Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Zarabianie w czasach kryzysu czyli MLM

BIZNES

Zarabianie w czasach kryzysu czyli MLM

Krzysztof Mroczek , którego artykuł mnie zainspirował jest Partnerem biznesowym NU SKIN ENDERPRISSE.

Do napisania tego artykułu zainspirował mnie fakt, że sama weszłam w marketing MLM i to całkiem niedawno. Także ciekawy artykuł Krzysztofa Mroczka na Linkedin. Mój stosunek do owego biznesu był wiadomo żaden albo po prostu czułam lęk.

Jednak zostałam przekonana przez dwie osoby. Nie podoba mi się wizerunek MLM. Czyli w ogłoszeniach typu praca jest napisane mam dla ciebie pracę. A każdy tylko pisze MLM? – Fuj. Niestety takie ogłoszeia, ktore piszą,że to łatwy sposób zarabiania pięniędzy zniszczyły także wizerunek tego rodzaju biznesu. Tak naprawdę w tym wszystkim chodzi o konkurencję i marketing.

MLM czyli multi level marketing jest to sprzedaż produktów oraz usług odbywająca się z pominięciem tradycyjnych sklepów. Taka forma sprzedaży wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem, co skraca drogę nabywania produktu i usług przez kupującego, a w dobie dzisiejszych czasów, w których odległość i kontakt online nie są żadną przeszkodą, jest podstawowym wyznacznikiem dla pozyskania dóbr. – Pisze Krzysztof Mroczek

Z moich osobistych doświadczeń, że jestem postrzegana negatywnie bo namawiam ludzi do współpracy i chce od nich 300 złotych (Moja marka to LR HEALTH &BEAUTY). Mówią właśnie kryzys kiedy artykuł Krzysztofa Mroczka wyraźnie zaznacza, że to czas dla MLM.

Z moich osobistych doświadczeń, że ludzie nie chcą ci dać zarobić a jak widzą,że ja zarobię a im się nie będzie chciało. Kupują czekoladę czy leki i nie znają twarzy osób, ktore ów produkt stworzyły. Mogą poczytać na ten temat w historii danej firmy ale ludzie nie chcą dać ci zarobić bo to jesteś ty. Polska to nie jest kraj, ktory cieszy się z sukcesu innych ludzi. Znowu mamy ten psychologiczny aspekt (Ja na tym nie zarobię ale ona /on zarobi na mnie) i tu pojawia się kolejny problem.

Na naszych oczach odbywa się rewolucja, której kierunku ani skutków na razie nie znamy. Kryzysy, które dotykały społeczeństwa (Wielki Kryzys z lat 20. XX wieku czy znana wszystkim pandemia dżumy) owocowały ogromnymi zmianami sposobu życia, pracy i zarabiania setek tysięcy czy też milionów ludzi. Dla przykładu:

– w efekcie pandemii dżumy upadł znany świat i zaczął powstawać kapitalizm;

– Wielki Kryzys zaowocował kilkudziesięcioma laty dobrej koniunktury gospodarczej wynikającej (jak wielu uważa) z doktryny Johna Maynarda Keynesa.

Najważniejsze żeby we właściwy sposób, z zyskiem i korzyścią, skorzystać z trwających zmian.- Pisze Krzysztof Mroczek i się z tym zgadzam.

fot.PIXIBAY

Moim zdaniem problem polega tylko na różnicy w marketingu. No i trzeba pracować i szukać klientów ale MLM ma twarz. Osoby X lub twojej znajomej niestety ludzie nie chcą sami zarabiać w ten sposob. Negatywny wuzerunek typu zarabiaj online w ogłoszeniach na FB i o pracę. Gwarantuję,że trzeba się napracować. Czasem by przekonać jedną osobę potrzeba kilku miesięcy.

MLM wykorzystuje sieć ludzi, by dotrzeć do jak najszerszej rzeszy klientów i dystrybuować pośród nich produkty i usługi. W dzisiejszych czasach MLM do swoich celów wykorzystuje szeroko rozumiany świat IT (platformy społecznościowe, social media, komunikatory wszelkiej maści). Jest to rewelacyjne narzędzie do zaspokojenia popytu i podaży. Struktura ludzka, jako (nadal) podstawowy mechanizm MLM, jest najważniejszym czynnikiem rozwoju marketingu wielopoziomowego, ale również nowoczesne instrumenty i technologie będące zdobyczą naszych czasów stanowią o optymistycznej przyszłości tej formy sprzedaży. Za pomocą wyżej wymienionych narzędzi sprzedażowych można prowadzić legalny i bezpieczny biznes zarówno na terenie RP, jak i na całym świecie. – Pisze Krzysztof Mroczek.

Jest to ciężka praca gdyż ludzie mają w głowach schematy. Trzeba iść do sklepu by coś kupić. Tylko wtedy jest uczciwie? Serio? Jeśli producent sprzedaje nam ciastka za cenę 10 złotych. Pisze, że jest w czekoladzie a tak naprawdę robi je w produkcie czekoladopodobnym. Producenci nas oszukują ale tu nie widzimy problemu ale jak ktoś sprzedaje MLM to jest be i zły a na pewno głupi.

Po pierwsze też musisz pracować na sukces. Na zaufanie. Mieć stałych klientów. Budować sieć kontaktu co jest robione w każdej innej firmie. Każdy biznes opiera się na życzliwości i uśmiechu. Na pozytywnym wizerunku.

Model funkcjonowania, które przyjęły firmy MLM, również i przede wszystkim w „trudnych czasach”, skutkuje ochroną rynku pracy poprzez zwiększanie liczby osób czerpiących dochód ze sprzedaży, chroni gospodarki krajów poprzez stałe zwiększanie obrotu dobrami konsumpcyjnymi, które inne osoby wytwarzają i dostarczają kupującym, a wszystkie te działania wiążą się z wpływami do budżetu w postaci wpłacanych podatków. Wszystko to odbywa się również z korzyścią dla klienta – dzięki sprzedaży bezpośredniej ceny są niskie, a produkt dostarczany jest klientowi prosto od producenta (w tym modelu pomija się cały łańcuch pośredników występujących w „tradycyjnym handlu” pomiędzy producentem a konsumentem). Dodaje Mroczek.

Kolejną korzyścią, z reguły pomijaną, jest budowanie pozytywnych relacji społecznych tak w grupie sprzedawców, jak i na styku kontaktu sprzedawca-klient. Wszak podstawą tego modelu biznesu jest zaufanie.

Na rynku światowym istnieją firmy zajmujące się sprzedażą bezpośrednią, których obroty liczone są w miliardach USD. W samych Stanach Zjednoczonych firmy działające w tym modelu biznesowym sprzedały za ponad 35 mld USD. Łączna wartość sprzedaży w Europie w 2018 wyniosła ponad 33 mld euro, a w samej Unii Europejskiej blisko 30 mld euro.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do współpracy z firmami LR HEATH &BEAUTY czy NU SKIN. Może jeszcze jakieś inne. Warto poszukać swojej marki, sprawdzić każdą. To nie gryzie.

Jeśli chcesz ze mną współpracować nie będę cię natrętnie namawiać bo to ma być twoja świadoma decyzja. MLM Nie gryzie. Zapraszam:

anna@czyrska.pl LR HEALTH & BEAUTY

Jeśli chodzi o NU SKIN

putakt@gmail.com – Krzysztof Mroczek

Zaprazam na LINKEDIN

https://www.linkedin.com/in/anna-czyrska-03a4059b/

https://www.linkedin.com/in/krzysztof-mroczek-72b98557/

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content