Połącz się z nami

Magazyn Opolski

ZUS w Opolu wypłaca dzisiaj ponad 2,8 mln zł postojowego

Od dzisiaj ZUS wypłaca świadczenia postojowe. Pierwsze przelewy w drodze

BIZNES

ZUS w Opolu wypłaca dzisiaj ponad 2,8 mln zł postojowego

Dzisiaj na rachunki bankowe niemal 1400 mieszkańców regionu trafi kolejna transza wypłat w ramach świadczeń postojowych. To już czwarta tura wypłat realizowanych przez opolski oddział ZUS.

 – Jednym z warunków wypłaty świadczenia postojowego przez ZUS jest podanie przez wnioskujących prawidłowego numeru rachunku bankowego. Dzisiaj taką operację zrealizujemy dla kolejnych 1400 osób z województwa opolskiego. Większość pieniędzy, bo nieco ponad 2,7 miliona złotych trafi do osób samozatrudnionych. Pozostałą część, w kwocie 123 tysięcy złotych otrzymają osoby, które złożyły wnioski o wypłatę świadczenia z tytułu umów cywilnoprawnych – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Do tej pory opolski ZUS trzy razy wypłacał świadczenia postojowe. Ten rodzaj pomocy ma być rekompensatą za utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej lub za brak możliwości realizowania lub ograniczenie możliwości realizowania umowy zlecenia, umowy o dzieło w następstwie COVID19.

Dotychczas, razem z dzisiejszymi przelewami, na konta 7088 odbiorców z Opolszczyzny trafiło prawie 14,4 mln zł w ramach świadczeń postojowych.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content