Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Opole, noc, odrestaurowany dworzec Opole Główne i… trzydzieści zabytkowych pojazdów

WYDARZENIA

Opole, noc, odrestaurowany dworzec Opole Główne i… trzydzieści zabytkowych pojazdów

Nie tak dawno witaliśmy Nowy Rok, a tu już jesteśmy po – niezwykle w tym roku długim – majowym weekendzie! Idąc dalej tym tempem, nawet się nie obejrzymy, gdy przywita nas noc z 19-tego na 20-tego maja. W tą właśnie noc, na Opolan czeka w mieście wiele wydarzeń i atrakcji. Jedną z nich przygotowują członkowie stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych. Będzie to Wystawa Pojazdów Zabytkowych przygotowywana z okazji Nocy Muzeów 2018.

Nasze zabytki zaprezentujemy Opolanom od godziny 18-tej. Będzie można je oglądać na wyremontowanym placu przed zabytkowym dworcem Opole Główne. Nie zabraknie wiekowych samochodów i motocykli, wyrobów rodzimej i zagranicznej myśli technicznej. Wśród tej zagranicznej pojawią się przedstawiciele bloku wschodniego, jak i tak zwanych – w tamtej rzeczywistości – państw kapitalistycznych. Wszystko to zostanie okraszone pięknymi okolicznościami ceglanej elewacji gmachu stacji kolejowej oraz rozświetlone subtelnym światłem latarniami placu przed nim.

To jeszcze nie koniec gratki dla fanów pojazdów, które swój żywot rozpoczynały wiele, wiele lat temu. Otóż planowo o godzinie 21:30 rozpoczniemy przejazd ulicami naszego miasta. Mapkę przejazdu oraz wszelkie inne bieżące informacje na temat wystawy publikować będziemy na  portalu Facebook pod adresem https://www.facebook.com/events/224634994751092/ Do śledzenia tego wydarzenia serdecznie Was zachęcam. Podobnie jak do polubienia fan page’a pod adresem https://www.facebook.com/OpolskiRuchPojazdowZabytkowych/ – gdzie publikujemy znacznie więcej bieżących wiadomości i informacji związanych z zabytkowymi pojazdami i wydarzeniami z nimi powiązanymi.

Wystawa Pojazdów Zabytkowych – Noc Muzeów 2018 rozpocznie również jeszcze jedną atrakcję, którą chcielibyśmy zachęcić Was do spojrzenia przychylniejszym okiem na nasze zabytkowe samochody i motocykle. Spojrzenia okiem, ale może nie tak bezpośrednio, bo za pośrednictwem aparatu fotograficznego! Z poprzednich lat wiemy, że wieczorno-nocne godziny, w połączeniu z urokliwymi zabudowaniami i ulicami naszego miasta, wzbogacone o mignięcia świateł klasycznych reflektorów potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat. Dążąc do popularyzowania zabytkowej motoryzacji, serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii na dwie zbliżające się nocne wystawy – właśnie z okazji Nocy Muzeów oraz Nocy Kultury. Bowiem ogłaszamy konkurs fotograficzny „Historia kołem się toczy”, w którym tematem jest zabytkowa motoryzacja w przestrzeni miejskiej Opola, a zdjęcia należy wykonywać właśnie podczas tych dwóch wydarzeń. Konkurs zakończy się wystawą nagrodzonych prac, którą prezentować będziemy podczas IV-ego Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u w dniu 26 sierpnia 2018 roku. Więcej szczegółów i bieżące informacje znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/events/453798578404406/

Serdecznie zapraszamy na najbliższa wystawę oraz na następne wydarzenia!

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content