Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 25.10.2019 – 31.10.2019

Bliźniak

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 25.10.2019 – 31.10.2019

PREMIERY 25.10.2019

Bliźniak

„Bliźniak” Science-Fiction  Akcja; reż. Ang Lee

„Bliźniak” to innowacyjny thriller akcji, w którym Will Smith wciela się w postać Henry’ego Brogana, elitarnego zabójcy. Prześladuje go tajemniczy młody mężczyzna, który jest w stanie przewidzieć każdy krok Brogana…

Za reżyserię filmu odpowiada laureat Oscara® Ang Lee („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Życie Pi”).

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16513/Blizniak

Countdown

“Countdown” Horror; reż. Frank Sabatella

 Ruth wraz z grupą przyjaciół w ramach żartu ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. Śmiech szybko zmienia się w przerażenie. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o tajemniczych zgonach użytkowników aplikacji, dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16683/Countdown

Mój przyjaciel Ufik

„Mój przyjaciel Ufik” Komedia  Animacja  Przygodowy; reż. Eric Tosti

Mały Willy przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16876/Moj-przyjaciel-Ufik

Obywatel Jones

„Obywatel Jones” Dramat; reż. Agnieszka Holland

Młody dziennikarz Gareth Jones (James Norton) zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks (Vanessa Kirby), pracującą dla Waltera Duranty’ego (Peter Sarsgaard), dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16515/Obywatel-Jones

Rodzina Addamsów

„Rodzina Addamsów” Komedia, Animacja, Familijny; reż. Greg Tiernan, Conrad Vernon

Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do innego miasta, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16588/Rodzina-Addamsow

Złe miejsce

„Złe miejsce” Horror; reż. Frank Sabatella

 Wieloletni kumple, Stan i Dommer, nie mają łatwego życia. Pierwszy wychowuje się pod okiem surowego, niestroniącego od przemocy dziadka i bez wzajemności podkochuje się w pięknej koleżance – Roxy. Drugi wciąż pada ofiarą dręczycieli. Ale „ludzkie potwory” i tak są niczym wobec koszmaru, który ożywa i zagnieżdża się w starej szopie nieopodal domu Stana. Kiedy mordercze stworzenie zabija mu dziadka, chłopak wpada na szatański pomysł. Postanawia użyć mocy istoty do własnych celów. Wkrótce Stan i Dommer zwabiają do szopy swoich największych wrogów. Tak rozpoczyna się krwawy spektakl, który pokaże, że w skali okrucieństwa człowiek może dorównać najgorszym demonom.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16684/Zle-miejsce

Piątek 25 października

Maraton Halloween 2019

Maraton Halloween 2019 – zestaw 1

Start: 25.10.2019, godz. 23.00 do rana

Start: 31.10.2019, godz. 23.00 do rana

Zagramy:

Złe miejsce (PREMIERA!)

Godzina oczyszczenia (PREMIERA!)

Zaśnij (PRZEDPREMIERA!)

Puppet Master – 30. rocznica (POKAZ SPECJALNY!)

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16798/Maraton-Halloween-2019-%E2%80%93-zestaw-1

Maraton Halloween 2019

Maraton Halloween 2019 – zestaw 2

Start: 25.10.2019, godz. 23.00 do rana

Start: 31.10.2019, godz. 23.00 do rana

Zagramy:

Itsy Bitsy (PREMIERA!)

Dom strachów

Nightmare Radio (PRZEDPREMIERA!)

0.0 MHZ Częstotliwość opętania (PRZEDPREMIERA!)

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16845/Maraton-Halloween-2019-%E2%80%93-zestaw-2

Niedziela 27 października

Masza i Niedźwiedź

Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 1, godzina 10:30

 Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 1. W niedzielę 27 października o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Pierwsze spotkanie

Nie budzić do wiosny!

Idą Święta

Ślady zwierząt niewidzianych

Sama wśród wilków

Konfiturki

Wiosna przyszła!

„Masza i Niedźwiedź” to pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, serial o niesfornej dziewczynce Maszy oraz jej poczciwym przyjacielu Niedźwiedziu.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16937/Filmowe-Poranki%3A-Masza-i-Niedzwiedz–cz–1

Poniedziałek 28 października

KINO KONESERA

Ból i blask

„Ból i blask Komediodramat; reż. Pedro Almodóvar

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16663/Bol-i-blask

Wtorek 29 października

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

bilety przez cały dzień 14.50zł

Środa 30 października

KINO KOBIET GODZINA: 18:30

Dogonić marzenia

„Dogonić marzenia” Dramat, Biograficzny, Familijny; reż. Rachel Griffiths

„Dogonić marzenia” to prawdziwa historia o pasji, rodzinie, przyjaźni oraz walce o własne marzenia. W rolach głównych występują: Teresa Palmer (Księga Czarownic, Kiedy gasną światła) oraz Sam Neill (Park Jurajski, Dynastia Tudorów).

Michelle Payne, najmłodsza z dziesięciorga rodzeństwa wychowywanego przez samotnego ojca, od dziecka wiedziała, co chce robić w życiu. Marzyła o niemożliwym: zwycięstwie w Melbourne Cup – najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym wyścigu na dystansie 2 mil na świecie. Wyścigu, którego nigdy nie wygrała żadna kobieta. Mając 15 lat Michelle rezygnuje ze szkoły, żeby zostać dżokejką. Jej obiecującą karierę przerywa rodzinna tragedia oraz bardzo poważny wypadek na koniu. Pomimo wszelkich przeciwności, przy wsparciu ojca oraz brata, Michelle postanawia walczyć o swoje marzenia.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16673/Dogonic-marzenia

Czwartek 31 października

KULTURA DOSTĘPNA 13:00 I 18:00

Ciemno, prawie noc

„Ciemno, prawie noc” Thriller, Kryminał; reż. Borys Lankosz

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15122/Ciemno–prawie-noc

Przyjaciele. Ten na 25. rocznicę

„Przyjaciele. Ten na 25. rocznicę – Wieczór 2” ; Komedia

Świętuj razem z nami 25. rocznicę emisji pierwszego odcinka bijącego rekordy popularności serialu wszechczasów! Sieć kin Helios zaprasza na jesienne wieczory w towarzystwie uwielbianych przez wszystkich „Przyjaciół”. Usiądź wygodnie niczym w fotelu w Central Perk i oglądaj razem z nami przygody najpopularniejszej paczki Nowego Jorku. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was trzy fantastyczne zestawy. 31 października, podczas Wieczoru Drugiego, zagramy:

– Odcinek z wideo z balu maturalnego,

– Odcinek, w którym nikt nie jest gotowy,

– Odcinek z następnym rankiem,

– Odcinek z embrionami.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16871/Przyjaciele–Ten-na-25–rocznice—Wieczor-1

Maraton Halloween 2019

Maraton Halloween 2019 – zestaw 1

Start: 25.10.2019, godz. 23.00 do rana

Start: 31.10.2019, godz. 23.00 do rana

Zagramy:

Złe miejsce (PREMIERA!)

Godzina oczyszczenia (PREMIERA!)

Zaśnij (PRZEDPREMIERA!)

Puppet Master – 30. rocznica (POKAZ SPECJALNY!)

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16798/Maraton-Halloween-2019-%E2%80%93-zestaw-1

Maraton Halloween 2019

Maraton Halloween 2019 – zestaw 2

Start: 25.10.2019, godz. 23.00 do rana

Start: 31.10.2019, godz. 23.00 do rana

Zagramy:

Itsy Bitsy (PREMIERA!)

Dom strachów

Nightmare Radio (PRZEDPREMIERA!)

0.0 MHZ Częstotliwość opętania (PRZEDPREMIERA!)

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16845/Maraton-Halloween-2019-%E2%80%93-zestaw-2

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content