Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Największe wydarzenie startupowe na Opolszczyźnie wraca po wakacyjnej przerwie

Startup Mixer

BIZNES

Największe wydarzenie startupowe na Opolszczyźnie wraca po wakacyjnej przerwie

38 Startup Mixer odbędzie się w najbliższy czwartek 26 września o godz. 18:00 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu (ul.Piastowska 14a)

Startup Mixer to organizowana przez Park Naukowo-Technologiczny w Opolu inicjatywa mająca na celu integrację oraz wymianę doświadczeń opolskiego środowiska startupowego. Mixer dzieli się na część oficjalną z prezentacjami opolskich startupów oraz nieoficjalną – networkingową, w której można swobodnie porozmawiać z wszystkimi uczestnikami. Na każde wydarzenie zapraszany jest ekspert – przedsiębiorca, który podzieli się swoim doświadczeniem.

Podczas 38 edycji na startupowej scenie zaprezentują się:
1. Adaptiv Startup zajmuje się automatyką przemysłową, czyli projektowaniem i wdrażaniem systemów sterowania maszyn i procesów. Świadczy usługi z zakresu wysokich technologii, takie jak inteligentne systemy sterowania, algorytmy adaptacyjne, algorytmy regulacji MIMO. Podczas Startup Mixera zaprezentuje bieżące doświadczenia oraz usługi wysokich technologii coraz bardziej potrzebne w przemyśle.
2. Hamster House to kompaktowy budynek mieszkalny wykonany z recyklingowego betonu papierowego, który można zamontować w ciągu jednego dnia. Wykorzystując do budowy rekarton, nowy materiał budowlany składający się z makulatury, częściowo zastąpiony zostaje cement portlandzki i kruszywo w betonie. Dzięki temu koszt budowy jest niski, a sam projekt ekologiczny i szybki w montażu. O innowacyjnym pomyśle opowiedzą jego twórcy: Mateusz Boroch i Anthony Weineis.
3. Lucarto Audio – Firma powstała z pasji do muzyki oraz tworzenia sprzętu wyjątkowego w swoim rodzaju. Każdy ze sprzętów ma sobie duszę i cząstkę firmowego brzmienia. Manufaktura zajmuje się budowaniem kolumn głośnikowych, wzmacniaczy lampowych, przedwzmacniaczy liniowych oraz gramofonowych, przetworników DAC, kondycjonerów sieciowych oraz przewodów. Każdy z naszych sprzętów strojony jest jak instrument. Wynikiem tego jest osiągnięcie zamierzonego celu. Firma wykorzystuje współczesne metody produkcji łącząc je z dawną techniką lampową wykorzystując własny park maszyn CNC oraz środowiska projektowe CAD/CAM.
4. Mobilne Kuchnie – Będzie bardzo smacznie, a wszystko to dzięki Mobilnekuchnie.pl, dla których gotowanie to sztuka, a kuchnia to pracownia mistrzów. Ich mobilne moduły kuchenne jako jedyne w Polsce spełniają funkcje i standardy gastronomiczne niezbędne do organizacji pokazów kulinarnych, prezentacji, szkoleń, warsztatów lub imprez firmowych. W swojej ofercie dysponują również zespołem profesjonalnych kucharzy gotujących na żywo z pasją, smakiem i szeroką gamą popisowych dań, a także opcją Live Cooking.

Gościem specjalnym 38 edycji Startup Mixera będzie Łukasz Osuszek – ekspert z obszaru IT i nowych technologii z ponad 18- letnim doświadczeniem. Praktykował zarówno w krajowym, jak i międzynarodowym środowisku. Równolegle jest związany ze środowiskiem naukowym i uniwersyteckim – aktywnie angażuje się w publikacje i badania naukowe. Te doświadczenia umożliwiły mu związanie się jako ekspert branży ITC w obszarze programów unijnych z rządowymi agencjami oraz ministerstwami. Jest również ekspertem Europejskiej Komisji Naukowej.

Link do pobrania biletu – https://evenea.pl/event/38startupmixer/

Zawodowo związany z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu, przedstawiciel Fundacji Startup Poland w woj. opolskim. Organizator pierwszego w Polsce hackathonu przemysłowego grupy Danone.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content