Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 26.04. – 02.05.2019

Vox Lux

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 26.04. – 02.05.2019

Vox Lux

„Vox Lux” dramat reż. Brady Corbet, wys. Natalie Portman, Willem Dafoe, Jude Law

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15018/Vox-Lux

Avengers Koniec gry

„Avengers: Koniec gry” akcja, fantasy reż. Anthony Russo, Joe Russo wys. Brie Larson, Karen Gillan, Chris Hemsworth

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana.

Film w wersji 2D/3D/napisy/dubbing.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14891/Avengers%3A-Koniec-gry

Mamy talent

„Mamy talent” przygodowy reż. Christion Lo wys. Vera Vitali, Jonas Hoff Oftebro, Stig Henrik Hoff, Ingar Helge Gimle

Historia szalonej i pełnej zwrotów akcji podróży młodzieżowego zespołu „Los Bando Immortale” na rockowy festiwal odbywający się na północy Norwegii.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15295/Mamy-talent

Piątek 26 kwietnia

MINI MARATON AVENGERS

MINI MARATON AVENGERS – GODZ. 20:45

W piątek 26 kwietnia kina Helios zapraszają na mini maraton z całą plejadą superbohaterów! Na początek przypomnimy „Avengers: Wojna bez granic”. Bohaterowie ze świata Marvel Studios stają do walki z potężnym przeciwnikiem. Niestety bezwzględnemu Thanosowi udaje się zrealizować swój niecny plan. Zaraz po krótkiej przerwie, premierowy Avengers: Koniec gry. Po przegranej bitwie Avengersi zrobią wszystko co w ich mocy, aby pokonać Thanosa i ocalić życie we wszechświecie. Na szczęście przybywa nieoczekiwana pomoc…

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15155/Mini-Maraton-Avengers

Niedziela 28 kwietnia godz. 10:30

Tomek i Przyjaciele

Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, cz. 6

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, cz. 6. W niedzielę 28 kwietnia o godzinie 10.30 zaprezentujemy film:
• Wyprawa poza wyspę Sodor
Przed seansem odebędą się konkursy na Sali!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15218/Filmowe-Poranki%3A-Tomek-i-Przyjaciele–cz–6

Poniedziałek 29 kwietnia

KINO KONESERA

Kafarnaum

„Kafarnaum” dramat reż. Nadine Labaki wys. Zain Al Raffea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce „Karmelu”) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14960/Kafarnaum

Wtorek 30 kwietnia

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek
Tottenham Hotspur - Ajax Amsterdam

Liga Mistrzów UEFA: Tottenham Hotspur – Ajax Amsterdam – godz. 20:45

Transmisja meczu półfinałowego UEFA Champions League pomiędzy Tottenham Hotspur a Ajaxem Amsterdam.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15299/Liga-Mistrzow-UEFA%3A-Tottenham-Hotspur-%E2%80%93-Ajax-Amsterdam

Środa 1 maja

FC Barcelona - Liverpool FC

Liga Mistrzów UEFA: FC Barcelona – Liverpool FC – godz. 20:45

Transmisja meczu półfinałowego UEFA Champions League pomiędzy FC Barcelona a Liverpool FC.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15300/Liga-Mistrzow-UEFA%3A-FC-Barcelona-%E2%80%93-Liverpool-FC

Czwartek 2 maja

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

Over the limit

„Over the limit” dokument reż. Marta Prus wys. Margarita Mamun, Yana Kudryavtseva, Irina Viner

Rozchwytywany i nagradzany na całym świecie dokument o rosyjskiej gimnastyczce, Margaricie Mamun, która przygotowuje się do olimpiady w Rio de Janeiro. Pomagają jej w tym dwie trenerki, które różnią się podejściem do sportowego sukcesu i wchodzą z nią w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15117/Over-the-limit

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content