Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 31.05 – 06.06.2019

Dzień czekolady

KULTURA

Kino Helios Opole zaprasza na wydarzenia filmowe 31.05 – 06.06.2019

Dzień czekolady

„Dzień czekolady” familijny  reż. Jacek Piotr Bławut wys. Julia Odzimek, Leo Stubbs, Dawid Ogrodnik

„Dzień czekolady” to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia!

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15075/Dzien-czekolady

Paskudy. UglyDolls

„Paskudy. UglyDolls” animacja  reż. Robert Rodriguez wys. Anna Karwan, Kamil Bednarek, Joanna Kołaczkowska

„Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonym na uboczu Paskudowie. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało.

Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudy nie mogą trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku.

Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym by być wspaniałym?!

Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie, by nieść radość dzieciom? No raczej, bo przecież PASKUDNE JEST CUDNE!”

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15107/Paskudy–UglyDolls

Pokemon Detektyw Pikachu

„Pokémon Detektyw Pikachu” familijny  reż Rob Letterman

Film dostępny z dubbingiem i napisami.

Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego — detektyw Pikachu. To przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę. Przeżywają jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak i przemierzają rozświetlone neonami ulice Ryme City, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15079/Pok%C3%A9mon-Detektyw-Pikachu

Herezja

„Herezja” horror  reż. Paul Hyett wys. Hannah Arterton, Michael Ironside, Clare Higgins

Młoda kobieta – Persefona (Hannah Arterton) zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc. Warunkiem jest wstąpienie do zakonu i zamieszanie w murach odosobnionego klasztoru, gdzie pokutę za grzechy odbywa już niewielka grupa upadłych kobiet. Po przybyciu na miejsce dziewczyna nękana jest przerażającymi wizjami i wkrótce uświadamia sobie, że ponury klasztor – tak naprawdę – jest siedliskiem zła, które wykracza daleko poza ludzkie pojmowanie.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15297/Herezja

Piątek 31 maja  – NOC KULTURY

Kamerdyner

„Kamerdyner” – Seans z cyklu Kultura Dostępna – godz. 22:30

Dramat reż. Filip Bajon  wys. Janusz Gajos , Sebastian Fabijański, Marianna Zydek

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14130/Kamerdyner

Piątek 31 maja

MARATON MATRIX

MARATON MATRIX – 20. ROCZNICA – godz. 23:00

31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie jednej z najbardziej kultowych serii Sci-Fi. Na początek jeden z najwybitniejszych filmów gatunku – „Matrix”. Po krótkiej przerwie zobaczymy kolejną część „Matrix Reaktywacja”. Na zakończenie ostatnia część trylogii rodzeństwa Wachowskich – „Matrix Rewolucje”.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15563/Maraton-Matrix-%E2%80%93-20–rocznica

Weekend Dnia Dziecka w kinach Helios 31 maja – 2 czerwca 2019

Weekend Dnia Dziecka

Na seanse z konkursami zapraszamy już od 31 maja, a w weekend 1-2 czerwca czekają na was dodatkowo atrakcje w holach kin i mnóstwo dobrej zabawy! W Weekend Dnia Dziecka kina Helios będą należały do dzieci!

W weekend Dnia Dziecka przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, z których każdy znajdzie coś dla siebie!

W ramach licznych atrakcji zapraszamy na bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych:

  • Paskudy. UglyDolls
  • Aladyn
  • Pokémon Detektyw Pikachu
  • Panda i banda
  • Dzień czekolady

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15506/Weekend-Dnia-Dziecka-w-kinach-Helios-31-maja-%E2%80%93-2-czerwca-2019

Poniedziałek 3 czerwiec

 KINO KONESERA

Schyłek dnia

Schyłek dnia” dramat reż. Laszlo Nemes wys. Susanne Wuest, Evelin Dobos , Vlad Ivanov

Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku, wtedy wciąż jedną z najważniejszych metropolii Europy; perłę austro-węgierskiego imperium. Przewodniczką po przekwitającym niepostrzeżenie mieście jest młodziutka Irisz, córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy przed laty zginęli w pożarze. Dziewczyna szuka zaginionego brata, ale też odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Błądzi, zapuszcza się w zaułki i ślepe uliczki, odkrywa wnętrza eleganckich sklepów, pałaców, ale też kryjówki anarchistów i nędzne robotnicze klitki. Oto świat technologicznego triumfu i cywilizacyjnego zacofania, luksusu i niepokoju; świat, w którym o statusie świadczy twój kapelusz. Wyrafinowanie przestaje już jednak chronić przed pulsującą na obrzeżach miasta dziką energią rewolty.

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15310/Schylek-dnia

Wtorek  4 czerwiec

Super Wtorek bilety przez cały dzień 14,50zł!

Super Wtorek

Środa 5 czerwiec

KINO KONESERA

Podły, okrutny, zły

„Podły, okrutny, zły” kryminał reż. Joe Berlinger wys. Lily Collins, Zac Efron, Angela Sarafyan

Niewinna twarz Teda Bundy’ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lilly Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/15386/Podly–okrutny–zly

Czwartek 6 czerwiec

Kultura Dostępna zawsze o 13:00 i 18:00 bilety po 10zł!

Jak pies z kotem

„Jak pies z kotem” komediodramat reż. Janusz Kondratiuk  wys. Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Aleksandra Konieczna

Słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem. https://www.helios.pl/17,Opole/BazaFilmow/Szczegoly/film/14134/Jak-pies-z-kotem

Helios Opole znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. To jedyne kino wielosalowe w Opolu, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, gdzie łącznie może zgromadzić się ponad 1240 osób.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content