomi” – Komedia; reż. Tadeusz Śliwa

Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16062/%28Nie%29znajomi

PREMIERY 20.09.2019

Legiony

„Legiony” – Wojenny; reż. Dariusz Gajewski

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16361/Legiony

Rambo Ostatnia krew

„Rambo: Ostatnia krew” – Akcja; reż. Adrian Grunberg

John Rambo częściej niż po broń sięga dziś po butelkę. Szuka w niej ucieczki przed powracającymi wspomnieniami dawnych walk i utraconych bliskich. Gdy jednak uprowadzona zostaje córka jego przyjaciółki, John po raz ostatni będzie musiał stanąć do walki. Wkrótce okaże się, że porywacze nieprzypadkowo wybrali ofiarę. Ich prawdziwym celem jest on, John Rambo, z którym mają do wyrównania dawne rachunki. Nie rozumieją, że najtrudniejszym przeciwnikiem jest ten, który nie ma nic do stracenia. Oni pierwsi przelali krew. On zrobi to ostatni.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16368/Rambo%3A-Ostatnia-krew

Ad Astra

„Ad Astra” Thriller, Science-Fiction; reż. James Gray

Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16365/Ad-Astra

Angry Birds 2 Film

“Angry Birds 2 Film” Animacja; reż. Thurop Van Orman

Skomplikowana relacja nielotów Angry Birds oraz sprytnych Zielonych Świnek przenosi się na wyższy poziom. Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16064/Angry-Birds-2-Film

Poniedziałek 23 września

KINO KONESERA godzina: 18:30

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże

„I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” Komedia; reż. Philippe de Chauveron

Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15986/I-znowu-zgrzeszylismy–dobry-Boze%21

Wtorek 24 września

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek

Środa 25 września

KINO KONESERA godzina: 18:30

Magiczne nocne

”Magiczne nocne” – Komedia; reż Paolo Virzì

Rzym, lato 1990 roku. Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Maradonaeliminuje Włochów z finału, a carabinieri wyławiają z Tybru ciało uznanego producenta filmowego. Jego młoda kochanka wskazuje winnych – trzech początkujących scenarzystów. Antonino, Luciano i Eugenia trafiają na posterunek, gdzie spędzają intensywną noc. Na nowo przeżywają ostatnie burzliwe i emocjonujące 30 dni, które wywróciły ich życie do góry nogami.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16388/Magiczne-noce

Czwartek 26 września

KULTURA DOSTĘPNA godzina: 13:00; 18:00

Słodki koniec dnia

„Słodki koniec dnia” Dramat; reż. Jacek Borcuch

Historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16394/Slodki-koniec-dnia

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content