Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ambitne kino czyli PARASITE możliwe do obejrzenia w negatywie

KULTURA

Ambitne kino czyli PARASITE możliwe do obejrzenia w negatywie

Kino koreańskie jest raczej mało znane(Korea Południowa) . Jeśli już to raczej są to filmy sensacyjne. Jednak tym razem dostajemy dawkę niesamowitego i zaskakującego kina. Co to w ogóle znaczy parasite? Parasite czyli pasożyt, szkodnik.

Kim więc jest ów szkodnik? Reżyserem filmu jest Joon-Ho-Boong. Scenariusz napisał Jin Won Han. Warto wspomnieć,że film otrzymał Złote Glob za najlepszy film zagraniczny.

Parasite od poczatku zaprasza nas do kina tzw. twistów. Poznajemy rodzinę, która mieszka sobie w biednym domu. Szukają zasięgu do internetu i rozmawiają o swoim losie. To wszystko jest początkiem biegu niepzewidywalnych zdarzeń.

Pozornie niewinna historia staje się dramatem, który budzi mnóstwo pytań na temat społeczeństwa, życia i wartości człowieka. Film pokazuje, że historia zatacza koło. Jest to także wspaniała geneza postaci i psychologia.

Film pokazuje odwagę reżysera, umiejętność tworzenia klimatu. Mnie najbardziej podobało się tonowanie tej historii. Stopniowanie poznawania bohaterów. Ich życie. Śmiech jest płaczem. Pokazuje też różnicę klas społecznych a także olbrzymie podobieństwo. Film jest mocny i zaskakujący. Na początku po prostu niewinny. Nie zamierzam dawać spoilerów ale zachęcić bo film ma w sobie magię i lęki rzeczywistości. Mówi też o tym, że czasem dobrze ukrywać się przed światem i mieć swoje kryjówki. Tajemne drzwi. Reżyser zadaje pytanie także na temat funkcjonowania rodziny i tożsamości we współczesnym świecie.

Obecnie wejdzie do kin w negatywie gdyż reżyser miał taki plan na początku. Jednak moim zdaniem kolory są bardzo potrzebne w tym filmie gdyż rozbudowują dramat i ukazują rzezywistość.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content