Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 04.10.2019 – 10.10.2019

Czarny Mercedes

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 04.10.2019 – 10.10.2019

PREMIERY 04.10.2019

Był sobie pies 2

„Był sobie pies 2”, Komedia,  Przygodowy,  Familijny; reż. Gail Mancuso

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16407/Byl-sobie-pies-2

Czarny Mercedes

„Czarny Mercedes” Kryminał; reż. Janusz Majewski

Warszawa, czerwiec 1942 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta Landau, żona szanowanego adwokata – Karola Holzera. Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji, a równocześnie zaprzysiężony żołnierz polskiego podziemia. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania Holzera z wysoko postawionym oficerem SS – Maximilianem Grafem von Fleckensteinem. Czy nadkomisarz Król, który znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie dowódcy Gestapo – Ernsta Kluge, zdoła odnaleźć mordercę kobiety, zanim ten ponownie przeleje krew?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16523/Czarny-Mercedes

Joker

„Joker” Kryminał; reż. Todd Phillips

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16366/Joker

Niedziela 6 października

SEANS W RAMACH 17 FESTIWALU FILMÓW OPOLSKIE LAMY  godzina: 20:00

Spotkanie z reżyserem  Maciejem Pieprzycą

Ikar. Legenda Mietka Kosza

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” Komedia  Dramat; reż. Maciej Pieprzyca

Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16670/Ikar–Legenda-Mietka-Kosza

Poniedziałek 7 października

SEANS W RAMACH 17 FESTIWALU FILMÓW OPOLSKIE LAMY  godzina: 20:00

Parasite

„Parasite” Komedia Thriller; reż. Joon-ho Bong

 „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16668/Parasite

Wtorek 8 października

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł

Środa 9 października

SEANS W RAMACH 17 FESTIWALU FILMÓW OPOLSKIE LAMY  godzina: 20:00

Spotkanie z reżyserem Xawerym Żuławskim i aktorem Sebastianem Fabijańskim

Mowa ptaków

„Mowa ptaków” Dramat; reż. Xawery Żuławski

Licealny nauczyciel historii Ludwik zostaje upokorzony przez nacjonalistycznie i katolicko nastawionych uczniów. W jego obronie staje polonista i niespełniony pisarz Marian. Zostaje on jednak zwolniony, gdyż ratując historyka, użył w samoobronie noża. Brat Mariana, Józef to ambitny kompozytor, którego toczy trąd. Obaj bracia próbują zarobić, napisawszy piosenkę-przebój. Żeby utrzymać Józefa, jego dziewczyna Ania zatrudnia się jako sprzątaczka u dyrektora banku Jakubca, choć musi znosić szykany ze strony jego ciężarnej żony.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16669/Mowa-ptakow

Seans z Cyklu Kino Kobiet godzina: 18:30

Ślicznotki

„Ślicznotki” Komedia, Dramat; reż. Lorene Scafaria

Dziewczyny pracujące w jednym z najmodniejszych klubów go-go w Nowym Jorku tracą wszystkie oszczędności w wyniku krachu finansowego 2008 roku. Cały świat za kryzys wini nadzianych finansistów z Wall Street, którzy są częstymi gośćmi klubu.

Szastają kasąniczym Wilki z Wall Street podczas, gdy ofiary ich machinacji nie mają z czego żyć. Dziewczyny postanawiają wymierzyć im sprawiedliwość i odzyskać stracone pieniądze. Pod wodzą pięknej i znającej życie Ramony organizują błyskotliwy przekręt. Wykorzystując swoje wdzięki i znajomość męskiej psychiki, sprawiają, że rekiny finansjery łykają przynętę jak płotki. Kasa płynie szerokim strumieniem, a dziewczyny rzucają się w wir szalonego i rozrzutnego życia. Wkrótce zachłyśnięte sukcesem i słodkim smakiem zemsty zaczynają tracić czujność…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16599/Slicznotki

Czwartek 10 października

SEANS W RAMACH 17 FESTIWALU FILMÓW OPOLSKIE LAMY  godzina: 20:00

Ból i blask

„Ból i blask” Komediodramat; reż. Pedro Almodóvar

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16671/Bol-i-blask

KULTURA DOSTĘPNA godzina: 13:00; 18:00

Powrót

„Powrót” Dramat; reż. Magdalena Łazarkiewicz

Po dwóch latach nieobecności dziewiętnastoletnia Urszula wraca do rodzinnego miasta. W konserwatywnej społeczności nastolatka, która przebywała w niemieckim domu publicznym, mimo iż nie działo się to z jej woli, spotyka się z ostracyzmem. Wstydzą się jej nawet najbliżsi. Dziewczyna nie zamierza jednak odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciw hipokryzji otoczenia, które rzekomo wyznając chrześcijański system wartości, zaprzecza mu swym postępowaniem.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16395/Powrot

Filmowe Poranki Niedziela 13 października godzina: 10:30

Filmowe Poranki Strażak Sam

Filmowe Poranki: Strażak Sam cz. 13

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Strażak Sam, cz. 13. W niedzielę 13 października o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Czarodziej Wally

Książę w Pontypandy

Z archiwum Zet

Na Dzikim Zachodzie

A kto wypuścił kota?

„Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie Tytułowy bohater, Strażak Sam, razem ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów.

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/16722/Filmowe-Poranki%3A-Strazak-Sam–cz–13

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content