Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kosmiczne filmy czyli co warto obejrzeć w tej tematyce

KULTURA

Kosmiczne filmy czyli co warto obejrzeć w tej tematyce

Filmów w tej tematyce jest bardzo wiele. Zwłaszcza, że to temat, który dobrze się sprzedaje. Ponieważ nie jest to ranking a raczej co warto obejrzeć liczby nie oznaczają kolejności miejsc.

  1. Pasażerowie– Film z Jenniffer Lawrence. Mamy tu kosmos i romans. Jeden z najprzyjemniejszych filmów w tej dziedzinie. Z odrobiną niepokoju o nasze losy.

2. Solaris- Nasz polski wkład w sztukę kinemtografii. Kosmos i miłość i Stanisław Lem czyli George Clooney odgrywa rolę Krisa Kelvina. Pierwszą wersję wyreżyserował Andriej Tarkovsky, drugą
Steven Soderbergh.

3. Armageddon- Film o tym jak Bruce Willis i Ben Affleck ratują świat. No a dodatkowo córka Stevena Tylera w roli córki Bruce’a i żony Bena. Wątek miłosny jest także istotny kiedy jest koniec świata.

4. „First Man”- Czyli film biograficzny o locie na księżyc. Ryan Gosling wcielił się w postać Neila. Polecam bo film dobrze zrobiony chociaż znajdzie się kilka uwag.

5. Interstellar- Czyli film Christophera Nolana „Patrząc w niebo rozmyślaliśmy o naszym miejscu wśród gwiazd.Teraz patrzymy pod stopy i martwimy się o miejsce na Ziemi”

6. Grawitacja- Walka o przetrwanie dwójki astronautów czy Sandry Bullock i George Clooney.

7. Life- Trochę brutalny i niepokojący film o tym jak łatwo się zgubić w tym co tworzymy. Parę zachowań jednak zaskakuje. Budzi wątpliwośc zachowanie bohaterów w tym filmie.

8. Doskonała rola Sama Rockwella. Bardzo polecam film „Moon”.

9. Klasyka czyli film Apollo 13. W roli głównej Tom Hanks.

10. Wielkie dzieło Stanleya Kubricka. Film dzieli się na trzy epizody, których akcja ma miejsce w różnych okresach historycznych i zakątkach wszechświata. Kosmiczna Odyseja.

Miłego ogladania i obserwacji lotu SpaceX, która pokazuje ogrom możliwości nowoczesnych tchnologii. Warto porównać choćby efekty specjalne w filmach z 1995 roku a te coraz nowsze,

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content