Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 08.11.2019 – 14.11.2019

Proceder

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 08.11.2019 – 14.11.2019

9.11.2019 19:30 – Przedpremierowo

Proceder

„Proceder”

 Dramat; reż. Michał Węgrzyn

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16686/Proceder

11,13,14.11.2019  9:00 – Przedpremierowo

Wicher. Przyjazd Ari

„Wicher. Przyjazd Ari”

Familijny; reż. Theresa von Eltz

Wicher i Mika należą do siebie bez względu na to ile oceanów ich dzieli. W najnowszej przygodzie ta magiczna więź okazuje się zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem. Przeznaczenie naszych bohaterów wisi na włosku. Aż do czasu gdy w ich życiu pojawia się wyjątkowa dziewczynka.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17223/Wicher–Przyjazd-Ari

PREMIERY 08.11.2019

Baranek Shaun Film. Farmageddon

“Baranek Shaun Film. Farmageddon”

Komedia  Animacja  Przygodowy; reż. Richard Starzak

Niesforny baranek i jego rozbekana ferajna powracają w uroczej komedii science-fiction, która rozbawi widzów nawet w najodleglejszych galaktykach.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16587/Baranek-Shaun-Film–Farmageddon

Ukryta gra

„Ukryta gra”

 Thriller; reż. Łukasz Kośmicki

W czasie zimnej wojny amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16590/Ukryta-gra

#Jestem M. Misfit

„#Jestem M. Misfit”

Komedia; reż. Marcin Ziębiński

Pewnego dnia, kiedy jej rodzice zdecydują się na powrót do Polski, wszystko się zmieni. Julia będzie musiała odnaleźć się w nowej szkole – Liceum Milenijnym rządzonym przez EKIPY: sportowców, nerdów, vlogerów, muzyków, fanek pięknego looku i VIP, której przewodzi zadufana Wiktoria. Razem z Magentą, szkolną outsiderką, i Kubą, niespełnionym muzykiem, stworzą paczkę wykluczonych.

Niedługo w szkole odbędzie się coroczny konkurs muzyczny, w którym do wygrania będzie stypendium i wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Julia nie może przegapić takiej okazji.

Czy Julia będzie w stanie pokonać Wiktorię, królową popularności?

Czy Julię i Kubę połączy coś więcej niż tylko szkolna przyjaźń?

„Misfit” to komedia młodzieżowa, który przypasuje każdemu. Nawet tym niedopasowanym.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16869/%23Jestem-M–Misfit

Midway

„Midway”

Akcja; Wojenny; reż. Roland Emmerich

Od udanego ataku Japończyków na Pearl Harbor w 1941 roku wszystko układało się po myśli wroga. Cesarskie Siły Zbrojne kontynuowały ekspansję na południe. Ich celem była operacja przeciwko Australii, opanowanie Aleutów oraz zdobycie Midway. Amerykańska baza na atolu Midway była ważnym punktem strategicznym – jego zdobycie zdecydowanie poszerzyłoby kontrolę Japończyków na Pacyfiku. Jednak zdobycie Midaway nie było celem samym w sobie. Japończycy pragnęli przede wszystkim zniszczyć lotniskowce US Navy. Plany admirała Isoroku Yamamoto początkowo nie spodobały się Sztabowi Generalnemu Marynarki, a także Cesarskiej Armii. Sytuacja uległa zmianie po nalocie bombowym na Tokio. Yamamoto dostał zielone światło dla swoich planów. Atak nastąpił 4 czerwca o godz. 4:30 nad ranem. Spryt i niezwykła strategia amerykańskich dowódców doprowadziły do pierwszej porażki floty japońskiej od 350 lat. Klęska Japończyków złamała ich strategię. Do końca wojny nie odzyskali strategicznej inicjatywy. Był to dla nich tak wielki cios, że postanowili całkowicie utajnić to wydarzenie przed społeczeństwem. Bitwa o Midway do dziś uznawana jest za punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16594/Midway

Terminator: Mroczne przeznaczenie

„Terminator: Mroczne przeznaczenie”

Science-Fiction; Akcja; reż. Tim Miller

Linda Hamilton (Sarah Connor) i Arnold Schwarzenegger (T-800) powracają do swych ikonicznych ról w filmie „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, który wyreżyserował Tim Miller („Deadpool”), a wyprodukowali: wizjonerski twórca James Cameron oraz David Ellison. W „Terminatorze: Mrocznym przeznaczeniu”, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w filmie „Terminator 2: Dzień sądu” wystąpili także: Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna i Diego Boneta.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16593/Terminator%3A-Mroczne-przeznaczenie

Sobota i Niedziela 9 i 10 listopada – godzina 10:30

Basia 3

Basia 3 – seanse z konkursami

 W sieci kin Helios 9 i 10 listopada zaprezentujemy trzecią odsłonę przygód ulubienicy wszystkich przedszkolaków. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. „Basia 3” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.

W weekend 9 i 10 listopada zaprezentujemy zestaw bajek:

Basia i bałagan

Basia i Mama w pracy

Basia i Titi

Basia i Boże Narodzenie

Seanse rozpoczną konkursy z nagrodami,

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17076/Basia-3-%E2%80%93-seanse-z-konkursami

Niedziela 10 listopada – godzina 13:10

Terminator: Mroczne przeznaczenie z Dubbingiem w języku Ukraińskim

„Terminator: Mroczne przeznaczenie” z Dubbingiem w języku Ukraińskim

„Термінатор: Фатум”

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16982/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%3A-%D0%A4%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BC

Poniedziałek 11 listopada

KINO KONESERA 18:30

Parasite

„Parasite”

Komedia  Thriller; reż. Joon-ho Bong

 „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16664/Parasite

Wtorek 12 listopada

Super Wtorek bilety przez cały dzień – 14,90zł!

Środa 13 listopada

KINO KONESERA 18:30

Van Gogh. U bram wieczności

„Van Gogh. U bram wieczności”

Biograficzny; reż. Julian Schnabel

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16972/Van-Gogh–U-bram-wiecznosci

Czwartek 14 listopada

KULTURA DOSTĘPNA 13:00 I 18:00

Kurier

„Kurier”

Dramat; Biograficzny reż. Władysław Pasikowski

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15125/Kurier

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content