Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Oktoberfest Malina 2019

Oktoberfest Malina 2019

PATRONAT MEDIALNY

Oktoberfest Malina 2019

Oktoberfest to największe na świecie święto piwa, które co roku odwiedza 6,5 mln ludzi z całego świata. Oryginalny Oktoberfest odbywa się na przełomie września i października w Monachium, Bawaria, Niemcy. To tam 12 października 1810 roku odbył się po raz pierwszy i na samym początku festyn miał charakter wyłącznie sportowy. Odbył się z okazji ślubu bawarskiego księcia Ludwika z księżniczką Therese von Sachsen-Hildburghausen. Od imienia księżniczki zrodziła się nazwa łąk, na których odbywa się Oktoberfest, czyli Theresienwiese.

W 200-letniej historii tego jedynego w swoim rodzaju święta zmieniło się wiele, począwszy od charakteru, pierwsze tego typu wydarzenia polegały na wyścigach konnych w rzymskim stylu, a obecnie jest to festiwal piwny.

Na przestrzeni lat Oktoberfest stawał się coraz bardziej popularny, aż w końcu dzięki swojemu nowożytnemu charakterowi, czyli: piwo, dobra zabawa, bawarska muzyka i kolorowe stroje, stał się marką i bawarskim towarem eksportowym. Co roku do Monachium witają goście z całego świata. Również gwiazdy z pierwszych stron gazet pojawiają się na Oktoberfeście, oczywiście ubrane w regionalne stroje, kobiety w Dirndl, mężczyźni koszule w kratę i Lederhose. W związku z ekspansją tego wydarzenia nie tylko na terenie pozostałych niemieckich landów, ale również na cały świat i do nas do Polski, po sąsiedzku zawitał Oktoberfest. Zwłaszcza w naszym regionie opolskim jest on popularny, a od 8 lat niezmiennie odbywa się on w Opolu, stolicy regionu, w dzielnicy Malina.

Tegoroczna edycja odbędzie się 5 października 2019 roku, w Opolu, na terenie dzielnicy Malina. Impreza kierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Maliny, którzy niezawodnie wspierają nas swoją obecnością już od 8 lat. Zapraszamy serdecznie mieszkańców całego miasta, okolicznych gmin, ba mieszkańców całego regionu i regionów sąsiednich!

Oktoberfest Malina 2019 to jedyne wydarzenie w regionie, którego celem jest przybliżenie tradycji oryginalnego bawarskiego Oktoberfestu i integrację lokalnej społeczności. Wydarzenie ma zarówno charakter rozrywkowy, jak i edukacyjny. Przebieg imprezy uświetnią występy znanych i lubianych lokalnych artystów, suto zaopatrzona gastronomia oraz konkursy z nagrodami dodatkowo uatrakcyjnią wydarzenie.

Podczas imprezy wystąpi orkiestra dęta, aby wprowadzić uczestników w klimat bawarskiej biesiady. Planowany jest również występ gwiazdy wieczoru. Program artystyczny przeplatany będzie konkursami i historiami związanymi z Oktoberfestem. Po części artystycznej odbędzie się zabawa taneczna z zespołem muzycznym. Taka forma przebiegu wydarzenia jest bardzo lubiana przez odbiorców. 

Od lat cieszymy się patronatem honorowym Prezydenta Miasta Opola oraz medialnymi (w tym: TVP3 Opole, Radio DOXA, 24Opole, Tygodnik Ziemi Opolskiej, czy Nowa Trybuna Opolska. W tym roku także planowana jest audycja na żywo z Oktoberfestu na Malinie na antenie śląskiego radia internetowego Bomblik.

Rezerwacja miejsc oraz informacje dotyczące wydarzenia u organizatora: Maria Honka-Biły tel: 604 369 658

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Organizator Oktoberfest Malina

Więcej w PATRONAT MEDIALNY

Do góry
Skip to content