Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Zabytkowe pojazdy przemierzą tereny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego

WYDARZENIA

Zabytkowe pojazdy przemierzą tereny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego

Dzięki pomysłowi i organizacji Komandora rajdu Marka Mizery oraz Vice Komandora Marka Sternickiego już w najbliższą sobotę – 07.07.2018r. – odbędzie się I Zlotorajd Gminy Murów. Baza tego rajdu turystycznego została zlokalizowana na terenie przy boisku sportowym w miejscowości Kały. Do udziału w Zlotorajdzie organizatorzy serdecznie zapraszają właścicieli pojazdów wyprodukowanych przed 1992 rokiem. Specjalnym wyjątkiem zostały objęte krajowe samochody (np. Fiat 126p, FSO Polonez itp.), dla których nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Dla pierwszych 40-tu zgłoszonych do udziału załóg (kierowca oraz pilot) zapewniony został udział we wszystkich atrakcjach, w tym w rajdzie turystycznym i próbie sprawnościowej, a także pamiątkowe naklejki oraz darmowy posiłek. Organizatorzy wspominają także o pewnych bonusach, które pozostają niespodzianką! Miejsc nie pozostało już wiele, warto więc czym prędzej zgłosić swój udział. Tym bardziej, że udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny! Aby się zarejestrować należy skontaktować się z Komandorem rajdu poprzez e-mail mizer128@gmail.com lub telefonicznie 571 247 839.

Trasa Zlotorajdu wyznaczona została przez miejscowości położone na terenach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Wiedzie ona między innymi dawnym odcinkiem specjalnym Rajdu Opolskiego. Do kibicowania przejeżdżającym załogom organizatorzy zapraszają kibiców w takich miejscowościach jak Stare i Nowe Budkowice, Dębniec, Wojszyn i Morcinek. Cała trasa będzie liczyć około 30 km i prowadzi nie tylko asfaltowymi drogami!

Impreza rozpocznie się rejestracją załóg w godzinach 13:00 – 14:30. Po tym do godziny 15:00 zaplanowana została odprawa. Start pierwszej załogi na trasę rajdu turystycznego przewidywany jest o godzinie 15:00. Na trasie będą rozstawione trzy punkty kontrolne. Trzeba będzie odpowiedzieć na pytania zawarte w itinerze oraz wykonać różnego rodzaju konkurencje. Wszystko jest punktowane, a piękne widoki w Stobrawskim Parku Krajobrazowym są gwarantowane! Wracających z trasy pojazdów organizatorzy spodziewają się w godzinach 17:00 – 18:00 i na ten czas został zaplanowany dla kierowców i pilotów posiłek regeneracyjny. Zaraz po tym zarezerwowane zostało półtorej godziny na przeprowadzenie próby sprawnościowej. Wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom oraz zakończenie Zlotorajdu przewidywane jest na godziny 19:30-20:00. Ale nie będzie to zakończenie całego wydarzenia, gdyż dla chętnych zapewniona została zabawa z DJ-em do późnych godzin nocnych!

Organizatorzy przygotowali też specjalne atrakcje dla dzieci – składanie i kolorowanie kartonowych modeli samochodów!

Sponsorami wydarzenia są:

Wszelkie aktualne informacje na temat Zlotorajdu można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/683049602038103/

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content