Magazyn Opolski

Odra – ŁKS Łódź 3:3. Szalone zakończenie sezonu

ODRA - ŁKS ŁÓDŹ 3-3

SPORT

Choć do przerwy nasza drużyna przegrywała z ŁKS-em 0:3, to w drugiej połowie odrobiła straty, kończąc sezon Fortuna 1 Ligi na 12. miejscu.

Spodziewaliśmy się emocjonującego zakończenia sezonu przy Oleskiej – i takowe też było. Nasz zespół pokazał duży charakter. Bo choć ten mecz kompletnie nam się nie układał – do przerwy było 0:3! – to dał radę uratować punkt i namieszać jeszcze w tabeli Fortuna 1 Ligi. Oczywiście, głównym laurem jest awans, ale pierwsze miejsce i triumf w rozgrywkach to rzecz zawsze prestiżowa. Jako że w Częstochowie drużyna Rakowa uległa Wigrom Suwałki, ŁKS mógł w Opolu wywalczyć trzy oczka na wagę detronizacji klubu spod Jasnej Góry. Odra do tego nie dopuściła. W odstępie 23 minut – między 51. a 74. – strzeliła trzy gole. Czyli o jednego więcej niż… łodzianie stracili wcześniej przez całą wiosnę! To zasługuje na szacunek. Z dumą możemy też odnotować, że w końcówce, gdy rezultat był już ustalony, debiut w Fortuna 1 Lidze zanotował 16-letni wychowanek Odry, Maciej Wróbel. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!