Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Japoński Shinkansen

PODRÓŻE

Japoński Shinkansen

Każdy turysta przybywający do Japonii wcześniej czy później zetknie się z superszybkim pociągiem typu Shinkansen. Jego prędkość na trasie przekracza 300 km/h, a żeby całkowicie wyhamować potrzebuje 5 kilometrów. Odpowiednio wzmocniona przednia szyba ma 22 mm grubości. Shinkanseny są ciche, bardzo komfortowe, bezpieczne i rzadko się spóźniają. W Japoni są bardzo popularne na dalekich trasach, odjeżdżają co kilkanaście minut.

Shinkansen o nazwie Nozomi 1 z Tokio do Hakata zatrzymuje się na 11 stacjach m.in. Nagoya, Kioto, Shin-Osaka i Hiroshima. W czasie 292 minut pokonuje 1174,9 kilometrów.

Więcej o podróżowaniu po Japonii

Fotograf, podróżnik. Przez kilkanaście lat pracował jako fotoreporter w opolskim oddziale Gazety Wyborczej. Jego zdjęcia ukazywały się w dziennikach, tygodnikach i miesięcznikach ogólnopolskich: Rzeczpospolita, Polityka, Wprost, Newsweek, Przekrój, Viva, Super Express, Fakt, Business Week… Teraz jest wolnym strzelcem. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej, ślubnej i portretowej. Jego drugą pasją jest podróżowanie. Kocha Azję, w której spędza kilka miesięcy w roku. Prowadzi blog podróżniczy www.dowietnamu.pl

Więcej w PODRÓŻE

Do góry
Skip to content