Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Zwolnienie ze składek w ZUS – sam sprawdź co się dzieje z twoim wnioskiem

Masz tylko dwa tygodnie żeby złożyć wniosek_informacja prasowa ZUS

BIZNES

Zwolnienie ze składek w ZUS – sam sprawdź co się dzieje z twoim wnioskiem

Tylko do 30 czerwca ZUS będzie przyjmował wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za marzec – maj 2020 r. Przypomina też o niezbędnych dokumentach i możliwości podglądu o rezultacie rozpatrzenia wniosku.

Opolski ZUS przypomina samozatrudnionym, małym firmom oraz pozostałym płatnikom, że jednym z warunków zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek jest przesłanie deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych należnych za marzec, kwiecień i maj 2020 r. Dokumenty te powinny trafić do ZUS nie później niż do 30 czerwca, chyba że płatnik składek jest zwolniony z obowiązku ich składania.

Ponadto każdy kto ubiega się o tę formę pomocy w ZUS, a korzysta z Platformy Usług Elektronicznych ZUS ma możliwość podglądu szczegółów wniosków o zwolnienie z opłacania składek. Funkcja ta jest dostępna na profilach wnioskodawców. Informacje są widoczne w zakładce Płatnik w bocznym menu w formie dodatkowej zakładki Tarcza antykryzysowa – wnioski.

Czego możesz się dowiedzieć? Sprawdzisz tam datę wpływu swojego wniosku RDZ (zwolnienie z opłacania składek) do ZUS, status wniosku, miesiąc, za który zostałeś zwolniony z opłacenia należności, datę zwolnienia oraz datę odmowy.

Na stronie internetowej ZUS znajdziesz krótką instrukcję jak sprawdzać szczegóły wniosków o zwolnienie z opłacania składek. Prezentowane na swoim profilu PUE ZUS możesz wydrukować albo zapisać na dysku komputera.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content