Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Praca zdalna to też praca

BIZNES

Praca zdalna to też praca

Współczesny świat a na pewno nasz kraj nie rozumie pracy zdalnej. W tym świecie pracownik ma przyjść do pracy niezależnie od okoliczności. Nawet jeśli jest artykuł 220 Kodeksu Pracy ale on nikogo nie obchodzi. W Polsce nie liczą się określone zadania. Istotnie kiedy chodzimy do szkoły musimy się pojawić fizycznie chociaż dziś istnieje już edukacja zdalna.

Pracownik zdalny różni się tym od „normalnego pracownika, że nie chodzi do biura bo ma w domu home office. Pracodawca musi zobaczyć pracowika, upewnić się, że zrobił swoją niewolniczą pracę. W pracy zdalnej trzeba po prostu określić zadania pracownika, które on w określonym czasie wykona. Poza tym to mit, że pracownik nie zna osobiście swojego pracodawcy bo zna. Można przecież pojawić się na rozmowie rekruatycyjnej na żywo, przyjechać w delegacje itd.

W naszym kraju musisz fizycznie być nawet jak nie masz co robić. W podobnej kwestii nie liczy się zrobienie zadań a np. tryb pracy. Wciąż za coś musisz mieć płacone i pracodawca chce mieć kontrolę nad tym co robisz. Nad tobą. Nadal ważniejsze jest ego szefa niż wykonanie pracy.

fot.PIXIBAY

Trwa koronawirus. Czy coś się zmieni w tej kwestii? NIestty obawiam się,że nie. O większości prac nie decydują kompetencje ale o tym kolejne artykuły.

Praca zdalna to też ciężka praca gdzie zarabia się więcej niż na etacie. Warto pomyśleć o takiej pracy i otworzyć się na nowe.

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content