Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ludzie z pasją- W świecie portretów z Martą Bednarską

BIZNES

Ludzie z pasją- W świecie portretów z Martą Bednarską

https://bednarskafoto.wixsite.com/bednarskafoto/instagram

https://www.instagram.com/martabednarskafoto/?hl=pl

 Zajmuję się fotografią ślubną, portretową, okolicznościową oraz reportażami i lubię wyzywania fotograficzne, tworzę z pasji i strzelam nietuzinkowe kadry mające przekazać klimat oraz emocje. Jestem laureatką konkursów fotograficznych oraz skończyłam szkołę o kierunku Fotografia. Cechuje mnie szybka realizacja zleceń, profesjonalizm, oraz głowa pełna pomysłów- Mówi o sobie Marta

Marta uwielbia modę
  1. Jak zaczęła się u Ciebie pasja fotografowania?

Kiedyś podczas ferii dużo czasu spędzałam u babci w Brzegu. Pewnego wieczoru wraz z moja kuzynką rozmawiałyśmy na temat tego co byśmy chciały robić w przyszłości, ja miałam chyba 16,17 lat ona mniej. Podczas naszych rozważań doszłyśmy do wniosku, że ja bym chciała zostać fotografem, bo to łatwa praca (na tamten moment tak myślałam) a moja kuzynka chciałaby coś związanego z prawem/administracją. Od tamtego wieczoru obrałam sobie za cel naukę tego zawodu, jakiś zmysł zawsze miałam (mój tata jest po szkole plastycznej).

Z Martą podczas jednego ze spotkań przed koronawirusem

2. Czy pamiętasz swój pierwszy aparat?

Nie pamiętam momentu kupna pierwszego z lepszych aparatów, ale był to Sony Alfa, dużo czytałam o technikach, na co zwracać uwagę i zaczęłam od zdjęć owadów, kwiatów , ptaków…Potem krajobrazy oraz zdjęcia nocne, ale nie był to mój priorytet. Kilka lat temu zgłosiłam się do konkursu fotograficznego, pierwszego w moim życiu i udało mi się zdobyć trzecie miejsce, wtedy zrozumiałam, że jeszcze bardziej chcę się przyłożyć do fotografii oraz obróbki, czytałam grube księgi Photoshopa oraz oglądałam filmy fotograficzne.

3. Kiedy zdecydowałaś, że będziesz fotografem?

W 2013 postanowiłam pójść do szkoły we Wrocławiu oraz założyć swoją stronę. We Wrocławiu przygotowywano mnie do zawodu fotografa, dwuletnia szkoła dała mi totalnie nowe spojrzenie na świat fotografii, zaczęłam fotografować ludzi w codziennym życiu, przy ich zawodach, pasji, a potem zajęłam się fotografią portretową oraz sesjami ślubnymi.W tym odnajduję się najlepiej. Dzięki kilku modelkom zrozumiałam, że podczas fotografowania czułam się szczęśliwa, lubiłam łamać schematy oraz miałam i mam nadal dużo pomysłów ze stylizacją i tak w w moim dorobku są sesje w stylach: rock/pin up/filmowa/bajkowa/hipi oraz wiele innych. Odkryłam kilka ciekawych metod, które spotkały się z aprobatą moich nauczycieli ze szkoły, których serdecznie pozdrawiam!

4. Co było potem?

W trakcie nauki w szkole, udało mi się dostać posadę fotoreportera w Opolskim Radiu studenckim (Radio Sygnały – serdecznie pozdrawiam), dzięki czemu zyskałam dostęp do wielkich wydarzeń: reportaże, występy, koncerty.. była to kolejna ścieżka która pokochałam, wiele koncertów udało mi się zobaczyć i wiele zdjęć trafiało do gazety studenckiej, na strony artystów czy ogólnie do mediów, dzięki czemu stałam się trochę lepiej rozpoznawalna. Dzięki pracy w radiu, dostałam dorywczą pracę w zakładzie fotograficznym, dzięki czemu nauczyłam się pracy z klientami, oraz pracy w studiu i z labami fotograficznymi ,dziękuje Mateusz za danie mi szansy!

5. Co Ciebie inspiruje?

Poza fotografią jest to wizaż i makijaż, kilka razy malowałam swoje modelki na sesje i ciągle uczę się w tym kierunku, marzy mi się kurs makijażu artystycznego i teatralnego, lubię także doradzać w modzie co też łączy się z fotografią. Ponad to z ciekawostek, na studiach pisałam prace magisterską o grach komputerowych, które również bardzo lubię, ludzie których poznaje zawsze są zaskoczeni, że jestem przysłowiową „gejmerką” 🙂 uwielbiam także język hiszpański oraz czytać książki kryminalne, ale także pasjonuję się mitologiami i wierzeniami oraz magią.

Marta w jednej ze swoich stylizacji

6. Jakie masz plany na przyszłość?

Obecnie nadal zajmuję się fotografią, dzięki mojej nietuzinkowej technice i atmosferze podczas sesji mam wiernych klientów, oraz zdobywam nowych. Uwielbiam przełamywać schematy. Moi klienci to doceniają, dzięki czemu czuję się spełniona i szczęśliwa, że komuś mogę sprawić radość i budować ich wspomnienia. Staram się kształcić i czytać o nowinkach. Nigdy nie myślałam, że się uda, ale robię to co lubię i jeśli się naprawdę chce można osiągnąć naprawdę wiele.

7. Jak sobie radzisz podczas koronawirusa?

W dobie koronawirusa radzę sobie całkiem nieźle, nadrabiam zdjęcia do obróbki, książki, w miarę możliwości korzystam ze świeżego powietrza i wycieczek rowerowych, a także gram i się dokształcam w fotografii.

8. Czy lubisz być fotografowana?

Nie za bardzo.

9. Jaką masz poradę dla ludzi, którzy fotografują dla przyjemności i chcą robić dobre zdjęcia?

Moja rada brzmi: Jak fotografowujesz to rób to z sercem

10. Czego Ci życzyć Marto?

Wytrwałości w rozwijaniu się na płaszczyźnie fotograficznej, a także dalszych sukcesów i zdrowia 🙂

Dziękuję za rozmowę i za tydzień zapraszam do spotkania z kolejnym interesującym gościem.

PORTRETY AUORSTWA MARTY BEDNARSKIEJ

fot. Marta Bednarska Fotografia
fot. Marta Bednarska Fotografiafot. Marta Bednarska Fotografiafot. Marta Bednarska Fotografiafot. Marta Bednarska Fotografia
fot. Marta Bednarska Fotografiafot, Marta Bednarska Fotografia
fot. Marta Bednarska Fotografia


Fot. Marta Bednarska Fotografia

fot. Marta Bednarska Fotografia
fot, Marta Bednarska Fotografia

fot. Marta Bednarska Fotografia
fot, Marta Bednarska Fotografia

fot. Marta Bednarska Fotografia

fot. Marta Bednarska Fotografia

fot. Marta Bednarska Fotografia

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content