Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Startup Poland Camp Automotive już 25.10.2018!

BIZNES

Startup Poland Camp Automotive już 25.10.2018!

Twórcy motoryzacyjnych startupów odpowiadający o swojej działalności pierwszy raz w Opolu. Już 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbędzie się pierwsza opolska edycja Startup Poland Camp Automotive. Darmowa rejestracja dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia.

Impreza odbędzie się w hali wystawienniczej CWK, rozpoczęcie planowane jest na godzinę 1800. Pięciu prelegentów prowadzących startupy opowie o swojej działalności. Wśród nich pojawi się m.in. Tomasz Górka, który podzieli się doświadczeniem zdobytym na paryskiej scenie startupowej. Współzałożyciel CarMoov, usługi dostarczającej technologię car-sharingu firmom wynajmującym samochody, opowie w jaki sposób startup wykorzystuje uczenie maszynowe oraz najnowsze technologie do rozwijania się przedsięwzięcia. Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Parku Naukowo-Technologicznego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

– Organizacja wydarzenia jest efektem wspólnych rozmów naszej jednostki wspierającej biznes oraz PNT będącym świetnym miejscem dla rozwoju nowych technologii – mówi Małgorzata Jazienicka, koordynator wydarzenia z ramienia CWK – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych motoryzacją oraz nowymi technologiami. Być może wydarzenie będzie zalążkiem powstania nowego startupu?

Do organizacji wydarzenia przyłączyło się również miasto Opole na czele z Prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim. Dlatego też nie zabraknie przedstawicieli lokalnych startupów. O aplikacji Fuelio opowie jej twórca Adrian Kajda. Aplikacja oferowana przez opolski startup pozwala dokładnie śledzić oraz optymalizować wydatki związane z posiadaniem samochodu. Aplikacja prowadzi rozbudowany dziennik tankowań, a dzięki funkcjom społecznościowym pozwala na dzielenie się cenami paliwa i podpowiada gdzie możemy najtaniej zatankować nasz pojazd.

– Startup Poland Camp Automotive to nie tylko prelekcje, ale również część networkingowa – mówi Michał Wojczyszyn, z PNT oraz ambasador Fundacji Startup Poland – Druga część wydarzenia to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmów z twórcami startupów.

Część prelekcyjna będzie trwała około dwóch godzin, następnie rozpocznie się część networkingowa. Każdy uczestnik otrzyma kupon do wykorzystania w food truck’ach. W luźniejszej atmosferze uczestnicy będą mieli okazję na zadawanie pytań oraz wymianę doświadczeń z twórcami startupów. Aby wziąć udział w pierwszej edycji Startup Poland Camp Automotive wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia, rejestracja oraz udział wydarzeniu są bezpłatne. Patronem wydarzenia jest Politechnika Opolska.

Startup Poland Camp Automotive

Kiedy? 25.10.2018 godzina 1800

Gdzie? Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Wrocławska 158, 45-835 Opole

Lista prelegentów:

  1. FUELIO – ADRIAN KAJDA
  2. KONCEPCJA TECHNICZNA ELEKTRYCZNEGO UKŁADU NAPĘDOWEGO 4X4 – DR ANDRZEJ LECHOWICZ POLITECHNIKA OPOLSKA
  3. SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – NOWE MOŻLIWOŚCI DESIGNU – DANIEL RUDANIECKI
  4. DRIVEBOX – GRZEGORZ JANAŚ
  5. CARMOOV – TOMASZ GÓRKA

Więcej informacji i rejestracja uczestników -> automotive.cwkopole.pl

Zawodowo związany z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu, przedstawiciel Fundacji Startup Poland w woj. opolskim. Organizator pierwszego w Polsce hackathonu przemysłowego grupy Danone.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content