Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Premiery w kinie Helios Opole 14.02-20.02

Zenek

KULTURA

Premiery w kinie Helios Opole 14.02-20.02

Zenek

„Zenek”

Biograficzny  Muzyczny

Reż. Jan Hryniak

Scenariusz opowiada historię opartą na życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy muzyki popularnej . Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, a których konsolidacja w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce.

Oś fabuły zbudowana jest jak film paradokumentalny. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17799/Zenek

Dżentelmeni

„Dżentelmeni”

Akcja  Kryminał

Reż. Guy Ritchie

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17811/Dzentelmeni

Bayala i ostatni smok

„Bayala i ostatni smok”

 Animacja  Fantasy

Reż. Aina Jarvine, Federico Milella

Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17812/Bayala-i-ostatni-smok

Piątek 14 lutego

Maraton Nieromantyczny

Maraton Nieromantyczny 23:30

Już 14 lutego, specjalnie z myślą o wszystkich, mających dość wszechobecnych serduszek i walentynkowej atmosfery przygotowaliśmy noc pełną mocnych wrażeń

Zestaw pierwszy

365 dni

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Underdog

Z uwagi na treści występujące w filmie „365 dni”, na sale nie będą wpuszczane osoby, które nie udokumentują ukończenia 15 r. życia.

Zestaw drugi

 Joker

Legion samobójców

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Start: 14.02.2020, godz. 23.30 do rana

Do każdego biletu w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea), sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon ważny tylko w czasie maratonu.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/18065/Zestaw-1—Maraton-Nieromantyczny

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/18113/Zestaw-2—Maraton-Nieromantyczny

Niedziela 16 lutego

Filmowe Poranki

Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 5

 Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 5. W niedzielę 16 lutego o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Hit sezonu

Eliksir wzrostu

Nowa miotła

Wszyscy w domu

Słodkie życie

Uśmiech proszę

Niełatwo być dzieckiem

„Masza i Niedźwiedź” to pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, serial o niesfornej dziewczynce Maszy oraz jej poczciwym przyjacielu Niedźwiedziu.

Każdy z Was może wziąć udział w naszej nowej zabawie: Łamigłówki HelioSówki! W ramach Łamigłówek będziemy rozwiązywać zagadki, poznawać ciekawostki i brać udział w ciekawych konkursach. Zadania, które przed nami stoją, wymagają spostrzegawczości, refleksu, sprawności, a przede wszystkim dużo dobrych chęci. Więc do dzieła!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/18169/Filmowe-Poranki%3A-Masza-i-Niedzwiedz–cz–5

Poniedziałek 17 lutego

KINO KONESERA GODZINA 18:30

Le Mans 66

„Le Mans ’66”

Akcja  Biograficzny  Sportowy

Reż. James Mangold

„Le Mans ‘66” to prawdziwa historia wizjonerskiego amerykańskiego projektanta samochodów Carrolla Shelby’ego i nieustraszonego brytyjskiego kierowcy Kena Milesa, w których wcielili się nagrodzeni Oscarami Matt Damon i Christian Bale. Shelby (Damon) i Miles (Bale) wspólnie stawili czoło obojętności wielkich korporacji, prawom fizyki i własnym ograniczeniom, by zbudować rewolucyjny samochód wyścigowy dla Ford Motor Company i rzucić wyzwanie słynnym samochodom Enzo Ferrari w prestiżowym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966. Reżyseria: James Mangold (“Spacer po linie”, “Logan: Wolverine”).

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17359/Le-Mans-%2766

wtorek 18 lutego

wtorek 18 lutego

Środa 19 lutego

KINO KOBIET

 GODZINA 18:30

365 dni

„365 dni”

Romans  Erotyk

Reż. Barbara Białowąs

„365 dni” to pierwszy polski erotyk. Film powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.

Z uwagi na treści występujące w filmie, na sale nie będą wpuszczane osoby, które nie udokumentują ukończenia 15 r. życia.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/18028/365-dni

Czwartek 20 lutego

KULTURA DOSTĘPNA – BILETY W CENIE 10 ZŁ, GODZINA 13:00 i 18:00

Ikar. Legenda Mietka Kosza

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”

Dramat

Reż. Maciej Pieprzyca

Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17652/Ikar–Legenda-Mietka-Kosza

Przedpremierowo:

Bad Boy

„Bad Boy”

Akcja

Reż. Patryk Vega

Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokat znajdującą paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama (Andrzej Grabowski) i prokurator Annę (Małgorzata Kożuchowska). Tymczasem zauroczona Pawłem Ola, coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17800/Bad-Boy

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content