Połącz się z nami

Mistrzowie spotykają się po 40.latach!

Mistrzowie spotykają się po 40.latach

HISTORIA

Mistrzowie spotykają się po 40.latach!

Po niemal 40. latach pojawili się w Opolu autorzy jednego z największych sukcesów w historii Odry Opole. Piłkarze wraz z trenerem Antonim Piechniczkiem, którzy zdobyli mistrzostwo jesieni w sezonie 1978/79, spotkali się świętując pamiętny sukces. Przypomnijmy, że 19 listopada 1978 r. opolska Odra pokonała przy Oleskiej Ruch Chorzów 3:1, zapewniając sobie tytuł mistrzowski po pierwszej rundzie.

Wśród uczestników spotkanie, którzy przybyli na stadion Odry znaleźli się m.in. wspomniany trener Piechniczek oraz piłkarze: Wiesław Korek, Krystian Koźniewski, Wojciech Tyc, Roman Wójcicki, Krystian Gruszka, Józef Adamiec, Andrzej Marcol, Józef Młynarczyk, Andrzej Krupa. Bronisław Kabat, Marian Bąk. Wśród pozostałych osób znaleźli się byli działacze i trenerzy m.in. Mariusz Łańcucki, Andrzej Mazurek oraz Józef Zwierzyna, a wszystkim szacownym gościom towarzyszyła późniejsza legenda Odry – Józef Żymańczyk.

Wszyscy autorzy sukcesu sprzed 40.lat, otrzymali pamiątkowe plakaty uwieczniające zwycięstwo na półmetku rozgrywek, które przygotował klub.

Fot. Tadeusz Podgórny

 

Oryginalnie tekst został opublikowany na stronie: Mistrzowie spotykają się po 40.latach!

Serwis Historia „Odry” Opole, największego klubu sportowego Opolszczyzny, przypomina bogate karty historii z działalności „niebiesko-czerwonych”. Zapraszamy wszystkich miłośników historii „Odry” Opole do lektury – do magicznej podróży w przeszłość. Poczujmy wspólnie smak zwycięstw pierwszoligowych, zdobywanych goli przez naszych piłkarzy oraz smutek wielkich przegranych, którzy „utonęli” w „Odrze”.

Zapraszamy na http://www.historia-odry.opole.pl oraz na fan page’a https://www.facebook.com/historiaodry/

Mimo, że nie jest rodowitym opolaninem to Opole traktuje jak swoje miasto na dobre i na złe. Od najmłodszych lat związany z piłką nożną. Początkowo jako zawodnik opolskiej "Odry" w latach 1992-1996 za trenera: Wojciecha Tyca, Leszka Stykały oraz Zygfryda Blauta, następnie jako zawodnik zespołów z okolic Opola. Po zakończeniu przygody z piłką nożną rozpoczął współpracę z czasopismem "Oderka" oraz portalem kibiców "Niebiesko-czerwoni" prowadząc dział historyczny poświęcony "Odrze" Opole. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, mgr historii, specjalność popularyzacji wiedzy historycznej. Autor jedynej strony w internecie poświęconej historii OKS "Odra" Opole oraz miasta Opola. Oprócz prowadzenia strony internetowej o historii klubu, Sebastian Bergiel jest również autorem pracy magisterskiej na temat OKS "Odry" Opole pt. "Opolski Klub Sportowy "Odra" Opole w latach 1974-1979 za kadencji trenera Antoniego Piechniczka". 18 marca 2009 roku opublikował trzecią w historii klubu książkę poświęconą stricte historii "Odry" Opole: "Odra" Opole Antoniego Piechniczka w latach 1975-1979, która z pewnością sprawi radość wielu fanom opolskiego klubu. W 2009 roku zajął trzecie miejsce w pierwszym konkursie Regiopedia organizowanym przez Nową Trybunę Opolską, za wkład w hasła poruszające problematykę historii klubu oraz miasta.

Więcej w HISTORIA

Do góry
Skip to content