Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Powstaje opolski Magazyn Fantastyczny „Imaginarium – Opole”.

KULTURA

Powstaje opolski Magazyn Fantastyczny „Imaginarium – Opole”.

Redakcja czeka na teksty i grafiki Opolan. Każdy może spróbować swoich sił i zadebiutować w czasopiśmie.

Stowarzyszenie NOVUM dzięki własnym środkom i dotacji z Urzędu Miasta Opole przygotowuje pierwszy w Opolu magazyn fantastyczny „Imaginarium – Opole”. Magazyn, w formule półrocznika, zawierać będzie opowiadania z gatunku science-fiction, fantasy i horror pisane przez twórców z Opola i nawiązujące do naszego miasta i okolic. W czasopiśmie mają też pojawić się prace graficzne, zdjęcia i rysunki. Członkowie stowarzyszenia chcą w ten niekonwencjonalny sposób promować nasze miasto a jednocześnie dać mieszkańcom możliwość prezentowania swojej twórczości. Powstanie co najmniej 100 egzemplarzy pierwszego numeru „Imaginarium” i jego wersja cyfrowa dostępna w Internecie. Wersje papierowe będą kolportowane w galeriach handlowych, księgarniach i salonikach prasowych w mieście oraz w Urzędzie Miasta Opola (szczegółowe informacje będą publikowane na bieżąco na facebooku Stowarzyszenia NOVUM).  

Magazyn będzie kolportowany w instytucjach miejskich, bibliotekach a 20 egzemplarzy trafi do ogólnopolskich redakcji internetowych, tradycyjnych i recenzentów zajmujących się fantastyką. Pierwszy numer powstanie do czerwca 2021 r. W tym roku powstaną dwa numery (drugi do końca roku).

Jak się zgłosić?

Wszyscy mieszkańcy Opola i okolic, którzy zajmują się twórczością fantasy, s-f i horror (opowiadania, recenzje, felietony, grafiki) mogą przesyłać swoje prace na adres mailowy imaginarium.opole@gmail.com do 30.04.2021 r. Nie ma ograniczeń wiekowych. Na stronie www.stowarzyszenienovum.wordpress.com znajduje się Regulamin naboru tekstów. Redakcja zachęca, żeby opowiadania nawiązywały do Opola i okolic, co jest premiowane podczas naboru.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Opola

W razie pytań i uzgodnień prosimy o kontakt z Mariuszem Sobkowiakiem – Prezesem Stowarzyszenia NOVUM,
tel.: 669-847-078, e-mail: stowarzyszenie.novum@gmail.com

Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM to organizacja pożytku publicznego, która powstała w 2016 roku i realizuje szereg projektów społecznych skierowanych głównie do osób młodych.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content