BIZNES
Poznaj prelegentów dziesiątej PechaKucha Night Opole – to już w ten piątek, 04.10.2024, godz. 20:20
Po raz dziesiąty (10!) w Opolu odbędzie się wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem PechaKucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 1300 miastach całego świata!
PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przełączany jest automatycznie po 20 sekundach. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi 😊
PechaKucha Nights odbywają się zarówno w klubach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, domach prywatnych, basenach, kamieniołomach jak i uniwersytetach oraz kościołach. Najczęściej jest to miejsce typu „thinking and drinking”. W Opolu dziesiąte spotkanie odbędzie się w atrium Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, start o godz. 20:20! To powrót PechaKucha Night Opole do tego miejsca, gdzie odbyła się już ósma edycja Poznaj prelegentów ósmej odsłony PechaKucha Night Opole, która już w najbliższy piątek (17.11.2023, godz. 20:20)! – Magazyn Opolski
PechaKucha Nights to nieformalne, zabawne spotkania w ramach których zebrani mają możliwość kreatywnego spędzenia wieczoru, poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń, idei…
Podczas wydarzenia będzie możliwość zamawiania „przy barze”, również napojów zgodnych z filozofią “thinking and drinking” 😉 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Poznajcie prelegentów PechaKucha Night Opole vol.10
Dawid Pelczarski
Przedsiębiorca, założyciel start-upu i współwłaściciel Spółki MyTaple Sp. z o. o., założyciel start-upu Open Brand i współtwórca programu akademicko-biznesowego Opole Connect. Współpracował z globalną firmą TME.EU w Łodzi, jego start-up dostał się do finału programu Mam Pomysł na Start-Up Łódź, obsługiwał takie wydarzenia jak Opolcon, Śląskie Dni Fantastyki czy gry na terenowe na terenie Opola. Dzisiaj rozwija kolejny start-up w branży foodtech i realizuje się w pomaganiu studentom w znalezieniu własnej ścieżki kariery we współpracy z Uniwersytetem Opolskim i fundacją Biznesowa Grupa.
Jarosław Małkowski
Urodzony 1980r. w Prudniku. Od 1981 roku mieszka w Opolu, z wykształcenia informatyk. Fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. Od 2008 roku prowadzi firmę – Agencja Fotograficzna BANKFOTO ®. Laureat Opolskiej Marki, fotograf i wydawca autorskich albumów o regionie Opolskim, twórca wielu wystaw autorskich w kraju i za granicą. Współpracuje z wiodącymi firmami oraz Instytucjami z terenu całej Europy. Jego fotografie publikowane są w podręcznikach szkolnych, ogólnopolskich albumach fotograficznych, materiałach promujących region Opolski, prasie krajowej i zagranicznej oraz materiałach biznesowych.
Beata Kowalczyk
Oprócz codziennej pracy korporacyjnej, prowadzi w Opolu Studio Jogi Twarzy oraz Thai Organic SPA– masaże balijskie. Pracując z kobietami na warsztatach, kieruje się nurtem slow-aging, bo on w naturalny sposób przeprowadza kobiety przez cykliczne, czasami trudne zmiany hormonalne. Wykorzystuje wiedzę zdobytą przez 30 lat swojej pracy. Posiada wykształcenie naturopaty zdobywane na licznych studiach i szkoleniach od 1991 roku. Od ponad 30 lat zanurza się w naturalnych, holistycznych terapiach. Cały czas szuka balansu pomiędzy osiągnięciami współczesnej nauki, a tysiącletnimi, tradycyjnymi, wschodnimi medycynami.
Dzieli się więc swoim doświadczeniem na warsztatach- również na warsztatach jogi twarzy, bo zdrowie i dobre samopoczucie, pozwala nam żyć w pełni doświadczeń i młodnieć. Jej podejście do zdrowia i urody jest holistyczne – wierzy, że naturalne terapie mogą zdziałać cuda. Miesiąc temu otworzyła SPA, zamierza przebiec kolejny półmaraton, zaczyna prowadzić zajęcia online, zamierza przejechać konno stepy Azerbejdżanu, znaleźć piękne miejsce na świecie, gdzie będę mieszkać na emeryturze.
Piotr Koziol
Inspirujący trener trenerów, przedsiębiorca i społecznik z ponad 22-letnim doświadczeniem. Absolwent prestiżowych studiów MBA na Franklin University w Columbus (USA), z wykształcenia ekonomista, z pasji mentor, który z zaangażowaniem towarzyszy ludziom w ich rozwoju, pomagając odkrywać i uwalniać ukryte talenty.
Piotr wierzy w siłę relacji i autentyczności – zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Jest szczęśliwym ojcem, który ceni otwartość, miłość i czułość w codziennych kontaktach. Kocha podróże, zarówno te małe, lokalne, jak i dalekie, egzotyczne wyprawy. Jednak największą fascynację budzi w nim podróżowanie w głąb siebie – nieustanne odkrywanie własnych możliwości i rozwój osobisty.
Piotr nie tylko prowadzi zajęcia, ale też inspiruje do działania, wspiera w osiąganiu celów i pomaga przełamywać ograniczenia. Jego misją jest wspieranie ludzi w budowaniu pełniejszego, bardziej świadomego życia.
Ludmiła Wocial
Wulkan energii, dyrygentka, czuła opiekunka głosu, mówczyni motywacyjna, wokalistka, instrumentalistka, nauczycielka śpiewu, chórmistrzyni – słowem Miłka! Absolwentka trzech Akademii Muzycznych. Jest założycielką i dyrygentką Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej, ponadto prowadzi parafialny Chór Mieszany „Laudate Dominum” w Opolu. Z pasją i oddaniem od 25 lat pracuje w opolskiej Szkole Muzycznej jako nauczyciel chórów i zespołów muzycznych. Właśnie tam uczniowie nagrodzili ją medalem „Przyjaciel dziecka”. Opracowała i zrealizowała autorski program „Kołysanki-Mruczanki” dla kobiet w ciąży. Projekt ten został zwieńczony wydawnictwem autorskiej płyty CD. Od 2022 roku prowadzi Studio Piosenki Metro w Opolu, gdzie kształci wokalistów w kierunku śpiewu musicalowego.
Jest laureatką wielu nagród, te najcenniejsze to: nagroda dla najlepszego dyrygenta konkursu Steruj Falą podczas I Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Fala Dźwięku w Łodzi oraz nagroda Prezydenta Miasta Opola „Za artystyczną promocję Opola”. Ma trzech synów, z których każdy gra na jakimś instrumencie i oczywiście… śpiewa! Jej pasje to: wspólne śpiewanie, fotografia, malarstwo i jazda konna. A jak brzmi motto Miłki: „Śpiew otwiera serca i uczy uważności na drugiego człowieka” – to jej słowa!
Kaja i Sławomir Marchel
Kaja – właścicielka Wave Studio Pilates, Sławek – Dobry Duch studia i największe wsparcie Właścicielki.
Ona – z wykształcenia antropolożka kultury. Certyfikowana nauczycielka metody pilates (Comprehensive Pilates Teacher w Inex Pilates), trenerka personalna, instruktorka Animal Flow. Miłośniczka podróży, kawy i słodyczy.
On – humanista z zamiłowaniem do sportu. Nauczyciel akademicki, dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu. Nauczyciel metody pilates (w trakcie certyfikacji Comprehensive Pilates Teacher w Inex Pilates), trener personalny, instruktor Animal Flow. Miłośnik kultury włoskiej, podróży i kawy, jeśli będzie musiał czekać na autobus – pójdzie na piechotę.
Oboje – uczestnicy wielu kursów, warsztatów i konferencji, podczas których poszerzają i pogłębiają swoją wiedzę na temat pilatesu oraz innych form ruchu. Rodzice dwójki dzieci i właściciele psa.
Adam Błażowski
Inżynier transformacji energetycznej, publicysta i aktywista na rzecz bioróżnorodności i ochrony klimatu, zawodowo związany z branżą odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej.
Założyciel Fundacji FOTA4Climate oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej międzynarodowej koalicji WePlanet.ngo, której celem jest promowanie ekologii pragmatycznej, opartej na danych i dowodach naukowych w dobie zmian klimatu i kryzysu bioróżnorodności.
Ada Mazurkiewicz
Świeżo upieczona absolwentka Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, w życiu prywatnym jest pełna pasji do psychologii, ze szczególnym uwzględnieniem psychologii zwierząt. Od najmłodszych lat fascynowała ją komunikacja międzygatunkowa, co zaowocowało nie tylko teoretycznym zgłębianiem wiedzy, ale także praktyczną działalnością w tej dziedzinie. Od 4 lat prowadzi Dog Academy, w ramach której oferuje profesjonalne szkolenia psów oraz konsultacje behawioralne, pomagając właścicielom lepiej rozumieć i budować silniejsze więzi ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi.
W wolnych chwilach Ada najchętniej przebywa na łonie natury, w towarzystwie swoich zwierząt, gdzie odnajduje spokój i inspirację do pracy. Jest zapaloną podróżniczką – do tej pory odwiedziła prawie 60 krajów, a każda podróż pozwala jej nie tylko poznawać nowe kultury, ale też zgłębiać zachowania zwierząt i ludzi w różnych częściach świata. Fascynacja psychologią, zarówno zwierzęcą, jak i ludzką, stale napędza jej chęć rozwoju i odkrywania nowych obszarów wiedzy.
Krzysztof Danków
Czasami, aby obudzić się do nowego życia, potrzebne jest coś przełomowego. Dla Krzysztofa takim momentem był zdiagnozowany nowotwór złośliwy jądra. To doświadczenie dało mu niezwykły rozpęd i motywację do podzielenia się swoją historią. Po tym przebudzeniu powstała inicjatywa „Masz Jaja, Idź Na Badania”, która promuje regularną profilaktykę zdrowotną.
Movember to idealny czas, by mówić o badaniach. W ramach tej akcji budujemy świadomość, edukujemy i przeprowadzamy badania urologiczne m.in. w centrach handlowych, zakładach pracy oraz podczas dużych wydarzeń sportowych, jak mecze ZAKSY w Kędzierzynie-Koźlu. Marzeniem Krzysztofa jest, aby świadomość związana z Movember trwała przez cały rok. Tak aby każdy mężczyzna mógł zaplanować przegląd swojego zdrowia w dogodnym dla siebie terminie, podobnie jak dba rok do roku o swój samochód.
Skupiamy się również na zdrowiu psychicznym mężczyzn. Rozpoczęliśmy cykl spotkań, które wspierają radzenie sobie ze stresem i budowanie odporności psychicznej. Tworzymy przestrzeń, gdzie mężczyźni mogą się spotykać i wspólnie wzmacniać naszą społeczność. Razem, ponad podziałam!
Jedną z takich form jest aktywność fizyczna oraz wspólne spędzanie czasu w ruchu. W zeszłym miesiącu zainicjowaliśmy szalony projekt, w którym wzięli udział jeszcze bardziej szaleni faceci. Szczegóły zdradzę na najbliższej Pecha Kucha!
Magdalena Kurowska
Przedsiębiorczyni i właścicielka bang! done, prezeska Fundacji Laboratorium Zmiany, przewodnicząca Rady Kobiet w Opolu pierwszej kadencji. Prywatnie fanka Beyonce, wielbicielka kotów i ogrodnictwa. Jej ulubione pytanie to: dlaczego?
Michał Wojczyszyn
Osoba aktywna w sporcie, jak i biznesie na Opolszczyźnie. Jako uczestnik Pucharu Polski w unihokeju, zapisał się w historii drużyny Jajcarze Opole, zdobywając dla niej pierwszą, historyczną asystę.
Poza działalnością sportową, od początku swojej kariery zawodowej jest związany z Klubem BDC – kluczową instytucją wspierającą przedsiębiorczość w regionie. Klub ten odgrywa istotną rolę w rozwijaniu lokalnych firm oraz budowaniu sieci kontaktów biznesowych.
Michał Wojczyszyn odgrywa również ważną rolę społeczną jako ambasador akcji Movember, promując świadomość w zakresie profilaktyki raka prostaty i wspierając zdrowie mężczyzn.
Dorota Różycka
Polonistka i bibliotekarka, związana z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Opolu oraz z opolskim Plastyczniakiem. Certyfikowana nauczycielka jogi, która swoją praktykę opiera na wieloletnim doświadczeniu oraz gruntownej wiedzy zdobytej podczas licznych kursów i szkoleń. Specjalizuje się w różnych stylach jogi: w tym hatha jodze oraz jodze terapeutycznej, przy czym wierna jest w praktyce własnej asztanga winjasie jodze. Założycielka Szkoły Jogi Ekam, w której z pasją dzieli się swoją wiedzą, wprowadzając w świat jogi początkujących oraz pogłębiając praktykę u osób zaawansowanych. Jej podejście do jogi wyróżnia się holistycznym spojrzeniem na zdrowie ciała i umysłu, poprzez jogę dąży do osiągnięcia harmonii wewnętrznej i dobrostanu fizycznego. Stale poszerza swoją wiedzę, co pozwala jej dostosować programy do indywidualnych potrzeb swoich uczniów, w tym osób borykających się z problemami zdrowotnymi czy ograniczeniami ruchowymi.