Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Jak się robi prawo jazdy w Opolu?- Reportaż cz.1

BIZNES

Jak się robi prawo jazdy w Opolu?- Reportaż cz.1

Niczym Edyta Górniak zdecydowałam się w końcu robić Prawo jazdy kat.B. Kiedyś już próbowałam ale moja motywacja była mniejsza niż teraz. Obecnie nie mieszkam w Opolu a mam tu pracę. No i prawo jazdy kat.B jest mi potrzebne do życia i pracy.

Dlaczego robię je teraz? Otóż teraz mam ku temu szansę, czas no i wielką potrzebę. Gdybym mogła zrobiłabym to kilka lat wcześniej ale zbyt wiele rzeczy mnie przeraziło. Teraz mogę to robić.

Mam też na to pewne inne spojrzenie. Wśród celebrytów są ludzie, którzy nie mają prawa jazdy. Niedawno gazery pisały jak Krystian Wieczorek robił prawo jazdy. Niedawno usłyszałam,że Dorota Szelągowska nie ma prawa jazdy no i Edyta Górniak (Jeśli program z jej udziałem nie jest reżyserką). Temat pierwszy. Czyli co musisz zrobić by zapisać się do szkoły jazdy? Musisz zrobić profil kierowcy. Do tego potrzebna jest Ci wizyta u lekarza.

  • Lekarz medycyny pracy do prawa jazdy (koszt 200 złotych za wizytę).
  • Wniosek o prawo jazdy
  • Zdjęcie
  • Jeśli nosisz okulary to bardzo ważne aby przed wizytą iść do okulisty (Koszt takiej wizyty to 100 złotych) Aby założyć profil kierowcy potrzebujesz więc 300 złotych.

Jeśli nosicie okulary ważnym aspektem jest by zrobić świeże badania u okulisty. Póki co umawiam się na wizytę u lekarza. Jestem umówiona z moim instruktorem na spotkanie gdzie podpiszę umowę i dostanę materiały szkoleniowe. Taki profil wyrabia się jeden raz. Jeżeli podchodziłeś już do egzaminu to znaczy, że posiadasz taki profil i możesz ponownie iść do szkoły i się uczyć. Ja niestety nie przystąpiłam do egzaminu i profil muszę sobie wyrobić jeszcze raz.

Serdecznie zapraszam do całego cyklu. Dowiecie się czy rzeczywiście jest tak trudno jak mówią. Jak to wygląda kiedy ma się prawie 35 lat i dopiero uczy się tego. Jak to wygląda dla ludzi, którzy już jeżdżą kilka lat i wiele innych ciekawostek. Bez wątpienia życie bez prawa jazdy jest mi przeszkodą po pierwsze w zdobyciu lepszej pracy po drugie gdyż mieszkam w Baborowie. Los jedak się do mnie uśmiechnął i mogę wreszcie robić coś oczywistego. Dziś wbrew pozorom wielu ludzi nie ma prawa jazdy. Jest to trochę dziwne w XXI wieku. W pełni się z tym zgadzam. Jednak każdy z nas ma swoje życie i każdemu inaczej się układa. Mi się ułożyło, że w tym wieku zaczynam robić prawo jazdy! Trzymajcie kciuki!

Szkoła , ktora mnie uczy to

OSK KRZYSZTOF

ul. Ozimska 48/48, 45-759 Opole
tel. (77) 474-61-88

Zapraszam także na moj portal

https://annlove.pl/author/xiezna/
http://oskkrzysztof.prawojazdy.com.pl/
http://oskkrzysztof.prawojazdy.com.pl/

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content