Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Dzisiaj opolski ZUS wypłaci 4,4 mln zł z tytułu świadczeń postojowych

Od dzisiaj ZUS wypłaca świadczenia postojowe. Pierwsze przelewy w drodze

BIZNES

Dzisiaj opolski ZUS wypłaci 4,4 mln zł z tytułu świadczeń postojowych

Opolski ZUS uruchomił kolejną transzę świadczeń postojowych. 6 maja na konta wnioskodawców ma wpłynąć ponad 4,4 mln zł. Do mieszkańców Opolszczyzny, w ramach tzw. postojówek trafiło już w sumie 11,5 mln zł.

To trzecia tura wypłat świadczeń postojowych, którą przygotował opolski oddział ZUS. W środę, rachunki bankowe prawie 2,2 tys. osób zostaną zasilone kwotą przekraczającą 4,4 mln zł. To rekompensata za utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej lub za brak możliwości realizowania lub ograniczenie możliwości realizowania umowy zlecenia, umowy o dzieło w następstwie COVID19.

– Tak jak w przypadku dwóch poprzednich wypłat świadczeń postojowych zrealizowanych przez opolski oddział ZUS, większość pieniędzy trafi do osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Z niemal 2200 odbiorców najnowszej transzy, aż 2050 to samozatrudnieni. Zatem pomoc w formie świadczeń postojowych w naszym regionie trafiła już do 5,7 tysięcy osób, którzy dotąd opłacali składki sami za siebie oraz do osób na umowach cywilnoprawnych – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS
w Opolu.

Przypomnijmy, że pierwsze przelewy w ramach świadczeń postojowych na kwotę ponad 3,1 mln zł opolski ZUS przekazał 15 kwietnia. Kolejna transza została zrealizowana 24 kwietnia, a wartość wsparcia wyniosła niemal 4 mln.

Od 15 kwietnia do 6 maja 2020 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił w Polsce 237 980 świadczeń postojowych na kwotę 477,8 mln zł. Świadczenia dla 230 tys. osób prowadzących działalność gospodarczą wyniosły 459,7 mln zł, natomiast nieco ponad 18 mln zł trafiło na konta bankowe 8 685 osób wykonujących umowy cywilnoprawne.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content