Połącz się z nami

Magazyn Opolski

NFZ i CH Turawa Park organizują kolejny Dzień Otwarty

Środy ze zdrowiem

WYDARZENIA

NFZ i CH Turawa Park organizują kolejny Dzień Otwarty

Centrum Handlowe Turawa Park we współpracy z Opolskim Oddziałem Wojewódzki NFZ po raz kolejny zapraszają na Dzień Otwarty skierowany do wszystkich pacjentów. W środę 11 września w godzinach 13-17 na pasażu centrum będzie można skorzystać m.in. z porad diabetologów, a także wykonać bezpłatne badania poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Wydarzenie zainauguruje cykl spotkań „Środa ze zdrowiem”, które będą odbywały się w wybrane środy w CH Turawa Park.

Na Dniu Otwartym pojawi się szereg specjalistów, a pacjenci będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych badań. Opolski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zaoferuje wykonanie pomiaru cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Obecni na miejscu specjaliści z zakresu diabetologii udzielą pacjentom porad związanych ze zdrowiem. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu zaproszą na bezpłatne badanie smokelyzerem, czyli aparatem do mierzenia poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, który pomaga określić stan uzależnienia od nikotyny. Wykonają pomiar ciśnienia tętniczego i zaproszą do uczestnictwa w instruktażu samobadania piersi. Na miejscu będzie można także skorzystać z alkogogli – oryginalnego gadżetu służącego do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu.

Wzorem poprzednich spotkań także teraz nie zabraknie stanowiska informacyjnego Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Na miejscu będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób wyrobić kartę EKUZ, jak działa Internetowe Konto Pacjenta i e-recepty oraz uzyskać informacje na temat realizowanych programów profilaktycznych. Dodatkowo przeprowadzony zostanie instruktaż korzystania z przygotowanej przez NFZ diety DASH, której głównym celem jest wspieranie układu krwionośnego.

CH Turawa Park jest nowoczesnym obiektem handlowym, łączącym cechy galerii handlowej i retail parku. Na ponad 36 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej znajduje się 50 sklepów i punktów usługowych. Jest wśród nich hipermarket spożywczy Carrefour oraz Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Klienci mogą korzystać z 1400 bezpłatnych miejsc parkingowych. Wśród głównych najemców CH Turawa Park znajdują się m.in.: Reserved, Mohito, Sinsay, Media Expert, Smyk, Calypso Fitness Club, C&A, Martes Sport, KiK, CCC, Super-Pharm, Takko Fashion, Deichmann, Carry, Szachownica, Rossmann, Sephora, Empik. Turawa Park znajduje się przy obwodnicy Opola. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dojazd ponad 200 tys. mieszkańców miasta i okolic. Więcej informacji: www.turawa-park.com.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content