Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 22.11.2019 – 28.11.2019

Kraina lodu 2

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 22.11.2019 – 28.11.2019

Premiery 22.11.2019

Kraina lodu 2

„Kraina lodu 2”

Animacja; reż. Chris Buck, Jennifer Lee

Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów Krainy lodu 2? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją?

W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16598/Kraina-lodu-2

Kult. Film

„Kult. Film”

Dokument; reż. Olga Bieniek

Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16877/Kult–Film

Niedziela 24 listopada

Kraina Lodu 2 w wersji z Ukraińskim Dubbingiem

Kraina Lodu 2 w wersji z Ukraińskim Dubbingiem

Крижане серце 2

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16980/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%86%D0%B5-2

Filmowe Poranki - Masza i Niedźwiedź, cz. 2

Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 2

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 2. W niedzielę 24 listopada o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Na ryby

W razie czego dzwoń!

Święto na lodzie

Pierwsza klasa

Obrona granic

Kto się nie schował ten gapa!

Uwaga jadę!

„Masza i Niedźwiedź” to pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, serial o niesfornej dziewczynce Maszy oraz jej poczciwym przyjacielu Niedźwiedziu.

Przed seansem odwiedzi nas Baranek Shaun

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17305/Filmowe-Poranki%3A-Masza-i-Niedzwiedz–cz–2

Poniedziałek 25 listopada

KINO KONESERA 18:30

 seans w ramach tygodnia Kina Niemieckiego

Moje dzieciństwo i ja

„Moje dzieciństwo i ja”

 Komedia, Dramat, Biograficzny; reż. Caroline Link

Zagłębie Ruhry i miasteczko Recklinghausen, gdzie rozgrywa się akcja filmu, przeobraziło swoje oblicze z przemysłowego na kulturalne. Zmianie uległy też relacje rodzinne. Wydaje się, że te, oglądane na ekranie należą już do przeszłości albo do niezwykłej rzadkości. Hans-Peter ma zapracowanego ojca i cierpiącą na depresję matkę, schorowane babcie i troskliwych dziadków oraz starszego brata, który jak trzeba, staje w jego obronie. Chłopiec jest wnikliwym obserwatorem toczącego się obok niego życia i ma wyjątkowy talent, aby obserwacje te wykorzystać w tworzonych na poczekaniu skeczach, dowcipach i parodiach, zawsze nagradzanych śmiechem, zachętą i dobrym słowem. Swoim komediowym talentem Hans-Peter próbuje także ratować chorą na depresję matkę, czy pomagać babci w konfrontacji z pracownikami pomocy społecznej. I chociaż los nie zawsze jest łaskawy dla bohaterów filmu, to zarówno w trudnych i jak szczęśliwych momentach zawsze mogą liczyć na wzajemne wsparcie i pomoc. I to bycie razem na dobre i na złe oraz poczucie pełnej akceptacji ze strony najbliższych jest najlepszym kapitałem, w jaki rodzina może wyposażyć swoje dzieci. Poruszający film Caroline Link, oparty na biograficznej książce znanego niemieckiego komika, satyryka i showmana Hape Kerkelinga, jest, podobnie jak humor jego bohatera, często podszyty smutkiem.

*Wstęp wolny. Wejściówki do odbioru 30 minut przed seansem. Ilość miejsc ograniczona.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16986/Moje-dziecinstwo-i-ja

Wtorek 26 listopada

Środa 27 listopada

KINO KONESERA 18:30

seans w ramach tygodnia Kina Niemieckiego

Błąd systemu

„Błąd systemu”

Dramat psychologiczny; Reż. Nora Fingscheidt

Benny, dziewięcioletnia bohaterka nagrodzonego na festiwalu Berlinale filmu Nory Fingscheidt, nie jest, delikatnie mówiąc, łatwym dzieckiem. Naznaczona traumą, oddana przez bezradną matkę pod kuratelę Jugendamtu, osławionego niemieckiego ośrodka opiekuńczego dla dzieci i młodzieży, nie daje się wtłoczyć w wyznaczone przez wychowawców ramy funkcjonowania w otaczającym ją świecie. Jeśli nie czuje się komfortowo, jeśli coś jej się spodoba, jeśli ktoś chce jej coś narzucić lub ją do czegoś zmusić, Benny protestuje i broni się tak, jak potrafi: krzykiem, atakiem furii, agresywnym zachowaniem, niekiedy próbuje stosować przemoc. Dziewczynka ma za sobą liczne pobyty w klinice psychiatrycznej, nie udało się jej też umieścić w żadnej zastępczej rodzinie, przed jej nieznośnym charakterem kapitulują kolejne domy dziecka. Jedyną osobą, która znajduje z Benny nić porozumienia jest Micha, przydzielony jej specjalny opiekun, pracujący na co dzień z najtrudniejszą, zagrożoną przestępczością młodzieżą. I kiedy między nim a dzieckiem rodzi się jakiś rodzaj więzi, której bohaterka filmu tak bardzo potrzebuje, okazuje się, że kłóci się ona z zasadami zawodu, który wykonuje Micha i młody opiekun musi zniknąć z życia swojej podopiecznej.

*Wstęp wolny. Wejściówki do odbioru 30 minut przed seansem. Ilość miejsc ograniczona.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16985/Blad-systemu

Czwartek 28 listopada

KULTURA DOSTĘPNA 13:00 I 18:00

Kamerdyner

„Kamerdyner”

Dramat  Historyczny; REŻ. Filip Bajon

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14130/Kamerdyner

PRZEDSPRZEDAŻ

Przedpremiera  18.12.2019

Gwiezdne wojny - Skywalker. Odrodzenie

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Science-Fiction; Reż. J.J. Abrams

Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams raz jeszcze łączą siły, aby zabrać widzów w spektakularną podróż do odległej galaktyki w filmie Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Saga rodziny Skywalkerów dobiega końca. Tego po prostu nie można przegapić! Czym zaskoczą w finale twórcy jednej z najbardziej kultowych serii w historii kina? Jaki będzie finał odwiecznej batalii pomiędzy jasną i ciemną stroną mocy?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16898/Gwiezdne-wojny%3A-Skywalker–Odrodzenie

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content