Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 07-13.06.2019

X-Men Mroczna Phoenix

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 07-13.06.2019

X-Men Mroczna Phoenix

„X-Men: Mroczna Phoenix” / napisy/dubbing/2D/3D” fantasy, akcja  reż. Simon Kinberg  wys. Jennifer Lawrence, Sophie Turner, Jessica Chastain

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny. Reżyseria: Simon Kinberg, w rolach głównych: nominowany do Złotego Globu James McAvoy, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i nominowana do Oscara Jessica Chastain.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15111/X-Men%3A-Mroczna-Phoenix

Rocketman

„Rocketman” dramat, biograficzny  reż. Dexter Fletcher wys. Taron Egerton

Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka. Poznamy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John.

Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w muzyce Eltona Johna, w którego postać wciela się Taron Egerton. Na naszych oczach chłopak z małego miasteczka stanie się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15374/Rocketman

Poniedziałek 10 czerwiec

 KINO KONESERA

Złe Wychowanie Cameron Post

Złe Wychowanie Cameron Post” dramat reż. Desiree Akhvan wys. Chloë Grace Moretz, Steven Hauck, Quinn Shephard

Nagrodzona na Sundance adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat autorstwa Emily M. Danforth. Po śmierci rodziców Cameron, nastolatka z Montany, trafia pod opiekę konserwatywnych krewnych. Kiedy ci dowiadują się o jej homoseksualizmie, wysyłają ją na obóz, na którym ma przejść „terapię konwersyjną”. Na miejscu dziewczyna, wraz z nowymi przyjaciółmi, postanawia zawalczyć o własne życie i przekonania.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15466/Zle-Wychowanie-Cameron-Post

Wtorek  11 czerwiec

 Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek

Środa 12 czerwiec

KINO KOBIET

Oszustki

„Oszustki” komedia reż. Chris Addison wys. Anne Hathaway, Rebel Wilson

W brawurowej komedii z udziałem Anne Hathaway („Interstellar”, „Praktykant”, „Diabeł ubiera się u Prady”), Rebel Wilson („Pitch Perfect”, „Druhny”) i Alexa Sharpa („Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”), młody milioner stanie się obiektem rywalizacji dwóch oszustek, zarabiających na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15394/Oszustki

Czwartek 13 czerwiec

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

Autsajder

„Autsajder” dramat reż. Adam Sikora wys. Łukasz Sikora, Dorota Pomykała, Katarzyna Gałązka

Franek to młody idealista. Jest zakochany w muzyce, malarstwie i pewnej dziewczynie. Mimo wiszącego w powietrzu ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni „Wujek”, mówi, że polityka kompletnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmieni. Odwiedza go bowiem dobry znajomy – Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Kiedy kolejnego wieczora Franek wraca od swojej dziewczyny po rozpoczęciu godziny milicyjnej, zatrzymuje go patrol. Chłopak szybko zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziona w jego mieszkaniu teczka z ulotkami staje się niezbitym dowodem. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Cała jego wrażliwość i ideały zostają poddane najwyższej próbie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15119/Autsajder

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content