Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Opolskie podróże autobusami PKS czyli zawsze musi być ktoś pokrzywdzony

NEWS

Opolskie podróże autobusami PKS czyli zawsze musi być ktoś pokrzywdzony

Kiedy mieszkasz w województwie opolskim i chcesz dojechać do pracy w Opolu to jeśli nie masz samochodu to sorry. Aktualnie robię prawo jazdy jednak czasem korzysta się z usług PKS mając prawo jazdy bo po prostu jest taniej. Tymczasem trwa remont dworca co jest pomysłem bardzo dobrym ale nie tylko na Dworcu wypadałoby zrobić zmiany. Polska i Opole ciągle żyje w epoce, która już minęła.

PKS Głubczyce

Przede wszystkim opiszę podróż z Baborowa czyli ogólnie jak to wygląda i dlaczego jest tak jak jest. Przeczytałam kiedyś wywiad chyba w Polityce o tym,że celowio autobusy tak jedżą aby ludzie spóźnili się do pracy. Niestety na opolszczyźnie jest to przerażające.

Mieszkam w Baborowie i z Baborowa bezpośredni autobus do Opola jest o godzinie 15.25. Czyli generalnie jeśli mieszkasz w Baborowie i nie pracujesz dla firmy Eko-Okna tylko w Opolu to sam kombinuj jak dojechać. Jak wygląda moja podróż?

Tak zaniednane są opolskie miasteczka

Muszę najpierw dojechać do Głubczyc. Autobus jest na styk co czasem jest bardzo niebezpieczne. Bywa, że autobus się spóźni. Teraz trwa remont dworca w Opolu. O MZK będzie osobny artykuł. Jednak dam tu wzmiankę. Jest godzina 14.00 czyli godzina szczytu i aby dotrzeć z Dworca PKS na Malinkę to nie mam możliwości. Muszę z ulicy Wiejskiej iść pieszo bo autobus, który zatrzymuje się na Alei Solidarności pojechał o godzinie 14.10 czyli w tym samym czasie co jedzie bus z Głubczyc. Ten kto ustalał grafi PKS czy MZK zapewne nigdy nie miał potrzeby by nimi jeździć.

Czekając na autobus do Opola

Wroćmy jednak do PKSów. W Baborowie była kiedyś słynna stacja PKP. Niestety ją zamknęli bo Baborów to małe miasteczko. W Czechach jest miasteczko Bolatice. Z Bolatic dotrzesz bez problemu do pracy w Ostravie. My nadal słyniemy z biedy, pokazywania jej.

Rozkład jazdy…Nie dla Baborowa (Jeśli chcesz dotrzeć z Baborowa do Opola bezpośrednio to tylko 15:25 a rano nie ma szans)

Poza tym kolejny aspekt: W PKSie nie doładujesz telefonu! Chyba, że masz Powerbanka.

Kiedyś dojeżdzałam też do Prószkowa ale to było bliżej Opola. Dokładnie lepsze dojazdy są tylko w miastach położonych bliżej Opola.

Co trzeba zmienić?

  1. Zacząć traktować ludzi poważnie , także mieszkańców dalszych miast i wsi
  2. Rozumiem, że może jest mało kierowców ale każdy chce dojehać do pracy i ma do tego prawo.
  3. Zaczynam obecnie pracę na 15.00 ale jeśli chciałabym dojechać na 10.00 będzie problem.

Problem z PKsami jest raki, że ustalają je ludzie, którzy jeźdżą samochodami. O opolskich miasteczkach bez przyszłości zrobię osobny wpis. Drogą do przyszłości każdego miasta jest dojazd,. Dojazdy to możliwości.

Polish reality polish syndrom. Polski przystanek PKS na jednej z wsi Baborów- Głubczyce-Opole

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content