Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Wybitny dyrygent poprowadzi koncert w Opolu, jako solista wystąpi jego syn.

salwarowscy

KULTURA

Wybitny dyrygent poprowadzi koncert w Opolu, jako solista wystąpi jego syn.

Już w ten piątek niezwykły koncert. Do opolskiej filharmonii przyjeżdża profesor Jerzy Salwarowski, który poprowadzi opolską orkiestrę w koncercie z okazji 50-lecia swojej pracy artystycznej. Jako solista koncertu wystąpi Huber Salwarowski, utalentowany i nagradzany pianista.

Jerzy Salwarowski urodził się w Krakowie i tam ukończył studia w Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonalił w Accademia Chigiana u Franco Ferrary. Jest laureatem czołowych nagród krajowych i międzynarodowych konkursów dyrygenckich. Dyryguje orkiestrami w Europie, Azji, Afryce i Ameryce, współpracuje z czołowymi orkiestrami i operami w Polsce. Z polskimi orkiestrami odbył wiele tournees koncertowych w Europie. Znajdował się w gronie dyrygentów licznych międzynarodowych festiwali. Regularnie zasiadał w Jury Międzynarodowych Konkursów Dyrygenckich w Katowicach i Białymstoku i wokalnych w Częstochowie.

Dyskografia Jerzego Salwarowskiego zawiera wiele płyt nagranych dla firm zagranicznych i polskich. Wielokrotnie nominowany do nagrody „Fryderyki”.

Hubert Salwarowski należy do grona najwybitniejszych pianistów polskich młodego pokolenia. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2002 w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego.

Swoje umiejętności doskonalił na wielu międzynarodowych kursach pianistycznych. Jest absolwentem The Juilliard School w Nowym Jorku, gdzie będąc stypendystą szkoły studiował 2 lata w klasie mistrzowskiej prof. Oxany Yablonskiej (studia podyplomowe) i otrzymał dyplom w maju 2004r. Następnie – będąc stypendystą Ministerstwa Kultury „Młoda Polska” – kontynuował naukę w Letniej Akademii Wyższych Studiów Gry Fortepianowej w Merano (Włochy) pod kierunkiem Prof. Dr. Lwa Natochennego.

Jest laureatem czołowych nagród konkursów krajowych i zagranicznych.

Jako solista z orkiestrą debiutował w wieku lat 17-tu i od tego czasu współpracuje z orkiestrami w Polsce i za granicą. Był stypendystą Towarzystwa im. F. Chopina, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Sztuki (czterokrotnie), oraz Prezydenta Miasta Katowice.

W roku 2004 za swe osiągnięcia był trzykrotnie nominowany do „Paszportu Polityki”.

W Opolu zaprezentuje koncert fortepianowy B-dur KV 595 Mozarta.

07.06.2019 godz. 19:00

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Hubert Salwarowski – fortepian
Jerzy Salwarowski – dyrygent

W programie:

Ferenc Liszt – Preludia
Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert fortepianowy B-dur KV 595
Johannes Brahms – IV Symfonia e-moll op. 98

Bilety: 25 zł / 15 zł

Dostępne w kasie i na stronie www.filharmonia.opole.pl

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content