Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Premiery w kinie Helios Opole 31.01.2020 – 06.02.2020

Głębia strachu

KULTURA

Premiery w kinie Helios Opole 31.01.2020 – 06.02.2020

Głębia strachu

Głębia strachu

Thriller  Dramat  Akcja

Reż. William Eubank

11 kilometrów pod powierzchnią oceanu coś się zbudziło… Grupa badaczy dna morskiego musi walczyć o przetrwanie po trzęsieniu ziemi, które niszczy ich podwodne laboratorium.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17524/Glebia-strachu

Małgosia i Jaś

„Małgosia i Jaś”

Horror  Fantasy

Reż. Oz Perkins

Dawno, dawno temu w odległej baśniowej krainie… nic nie przypomina bajki. Wszechobecny głód i brak pracy, zmusza rodzeństwo Małgosię i Jasia do opuszczenia rodzinnego domu w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. Jedyna znana im droga wiedzie przez niekończący się las, który wydaje się pulsować jakimś odwiecznym życiem. Wycieńczone wielodniową wędrówką i nieopuszczającym ich strachem dzieci trafiają wreszcie na ludzkie domostwo. Mieszkająca tu dziwna kobieta oferuje im gościnę i posiłek. Przekraczając próg jej domu, Małgosia i Jaś trafiają do miejsca gorszego niż piekło…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17777/Malgosia-i-Jas

Superpies i Turbokot

“Superpies i Turbokot”

Animacja

Reż. Ben Smith

Jak zostać SuperPsem? Wystarczy 50 lat w kosmosie! Po powrocie na Ziemię, lojalny Pies wyrusza na poszukiwania swojego właściciela. Na swoje nieszczęście, trafia do małego miasteczka, gdzie złowrogi glina Niemilak prowadzi obławę na bezbronne zwierzęta. Z pomocą SuperPsu przychodzi… TurboKot! Zanim jednak wspólnymi siłami odnajdą dom, czeka ich masa przygód, dzięki którym odkryją w sobie moc superbohaterów.

„SuperPies i TurboKot” to przezabawna, animowana opowieść o przyjaźni, odwadze i wierze w ludzką zdolność do dobra, która pozwoli wam poznać najwspanialszych superbohaterów w historii.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17784/Superpies-i-Turbokot

Piątek 31 stycznia

Maraton Grozy

Maraton Grozy

Już 31 stycznia, specjalnie z myślą o wszystkich lubiących się bać, przygotowaliśmy zestaw filmów, w których groza gra pierwsze skrzypce. Na naszych ekranach pojawi się długo wyczekiwana premiera na podstawie mrocznej powieści Braci Grimm – MAŁGOSIA I JAŚ. Następnie pokaz specjalny filmu THE TURNING. Po krótkiej przerwie odliczanie czas zacząć – COUNTDOWN. Na zakończenie trzymający w napięciu DELIRIUM. Mroczne legendy, nawiedzone domy, tajemnicze aplikacje – to wszystko tylko na Maratonie Grozy w Kinie Helios!

Jesteśmy przekonani, że taka dawka grozy jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

Start: 31.01.2020, godz. 23.00 do rana

Zagramy:

Małgosia i Jaś (PREMIERA!)

The Turning (POKAZ SPECJALNY!)

Countdown

Delirium

Do każdego biletu w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea), sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon ważny tylko w czasie maratonu.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17917/Maraton-Grozy

Niedziela 2 lutego godzina 13:30

Crazy Wedding 2

Скажене весілля 2

Crazy Wedding 2

Події нового фільму відбуваються через рік після «Скаженого Весілля». ЩЕ один сюрприз, ЩЕ одна донька, та ЩЕ одне #СкаженеВесілля чекає на улюблених героїв. Погоня, новий зять, Назарій Запухляк, отець Євлампій, монахи, зірковий каст, багато скажених пригод та ще більше якісного українського гумору!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17968/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%96%D0%BB%D0%BB%D1%8F-2

Sobota i Niedziela 1- 2 lutego godzina 10:30

Seanse z konkursami

Szybcy i śnieżni

„Szybcy i śnieżni”

W sieci kin Helios 1 i 2 lutego zaprezentujemy film „Szybcy i śnieżni”. Jest to opowieść nie tylko o zimie i wyścigach saneczkowych, ale także o przyjaźni, rywalizacji, poświęceniu, o tym że warto być dobrym dla innych i starać się zrozumieć ich postępowanie, a więc o tym, co jest w życiu ważne.

Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji? Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca odkrywa, że to sprawka tajemniczego zawodnika, który dołączył do stawki wyścigu. Kiedy nadchodzi czas rewanżu, drużyna wiernych przyjaciół zrobi wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Czy da się wygrać ten wyścig grając fair i jak wiele można poświęcić dla zwycięstwa?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/18006/Szybcy-i-sniezni

wtorek 04 lutego

wtorek 04 lutego

Środa 05 lutego

KINO KONESERA GODZINA 18:30

I młodzi pozostaną

„I młodzi pozostaną”

Wojenny  Dokument

Reż. Peter Jackson

W latach 1914–1918 wybuchł konflikt na skalę światową, który zmienił bieg historii.Ludzie, którzy byli jego naocznymi świadkami, nie żyli w bezgłośnym, czarno-białym świecie. Przenieś się w czasie, aby przeżyć te wydarzenia wraz z ich uczestnikami. Nagrodzony Oscarem twórca filmowy Peter Jackson (trylogia Władca Pierścieni, trylogia Hobbit) przedstawia przełomowy dokumentI MŁODZI POZOSTANĄ, prezentowany w setną rocznicę zakończenia I wojny światowej. Jackson wykorzystał najnowocześniejsze techniki rekonstrukcji i koloryzacji oraz technologie 3D, aby odrestaurować stuletnie materiały filmowe, które starannie wyselekcjonował spośród setek godzin oryginalnych nagrań pochodzących z okresu I wojny światowej, przechowywanych w archiwach Imperial War Museum (IWM). Dzięki temu powstało niezwykle pasjonujące, poruszające i autentyczne widowisko kinowe. Narratorami filmu są wyłącznie weterani I wojny światowej wybrani z ponad 600 godzin archiwalnych materiałów BBC i IWM z wywiadami, które złożyły się na porywający dokument The War to End All Wars z udziałem żołnierzy biorących udział w walkach.W wyniku rekonstrukcji oryginalnych nagrań do niewidzianego nigdy wcześniej poziomu ludzki wymiar I wojny światowej wyłania się z odmętów historii w doskonałej jakości.  Jackson ukazuje codzienne życie żołnierzy i ich wojenną rzeczywistość na linii frontu — podejście do konfliktu, poczucie koleżeństwa i potrzebę zachowania pogody ducha pośród okrucieństw wojny, codzienne funkcjonowanie w okopach oraz zajęcia, jakim oddawali się w czasie wolnym. Dzięki wykorzystaniu nowatorskich technik przekształcania nagrań zrealizowanych sto lat temu w materiał filmowy, który mógłby zostać nakręcony współcześnie, Jackson wspomina pokolenie na zawsze napiętnowane globalną wojną, jednocześnie oddając mu hołd.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17945/I-mlodzi-pozostana

Czwartek 06 lutego

KULTURA DOSTĘPNA – BILETY W CENIE 10 ZŁ, GODZINA 13:00 I 18:00

Ostatnia góra

„Ostatnia góra”

Dokument; reż. Dariusz Załuski

Akcja “Ostatniej góry” rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugiego najwyższego szczytu Ziemi. Grupa kilkunastu wspinaczy próbuje dokonać historycznego, zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach, kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów.

Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod Nanga Parbat na zawsze…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/17646/Ostatnia-gora

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content